У 200 кілометрах від Алмати - в Бішкеку, ціни на всі майже в два рази нижче - ЗМІ

Поїздка в Бішкек - як візит в минуле. Найкраще в якому - ціни: на продукти, на житло, на машини, на деталі ... Звичайно, жоден алматінец не погодиться на середню Бішкекських зарплату. Але ж і не потрібно погоджуватися! Цілий ряд факторів (митні ставки і мита, податкова політика, орендні ставки на землю і нерухомість) привів до парадоксу: в двох сотнях кілометрів від Алмати ціни на все майже в два рази нижче. А то і більше ніж в два рази. Чим і треба користуватися, пише «Мегаполіс» .

Не можна купити машину в Киргизстані? Зате можна полагодити стару. Тим більше, що дорога в минуле, траса Алмати - Бішкек, по казахстанським мірками просто чудова. Навіть при дотриманні швидкісного режиму домчати можна за 3 години.

Мій початковий план ремонту був простий. Обчисливши по інтернет-форумах хороші СТО Бішкека, зробити там акт технічного огляду та порівняти його з заздалегідь підготовленим Алматинському. Поплутавши по розбитим Бішкекських вулицях півгодини, знайшов своє заповітне СТО. Придивився до майстрів, загнав машину на яму і порівняв їх літературний вердикт з висновками алматинских експертів.

Претензії майстрів збіглися відсотків на 75. А ціни за роботу і, особливо за деталі відрізнялися настільки, що різниця з лишком покривала всі витрати на цю поїздку. Ремонт ходовки і двигуна в Алмати мені нарахували на 120 000 тенге - а в Бішкеку за 100 000 я ще й зробив роботи по мотору і купив зимову гуму.

Порівняння цін

Застереження: представлені нижче цифри - НЕ аналіз ринку і не середні ціни. Це лише окремі ціни по окремих позиціях ремонту, отримані мною в різних магазинах. Природно, можна знайти і дешевше і дорожче - я спробував дати лише загальне уявлення про те, як відрізняються ціни Алмати і Бішкека.

Знайти СТО в Бішкеку можна і без Інтернету. Не беруся описати все рибні місця, але: багато станцій бачив на проспекті Жибек Жолу, в достатку на автомобільному ринку «Кудайберген» і точково - по всьому місту. Сам ремонтувався якраз в такий «точці» на Ахунбаева.

Природно, якість ремонту скрізь різне. Майстри з центру міста кажуть, що на СТО навколо ринку «Кудайберген» простіше добити машину, ніж полагодити. На ринку їм платять взаємністю: «Якийсь яке СТО? Ще й в центрі? Ніколи не чув, щоб там машини добре робили ... »Тут кожен може вибирати що хоче - в принципі, по майстру і його манері говорити му можна зрозуміти, як він ставиться до роботи. Особисто мене СТО авторинку тільки відлякали.

З закупівлею запчастин проблем не було. Є авторинок «Кудайберген», є і автомагазини по місту, причому майстри СТО стверджують, що ціни там практично такі ж, як і на авторинку. Можливо, що і немає - але навіть магазинні ціни радували мій звик до Алматинському ставками гаманець. Правда, при відвідуванні авторазбор захоплень поменшало. Побачивши алматинский номер машини, продавці починали ломити алматинський ціни. Але більше ніде таких нюансів не виникало.


Більше новин в Telegram-каналі «Zakon.kz» . Підписуйся!

Не можна купити машину в Киргизстані?
На ринку їм платять взаємністю: «Якийсь яке СТО?
Ще й в центрі?