«Атлас-люкс»: запас плавучості - в регіонах

Продажі фабрики «Атлас-люкс» у 2012 році йшли нерівно. У першому півріччі темпи розвитку повністю відповідали очікуванням топ-менеджерів. Літо було відзначено значним зростанням, більш характерним для високого осіннього сезону, повідомляють в компанії.

- Але несподівано підйом змінився депресією, під знаком якої проходить четвертий квартал, - говорить Максим Іванов, генеральний директор «Атлас-люкс». - У результаті нам не вдалося досягти докризових показників 2008 року, до яких ми прагнули в цьому році, а середній чек залишився на рівні 2011-го. Весь зростання, який маємо, забезпечений екстенсивним розвитком дилерської мережі, відкриттям нових роздрібних точок. До інтенсивних факторів віднесу переформатування експозицій в ряді власних салонів на території Москви і регіонів.

Стагнирующие осінні продажу керівництво фабрики пов'язує з падаючої купівельною спроможністю населення і несприятливими очікуваннями в економічній сфері. Г-н Іванов нагадав про результати останнього дослідження Росстату, які свідчать про зниження індексу споживчої впевненості в 3-му кварталі - вперше з початку 2011 року.

Загальна кількість торгових точок, на яких представлена ​​меблі від «Атлас-люкс», за рік досягло 70-ти. Географія покриття - 47 міст Росії. У своїй роздробі, за словами Максима Іванова, потужно стартував московський салон в «Твоєму домі» на Каширському шосе, а також салон в Самарі, що відкрився на новому майданчику після переїзду. В дилерській мережі запущені нові монобрендові магазини в Ставрополі, Бєлгороді, Махачкалі. Фабрика також прагне посилити позиції на ринку Північної столиці, вважаючи, що в Пітері в її сегменті ще зберігається значний потенціал зростання.

Співвідношення між столичними і регіональними продажами - 40 на 60. Топ-менеджери називає стратегічним завданням подальше розширення присутності «Атлас-люкс» в регіонах.

- Зростаюча регіональна мережа надає нашому бізнесу запас плавучості, робить компанію більш стійкою і життєздатною, - коментує Наталія Грязнова, новий директор з маркетингу «Атлас-люкс». - І тут стоять серйозні завдання не тільки по відкриттю нових салонів, але і по оптимізації роботи з уже існуючими. У році, що минає ми зробили кардинальну заміну експозицій в ряді торгових точок, наприклад, в Казані і Пермі, після чого відзначили там збільшення продажів.

Що стосується повноцінних інтер'єрних експозицій (не тільки кухонні меблі, а й стінові панелі «буазері», а також домашні кабінети), які фабрика в тестовому порядку представила в салонах рік тому, було прийнято рішення обладнати подібні зони у всіх магазинах, які готуються до відкриття.

Динаміка продажів комплексних інтер'єрних рішень, в тому числі інтер'єрів кабінетів, в 2012 році була більш впевненою, ніж по кухнях, тобто «Атлас-люкс» намацав правильний маркетинговий хід. Однак в результаті виробництво виявилося перевантажено, і керівництво компанії прийняло рішення про нарощування потужностей і подальшої оптимізації технологічного процесу.

У 2012 році завершилася модернізація фарбувальної лінії: її можливості зросли на 40%. На наступний рік заплановано глибші, структурні зміни у виробництві, підвищення ефективності всіх бізнес-процесів. Розпочато впровадження нового програмного продукту управління підприємством. Керівництво вважає, що він допоможе вивести на якісно новий рівень весь цикл діяльності компанії, починаючи від розробки нових моделей, закінчуючи обслуговуванням кінцевих споживачів в салонах.

- Будь-яких серйозних змін в умовах роботи з дилерами у нас немає, - повідомляє Максим Іванов. - Рік тому ми переглянули відсоток дилерського винагороди в бік збільшення, і вважаємо свою комерційну пропозицію для нових партнерів збалансованим, цілком конкурентоспроможним. Це аж ніяк не означає, що ми почили на лаврах. Ні, за ринком уважно стежимо, зворотний зв'язок від торгових партнерів отримуємо. Як тільки ринкова ситуація вимагає якихось змін в нашій дилерській політиці, ми постараємося відреагувати швидко і адекватно.

Порядку 10% загального обсягу реалізованої продукції «Атлас-люкс» сьогодні доводиться на інтер'єрних дизайнерів і архітекторів. Весняне виступ фабрики на Міланському меблевому салоні основною метою мало якраз розвиток контактів з цією аудиторією. На i Saloni фабрика представила дві новинки - Leo і Quadra, які в листопаді були запропоновані до уваги відвідувачів московської «Меблів». Стиль цих виробів - благородна венеціанська «класика» в трьох колірних рішеннях і яскравий ритмічний «контемпорарі» в поперечно-струганого шпоні з ефектною лицьовій фурнітурою. Реакцією фахівців - як дизайнерів, так і дилерів - на нові моделі в компанії задоволені. Локомотивом продажів «Атлас-люкс», тим часом, залишаються кухні «Валенса», «Веліеро» і «Британіка».

Євген Завалко

Як єдиний організм

Меблева компанія довірила професійного аутсорсеру весь комплекс логістичних послуг, щоб позбавити своїх торгових партнерів від зайвих проблем.

Ми всі в одному човні

Зростання цін на плитні матеріали гостро турбує виробників «корпусу».

Магомед сказав - Магомед зробив

Завод алюмінієвих профілів «РІАК», побудований інгушським бізнесменом на паях з державою, може набути власного постачальника сировини.

Корисна звичка - бути лідером

Меблева фабрика «КожПромМебель», що випускає і реалізує свою продукцію під торговою маркою Home Collеction, шукає нові варіанти позиціонування.

Виходь з кімнати, роби помилку!

Максим Валецький: «Можливості для розвитку бізнесу знаходить той, хто знімає шори, відсуває стереотипи і пробує мислити новими категоріями».