Відсоток довіри: як покласти гроші в банк і не проколотися

 1. Зовнішні чинники
 2. Читаємо договір і дивимося на відсотки
 3. Перевіряємо банк в системі страхування вкладів
 4. Ділимо великі суми і зберігаємо їх в різних банках
 5. Імідж і позиція в рейтингу
 6. ненадійна страховка
 7. Короткострокові вклади - кращий вибір в кризу

Фото: ТАСС / Максим Шеметов

Під час кризи мало кому хочеться розлучатися з паперовими грошима і довіряти кровно зароблені невідомому фінансово-кредитній установі. Все-таки час непростий: валютні скачки, прогнозовані банкрутства, втрати ліцензій і ніякої стабільності. Але і зберігати гроші в шафі або на антресолях не варіант.

Керівник аудиторсько-консалтингової групи "АИП" Сергій Елін розповів мережевому виданню M24.ru, як в непростих економічних умовах вибрати надійний банк, варто вестися на високі відсотки і чому кращий варіант зараз - це короткостроковий вклад.

Зовнішні чинники

"Зустрічають по одягу" - ця приказка діє не тільки у випадку з людьми, але і у випадку з кредитними організаціями.

При виборі банку, якому ви довірите внесок, важливо враховувати зовнішні фактори: де розташоване відділення банку, в якому приміщенні, робився чи недавно ремонт, яке враження справляє на вас ресепшен і його співробітники, наскільки компетентні представники менеджменту банку.

Коли у банку складності, він не вкладається в розвиток, так що перше враження від організації - це найочевидніший індикатор положення її справ.

Читаємо договір і дивимося на відсотки

Часто ми підписуємо документи, навіть не читаючи їх. Договір між банком і фізособою на розміщення грошей на депозиті необхідно не просто читати, а читати уважно.

У договорі важливо звернути увагу на наступне:

Посилання по темі

 • Як формується процентна ставка?
 • Чи можливо повне або часткове зняття грошей з вкладу до закінчення терміну дії договору?
 • Який порядок розірвання договору - з втратою відсотків або без?
 • Чи може банк в односторонньому порядку переглянути суму відсотків до виплати?
 • Після закінчення терміну дії вкладу, якщо ви не прийдете вчасно за грошима, що буде з накопиченими коштами: діяла відсоткова ставка автоматично пролонгується, або гроші будуть перебувати на рахунку до запитання?
 • Який порядок зняття грошових коштів при закритті вкладу? Чи видає банк гроші день в день або їх потрібно замовляти за кілька днів?

"Часто банк заявляє максимальну ставку, хоча за час вкладу може діяти кілька різних ставок. Наприклад, банк залучає вкладників ставкою в 17 відсотків річних, а на ділі 17 відсотків діють два місяці з 12, а протягом решти часу діють ставки 14,5 відсотка, 15 і 16 відсотків ", - розповідає Сергій Елін.

За його словами, реальний дохід за вкладом потрібно визначати шляхом виявлення середнього арифметичного з мінімальною і максимальною ставки, що діє в рамках вкладу.

Крім того, варто пам'ятати, що занадто високі відсотки - це привід насторожитися. Зараз середня ставка за вкладами фізосіб становить 15 відсотків. Якщо вам пропонують прибутковість від 20-25 відсотків, краще утриматися від співпраці з такими структурами.

Перевіряємо банк в системі страхування вкладів

За великим рахунком завжди, а в період масового відкликання ліцензій у кредитних організацій особливо, важливо довіряти свої заощадження таким банкам, які є учасниками Системи страхування внесків (ССВ).

Інформацію про це можна знайти на інформаційному стенді відділення банку або уточнити у менеджера. Також можна відвідати сайт Агентства зі страхування вкладів і перевірити, чи є банк учасником ССВ.

Ділимо великі суми і зберігаємо їх в різних банках

На сьогоднішній день максимальна для відшкодування сума становить 1,4 мільйона рублів. При цьому неважливо, в якій валюті було зроблено вклад - в рублях або в іноземній. Якщо кошти на депозиті зберігалися в доларах або євро, то страховку розрахують, перевівши суму в рублі за поточним курсом.

"Якщо сума ваших накопичень перевищує 1,4 мільйона рублів, то оптимально розділити ці гроші і зберігати в різних банках (не в відділеннях одного банку, а саме в різних банках) так, щоб кошти на депозиті в кожному банку не перевищували максимально можливої ​​страхової суми ", - пояснив Сергій Елін.

Імідж і позиція в рейтингу

Звичайно, якщо банк присутній в системі страхування вкладів, в разі його банкрутства, відкликання у нього ліцензії, що зараз трапляється регулярно , І інших форс-мажорних обставин гроші свої ви зможете отримати назад. Але потрібно розуміти, що це займе час: на процедури, пов'язані з виплатою компенсації, може піти 2-3 місяці.

Краще заздалегідь пошукати інформацію про банк в інтернеті - в пресі, блогах. Якщо щось насторожує і є якісь сигнали про те, що у банку складності, то такою інформацією не варто нехтувати, її слід взяти до уваги.

Посилання по темі

Перевагу краще віддати тому банку, у якого подібних нарікань немає. Корисно також ознайомитися з рейтингом банків, який можна знайти в інтернеті. Як правило, чим вище позиція в рейтингу, тим надійніше банк (але бувають і виключення, як у випадку з "Мастербанк" і банком "Траст").

ненадійна страховка

Зараз розміщення вкладів пропонують не тільки банки, а й інші організації. Багато з них, будучи не включеними в систему страхування внесків, заявляють, що їх депозити застраховані страховими компаніями, і це нібито забезпечує клієнту повернення грошей.

"Потрібно розуміти, що страхова компанія теж може бути досить ненадійною, в тому числі" кишенькової ", відповідно, може згорнутися разом з мікрофінансової організацією", - говорить Сергій Елін.
За його словами, така страховка фактично нічого не гарантує, тому краще звертатися в банки, включені в систему страхування внесків.

Також різні фінансові організації іноді пропонують розміщення грошей на фондовому ринку під високі відсотки. Потрібно розуміти, що це не внесок і ніхто не дасть гарантію того, що ці гроші повернуться. "Це гра на біржі, в якій розраховувати можна тільки на удачу, а вона часто може бути не на вашому боці", - резюмував Сергій Елін.

Короткострокові вклади - кращий вибір в кризу

Зараз в Росії нестабільна економічна обстановка, і фахівці рекомендують користуватися короткостроковими вкладами - на 3 місяці. Різниця у відсотках між такими вкладами і депозитами на півроку або рік виходить незначна - близько 1 відсотка, однак свободи у вкладника буде набагато більше.

В останні півроку кілька разів змінювалася ключова ставка Центробанку Росії, грядуть зміни в законодавстві про виплату страховки вкладникам. У зв'язку з цим, зазначають експерти, краще мати можливість оперативно зняти гроші, перекласти їх на більш вигідних умовах, в іншій валюті або в інший банк, ніж цілий рік переживати за долю своїх накопичень.

сюжет: Тренди міста: все, що хвилює столицю

Чи можливо повне або часткове зняття грошей з вкладу до закінчення терміну дії договору?
Який порядок розірвання договору - з втратою відсотків або без?
Чи може банк в односторонньому порядку переглянути суму відсотків до виплати?
Який порядок зняття грошових коштів при закритті вкладу?
Чи видає банк гроші день в день або їх потрібно замовляти за кілька днів?