Медична допомога при ДТП. Залишення в небезпеці. Ненадання медичної допомоги.

  1. Ненадання медичної допомоги потерпілому
  2. Залишення потерпілого в небезпеці
  3. Етапи надання допомоги постраждалим в ДТП

Основною причиною смерті постраждалих при ДТП є або ненадання медичної допомоги очевидцями аварії, або не кваліфіковано надана допомога Основною причиною смерті постраждалих при ДТП є або ненадання медичної допомоги очевидцями аварії, або не кваліфіковано надана допомога. Саме тому в автошколах майбутнім водіям викладається курс першої медичної допомоги при дорожньо-транспортних пригодах. Адже дуже важливо не просто залишитися небайдужим на дорозі, але і знати, як правильно надати допомогу постраждалим в екстреній ситуації, де кожна дорогоцінна хвилина може коштувати комусь життя.

Кримінальний Кодекс України передбачає відповідальність за ненадання медичної допомоги та за залишення в небезпеці. Розглянемо дані статті кримінального законодавства більш докладно. І так ...

Ненадання медичної допомоги потерпілому

Для особи, що не допоміг медичну допомогу потерпілому без поважної причини, але має зобов'язання по її надання відповідно до законодавства Росії або спеціальним правилом, у випадках, коли це призвело по необережності до заподіяння здоров'ю шкоди середньої тяжкості, передбачений штраф в 40 тисяч рублів або в розмірі заробітку або іншого доходу засудженого за термін до 3-х місяців, або виправними роботами на строк до 1 року, або арешт на 2-4 місяці.

Якщо в результаті даного діяння з необережності сталася смерть потерпілого або ж його здоров'ю заподіяна тяжка шкода, то особа, яка не надала йому допомогу, може бути засуджено на термін до 3-х років і позбутися права займатися певною діяльністю або займати певну посаду на строк до 3 -х років або без такого.

І так, в статті 142 п. 2.5 УкрФА прописано, що водій зобов'язаний надати постраждалим в ДТП першу медичну допомогу, і цей обов'язок регламентована в ПДД.

Залишення потерпілого в небезпеці

Статтею 125 КК передбачається покарання за явне залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для здоров'я або життя стані і не має можливості самостійно вжити заходів щодо самозбереження в зв'язку з малоліттям, старістю, хворобою або безпорадністю в разі, коли у винного була можливість надати допомогу потерпілому , була обов'язок проявити турботу, або ж якщо винний сам створив небезпечне становище для життя і здоров'я потерпілого.

Розмір штрафу в такому випадку буде становити до 80 тисяч рублів або ж в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за термін до 6 місяців. Або ж можуть бути присуджені обов'язкові роботи на 120-180 годин, або до 1 року, арешт на строк до 3-х місяців або тюремне ув'язнення на термін до 1 року.

Етапи надання допомоги постраждалим в ДТП

У разі дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний:

  • Припинити подальше вплив на потерпілого факторів;
  • Підтримати життєво-важливі функції організму потерпілого;
  • Передати потерпілого працівникам швидкої допомоги або самостійно доставити його в медичний заклад.

Таким чином, на першому етапі допомогу потерпілому необхідно надати на місці ДТП. У неї входить долікарська допомога потерпілому, само- і взаємодопомога. Кваліфікована медична допомога буде надана співробітниками служби порятунку і швидкої допомоги після прибуття на місце ДТП, яких необхідно викликати. В рамках навчальної програми автошкіл, майбутнім водіям розповідається про те, як надати на даному етапі допомогу потерпілому, не маючи медичної освіти.

Другий етап - транспортування потерпілого в лікарню. Це здійснюється або силами медичних та рятувальних бригад, або ж іноді водіями попутного транспорту. На даному етапі також передбачається надання допомоги потерпілому.

Після доставки потерпілого до лікарні або передачі його в руки працівників швидкої допомоги, турбота про його добробут лягає на плечі кваліфікованого медичного персоналу. Ми ж в даному розділі розповімо вам про заходи з надання долікарської медичної допомоги при ДТП водіями.


Автор: Вікторія Голдіна, дата публікації: 08.11.2017 р
Передрук без згоди редакції заборонено.