Держборг України досяг критичного рівня - Демчак

  1. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

/ Фото: Олександр Яремчук

Державний борг України досяг критичного рівня, перевищивши два трильйони гривень . При цьому загрози дефолту України немає. Таку думку висловив заступник голови комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності, народний депутат від Блоку Петра Порошенка (БПП) Руслан Демчак, передає " оглядач ".

"Загальна сума державного і гарантованого боргу України за станом на 1 січня 2018 року в 2,14 трильйона гривень - це критична сума, але вона абсолютно не говорить про те, що нам загрожує дефолт. Тут проблема не в розмірі боргу. Потрібно розуміти, що основна проблема українського боргу в тому, що він дуже дорогий ", - заявив Демчак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

На думку нардепа, Україна повинна вести переговори з кредиторами, щоб "змінити дорогі гроші на більш дешеві". Демчак нагадав, що в минулому році держава розмістила єврооблігації на суму 3 млрд доларів під 7,375% річних, терміном погашення на 15 років. При цьому 1,5 млрд доларів Україна викупила достроково.

"Думаю, що таку політику необхідно продовжувати. Але сума госсдолга на даний момент точно не загрожує дефолтом або якимись серйозними потрясіннями для економіки", - упевнений Демчак.

Як відомо, Україна з 2018 року чекають серйозні виплати за держборгом . Пікове навантаження по виплаті доведеться на 2019 рік. У Мінфіні вважають, що впоратися з борговим навантаженням Україні допоможе вихід на міжнародні ринки запозичень. В цілому, за наступні чотири роки Україна повинна виплатити близько 20 млрд доларів за зовнішнім боргом.

При цьому Міністерство фінансів оцінює загальні виплати за державним боргом у 2018 році за рахунок коштів державного бюджету в 305,926 млрд грн. За даними Мінфіну, 63,2% з цієї суми складуть виплати за внутрішнім боргом , А 36,8% - за зовнішнім держборгом.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку