Краща інвестновость дня: «Куйбишевазот» запускає унікальне виробництво аміаку

Фото: Адміністрація Самарської області

Велике хімічне підприємство «Куйбишевазот», розташоване в Тольятті (Самарська область), створює нове виробництво цінного газу - аміаку.

Його будуть добувати найкоротшим шляхом, минаючи три каталітичних процесу, які застосовуються в традиційному виробництві. Крім того, для нового виробництва буде потрібно менша температура і тиск, що дозволить економити ресурси. Проект здійснюється спільно з німецькою компанією Linde Group: для цього створюється підприємство «Лінде Азот Тольятті».

На відкритті нового заводу були присутні губернатор Самарської області Дмитро Азаров, заступник міністра промисловості і торгівлі Василь Осьмаков, виконавчий директор Linde AG Альдо Беллоні і голова ради директорів ПАТ «Куйбишевазот» Віктор Герасименко. Інвестиції в масштабний проект складуть 20 млрд рублів.

«Європейські інвестори досить активно входять в російські промислові підприємства, що говорить про їх привабливості - попри збереження санкції», - зазначає економіст Дмитро Афанасьєв.

Події присвоєно статус «Краща інвестновость» в дайджесті регіональних інвестиційних новин журналу «Інвест-Форсайт» від 20 липня 2018.

Також в дайджесті:

  • Гарантійний фонд Татарстану підписав угоду про співпрацю з ВТБ
  • волгоградські підприємства залучили гранти на реалізацію інноваційних проектів
  • З початку року в Саратовській області створено 9,9 тисяч нових робочих місць