Другий мультиплекс цифрового телебачення доступний 52,4% населення Алтайського краю

27 січня 2015 р 17:20

В Алтайському краї завершено тестові випробування обладнання для цифрового мовлення другого мультиплексу. В даний час додатковий пакет з 10 каналів доступний 52,4% населення Алтайського краю, що знаходиться в зоні дії передавального обладнання РТРС, - в містах Барнаул, Бійськ і Рубцовськ, повідомляє управління інформаційних технологій і зв'язку Алтайського краю.

При цьому частина територій доступу до другого мультиплексу поки не має, так як він віщав в тестовому режимі і в даний час відключений - його промислова експлуатація не здійснюється. «Не дивлячись на це трансляція телеканалів з першого мультиплексу проводиться в колишньому режимі», - підкреслюють в управлінні.

Нагадаємо, що в Алтайському краї цифрове мовлення першого мультиплексу в стандарті DVB-T2 (10 телевізійних каналів) почалося в 2013 році, а в 2014 році в Барнаулі, Бійську і Рубцовську запущений другий мультиплекс - комерційний.

«Державні субсидії на трансляцію в цифровому форматі передбачаються тільки для загальноросійських обов'язкових загальнодоступних телеканалів, що входять в перший мультиплекс. Мовлення другого пакету узгоджується з власниками комерційних телеканалів, які фінансують даний мультиплекс », - пояснюють у відомстві.

Така ситуація збережеться як мінімум до 2018 року (з можливим планованим розширенням охоплення територій). В даний час в Уряд Росії внесений проект коригування федеральної цільової програми «Розвиток телерадіомовлення в Росії на 2009-2015 роки». Він продовжить час аналогового мовлення і час формування другого пакета каналів (мультиплексу) до 2019 року.

Питання запуску пакета каналів ЦЕТВ другого мультиплексу знаходиться на контролі управління інформаційних технологій і зв'язку Алтайського краю .


27 січня 2015 р 17:20   В Алтайському краї завершено тестові випробування обладнання для цифрового мовлення другого мультиплексу