Фотозвіт про V Конференції "Акваріум як засіб пізнання світу"

П'ята міжнародна науково-практична конференція «Акваріум як засіб пізнання світу» пройшла 9 і 10 лютого 2008 року в приміщенні Московського Міського Палацу Дитячої Творчості (колишнього Палацу піонерів) на Воробйових горах П'ята міжнародна науково-практична конференція «Акваріум як засіб пізнання світу» пройшла 9 і 10 лютого 2008 року в приміщенні Московського Міського Палацу Дитячої Творчості (колишнього Палацу піонерів) на Воробйових горах. У перший день після вступного слова Олексія Казакевича (Аква Лого) і Тетяни Вершиніної (ЕАРАЗА) прозвучало 9 доповідей найрізноманітнішої тематики, в другій - ще 14.

Відкрилася конференція презентаціями двох акваріумних журналів - AQUATERRA.UA і «Амазонка». Перший з них - результат перегляду концепції і ребрендингу українського журналу «Просто акваріум», що виходив з 2003 року. У нового журналу менший формат і більш якісна поліграфія, але головне - зміни всередині. Як видно з назви, тематика видання охоплює тепер не тільки акваріумістика, але і тераріумістики. Крім того, в журналі є дитяча сторінка, явище для російськомовного аквариумного журналу унікальне.

Вступне слово організаторів

Юрій Опанасенко представляє журнал AQUATERRA.ua ...

... а Віталій Алексюк - журнал "Амазонка".

Журнал «Амазонка», який представляв один із засновників, Віталій Алексюк (Оптова компанія Аква Лого), - російське видання відомого німецького журналу Amazonas. Родзинка журналу - ретельне опрацювання «теми номера», винесеної на обкладинку (в першому номері - танганьікскіе цихліди, у другому, який ось-ось вийде, - неон), чудові фотографії. В майбутньому планується доповнити перекладні матеріали вітчизняними.

Конференція, як і в минулі роки, вийшла дійсно міжнародною: крім гостей з Росії та країн колишнього СРСР в цьому році в ній взяли участь представники німецьких компаній Tetra і Aqua Medic Конференція, як і в минулі роки, вийшла дійсно міжнародною: крім гостей з Росії та країн колишнього СРСР в цьому році в ній взяли участь представники німецьких компаній Tetra і Aqua Medic. Цікаво, що обидва доповідача, Манфред Шлютері (Manfred Schlueter), і Герд Гроссхайдер (Gerd Grossheider) в цей раз представляли не готові продукти своїх компаній, а дали можливість зазирнути «за лаштунки» світових акваріумних брендів. Манфред Шлютері (керівник відділу досліджень і розробок компанії Aqua Medic), постійний учасник наших конференцій, розповідав про хід будівництва Клімахауса (Klimahaus) в Бремерхафені. Відвідувачі зможуть здійснити подорож по 8 градусу східної довготи (на ньому знаходиться місто), не покидаючи стін величезного скляного будинку. Aqua Medic займається створенням акваріумів, встановленням обладнання і виготовленням декорацій для цього проекту.

Aqua Medic займається створенням акваріумів, встановленням обладнання і виготовленням декорацій для цього проекту

Манфред Шлютері (Aqua Medic) "Через конфлікт підрядників ми змушені монтувати акваріумне обладнання в будівлі без даху." Герд Гроссхайдер (Tetra) "Підбір модельного виду для дослідження дії імммуномодуляторов - окрема проблема."

Герд Гроссхайдер, керівник відділу досліджень і розробок фірми Tetra, в доповіді «Вплив на імунну систему через годування - рекламний трюк або ефективний засіб Герд Гроссхайдер, керівник відділу досліджень і розробок фірми Tetra, в доповіді «Вплив на імунну систему через годування - рекламний трюк або ефективний засіб?» Розповів про дослідження, зроблених компанією для вивчення імуностимулюючих властивостей деяких речовин. Наприклад, глюкан (полісахариди, виділені з грибів і дріжджів) як добавка до корму вже використовуються при розведенні товарної риби, а ось їх ефективність для акваріумних риб поки не доведена. Дослідження проводять в декількох європейських інститутах як на рибах, так і на культурах макрофагів.

Дослідження проводять в декількох європейських інститутах як на рибах, так і на культурах макрофагів

Доповідь Олега Юнчіса супроводжувався, як завжди, чудовими мікрофотографіями. Забарвлення печінки цихлид при різній дієті (ліричний відступ від доповіді). Володимир Воронін розповів про найбільш поширених хворобах і паразитів дискус ... ... а Сергій Горюшкін поділився приватним досвідом боротьби з деякими з них.

Традиційно найбільш обговорюваною темою конференції стали хвороби акваріумних риб і методи їх лікування. Олег Юнчіс, головний ихтиопатолог океанаріуму «Нептун», розповідав про нові для вітчизняного аквариумиста захворюваннях риб, в основному - протозойних, викликаних амебами. Доповідь Володимира Вороніна ( «Нева-тропік», ГосНІОРХ) був присвячений різноманітним хворобам дискус, а один з доповідей Сергія Горюшкина (С.К.А.Т.) - успішному досвіду боротьби з паразитичними сосальщиками (яких правильніше називати моногенеямі) і нематодами з допомогою флюбенола і празиквантель.

Кирило Гаврилін (Агроветзащіта) демонстрував результати першої частини досліджень, покликаних з'ясувати поширеність паразитів акваріумних риб в регіонах, з яких риба надходить до нас в Москву Кирило Гаврилін (Агроветзащіта) демонстрував результати першої частини досліджень, покликаних з'ясувати поширеність паразитів акваріумних риб в регіонах, з яких риба надходить до нас в Москву. Як і слід було очікувати, спектр захворювань і ступінь зараженості риб, привезених з різних регіонів Південно-Східної Азії сильно відрізняються, проте ж невелике число досліджених видів (тільки жівородящіе і лабірінтовие) і відсутність аналогічних даних по вітчизняним постачальникам не дозволяють (поки) робити далекосяжні висновки. Будемо чекати продовження.

Кирило Гаврилін: "Потрібно більше розводити і менше завозити!" Станіслав Дузь, директор Одеського цілорічного дельфінарію «НЕМО» Віктор Васильєв: "У Росії поки немає загальноприйнятих норм утримання морських ссавців". Андрій Телегін: "Поки ми проектуємо набагато більше океанаріумів, ніж будуємо".

З кожним роком збільшується число публічних акваріальной експозицій в Росії і суміжних країнах. Минулого Конференції відбулася презентація санкт-петербурзького океанаріуму «Нептун», цього разу - одеського океанаріуму «Немо». Представляв його директор, Станіслав Дузь. Експозиція океанаріуму поки невелика, але різноманітна і цікаво оформлена. Екскурсії для всіх бажаючих відвідувачів тут проводять професійні біологи, причому абсолютно безкоштовно. Океанаріум відкритий при Одеському цілорічному дельфінарії.

Віктор Васильєв, представник найстарішого в Росії Утришского дельфінарію, розповідав про способи утримання чорноморської афаліни в штучних басейнах і в садках в море. Оскільки морські ссавці дихають атмосферним повітрям, вимоги, що пред'являються ними до якості води не такі високі, як у риб.

Аква Лого Інжиніринг (група компаній Аква Лого) займається, серед іншого, проектуванням океанаріумів і публічних акваріумах. Про основні етапи цього процесу розповів на Конференції Андрій Телегін.

Ельвіра Станкевич, арт-директор Аквасалона Аква Лого Головне завдання морського акваріума - максимально точно зімітувати природний риф, вважає Станіслав Юрченко Світлана Рибалко: "На відміну від картини, на якій козаки весь час пишуть листа турецькому султану, пейзаж в акваріумі постійно змінюється". Питання до доповіді Світлани в основному стосувалися життєздатності представлених в презентації акваріумів, тому відповідати на них вийшов Володимир Ужик.

Три доповіді були присвячені питанням дизайну акваріума. Станіслав Юрченко, оформлювач Аква Лого, розповідав про тонкощі, що дозволяють максимально точно зімітувати пейзажі рифів Червоного моря, а Ельвіра Станкевич, арт-директор Аквасалона, - про зв'язок внутрішнього оформлення акваріума з інтер'єром приміщення, в якому він встановлений.

Призери конкурсу аквадизайну Такасі Амано, Володимир Ужик і Ольга Барановська, оформляють акваріуми неймовірної краси. Акваскейп (Nature aquarium) вже визнаний мистецтвознавцями самостійним видом мистецтва. Світлана Рибалко, кандидат мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри історії та теорії мистецтва Харківської академії дизайну і мистецтв, науковий консультант «Студії Витонченою акваріумістики Володимира Ужик і Ольги Баранівської», продемонструвала основні тенденції, що намітилися в цьому жанрі.

Світлана Рибалко, кандидат мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри історії та теорії мистецтва Харківської академії дизайну і мистецтв, науковий консультант «Студії Витонченою акваріумістики Володимира Ужик і Ольги Баранівської», продемонструвала основні тенденції, що намітилися в цьому жанрі

Сергій Торгашов в минулому році їздив за килли в Камерун. Олександра Чеботаева: "Для підготовки води додати в неї чай, але тільки не в пакетиках!" Парування півників

Ольга Гоморева: "Цей півник - велика, красива і дуже зла риба".

Однією з причин успіху українських аквадизайнер Андрій Телегін вважає те, що на Україні суспільне життя акваріумістів протікає набагато активніше, ніж у нас в країні Однією з причин успіху українських аквадизайнер Андрій Телегін вважає те, що на Україні суспільне життя акваріумістів протікає набагато активніше, ніж у нас в країні. Частіше за інших зустрічаються клуби, спеціалізовані на певній групі риб. Цього разу з доповідями виступили Сергій Торгашов (Слов'янський клуб любителів икромечущих коропозубі (скликаючи), Аква Лого) і представниці Клубу любителів лабіринтових риб. Сергій показував фотографії, зроблені під час минулорічної експедиції скликаючи в Камерун, а Ольга Гоморева і Олександра Чеботаева знайомили присутніх з численними видами і породами півників. Багато з них зусиллями доповідачів з'явилися і в Москві. Правда, в широких колах зараз набагато більшою популярністю зараз користуються великі риби, зокрема - дискуси. Сергій Горюшкін поділився досвідом розведення диких дискус і секретами майстерності оцінки цих риб на міжнародних виставках.

Ну і звичайно не обійшлося без доповідей наукових по стилю викладу, хоча всі вони мають безпосереднє відношення до практики Ну і звичайно не обійшлося без доповідей наукових по стилю викладу, хоча всі вони мають безпосереднє відношення до практики. Дмитро Дементьєв (ВНІІПРХ) розповів про успіхи розведення ізраїльських коропів які, Дмитро Тирін (ВНИРО) про розведення американського омара в умовах акваріальной, Світлана Чікадзе (МАК БіНІІ СПбДУ) - про досліди по імітації природної циркуляції потоків для вивчення динаміки макро- і мікрообрастаній поверхонь в морській воді. Вперше за історію наших Конференцій прозвучала доповідь, присвячений комахою - найширшим плавунцом. Поки досліди з розведення цього рідкісного в Європі виду не увінчалися успіхом, але Валерій Вахрушев з Латгальськая зоопарку не втрачає надії.

Поки досліди з розведення цього рідкісного в Європі виду не увінчалися успіхом, але Валерій Вахрушев з Латгальськая зоопарку не втрачає надії

Дмитро Дементьєв демонструє фотографії коропів, отриманих з Ізраїлю. Виживання молоді омара в акваріумі на два порядки вище, ніж в природі. Технологію утримання та розведення описав Дмитро Тирін. І це теж акваріум! Тут вивчають динаміку водорослевих обростань в залежності від характеристик потоку води. Світлана Чікадзе розповідає про цей експеримент.

Успіхи сучасної науки і техніки нерідко призводять до створення корисних в акваріумістики пристроїв і цікавих тварин. На Конференції Костянтин Карабач (Авангард-аква) провів презентацію продукції німецької фірми Soechting - оксідаторов, карбонатора і дозатора. Ці нехитрі прилади дозволяють насичувати воду акваріума киснем, вуглекислим газом, ліками або добривами без використання додаткових проводів і шлангів, причому розчинення відбувається рівномірно.

Ці нехитрі прилади дозволяють насичувати воду акваріума киснем, вуглекислим газом, ліками або добривами без використання додаткових проводів і шлангів, причому розчинення відбувається рівномірно

Широкий плавунец - об'єкт досліджень Валерія Вахрушева з Латгальськая зоопарку. Поки містити, а тим більше розводити цей вид в неволі виходить погано. Костянтин Карабач пояснює принцип роботи оксідатора. Вся лінійка продукції Soechting.

Флюоресцентні білки при денному (зверху) і ультрафіолетовому світлі.

Костянтин Шидловський: "Постараємося зробити червону скалярию".

А в останній доповіді Конференції Костянтин Шидловський (ЄВРОГЕН) розповів про успіхи і перспективи створення трансгенних акваріумних риб, в першу чергу - з флуоресцентними білками в м'язах, як у популярній зараз Brachidanio rerio "Glofish". Чекайте в магазинах нових «рукотворних» риб (і не тільки - ми бачили фотографії шпорцевой жаби, в ультрафіолеті світиться червоним).


Незадовго до початку конференції з друку вийшов другий випуск збірника "Проблеми аквакультури" , Підготовлений за результатами попередніх конференцій. Сподіваємося незабаром опублікувати і нові матеріали.

Всього за два дні нас відвідали понад 180 осіб. Спасибі всім - доповідачам, слухачам, організаторам і господарям залу. До зустрічі в наступному році!

© Аква Лого, www.aqualogo.ru
Фотографії доповідачів і слухачів, текст - Микита Тиунов