Майже 100 депутатів-мільйонерів орендують житло за бюджетні гроші - КВУ

У 2017 році 92 народних депутата-мільйонера отримали від держави компенсацію на оплату житла або оренду готельного номера.

Про це повідомляє Всеукраїнська громадська організація "Комітет виборців України" .

"В цілому, з 175 депутатів, які отримали компенсацію, 92 мають у власності грошові активи на суму понад мільйон гривень (або еквівалент)", - йдеться в повідомленні.

У КВУ зазначили, що найбільший відсоток депутатів-мільйонерів, які отримали компенсацію, у групи "Відродження" - 33% (8 депутатів з 24). Серед найбагатших депутатів групи, яким були виплачені кошти: Євген Геллер (172 млн грн грошових активів), Юрій Шаповалов (45 млн грн активів), Артем Іллюк (25 млн грн активів), Антон Кіссе (22 млн грн активів), Віталій Барвіненко (16 млн грн активів).

Серед найбагатших депутатів групи, яким були виплачені кошти: Євген Геллер (172 млн грн грошових активів), Юрій Шаповалов (45 млн грн активів), Артем Іллюк (25 млн грн активів), Антон Кіссе (22 млн грн активів), Віталій Барвіненко (16 млн грн активів)

На другому місці в процентному відношенні в списку мільйонерів, які отримали компенсацію, позафракційні депутати - 28% (15 депутатів з 54), серед яких: Євген Мураєв (94 млн грн активів), Анатолій Денисенко (81 млн грн активів), Борислав Розенблат (43 млн грн активів), Олександр Дубінін (20 млн грн активів), Сергій Мельничук (8 млн грн активів).

Компенсацію отримали також приблизно 20% депутатів-мільйонерів з "Волі народу" (4 депутати), "Народного фронту" (17 депутатів), "Блоку Петра Порошенко" (29 депутатів), "Самопомочі" (5 депутатів), Радикальної партії Олега Ляшка (4 депутати) і 15% депутатів від "Батьківщини" (3 депутати) і "Опозиційного блоку" (7 депутатів).

Разом з тим в КВУ поінформували, що згідно з даними березня 2018 року компенсацію на оренду житла продовжують отримувати 173 народних депутата.

мВ 2017 року депутати отримали понад 32 млн гривень компенсації на оренду житла. Однак далеко не всі з них реально потребували цих пільгах ", - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Він нагадав, що формально закон дозволяє компенсувати кошти на оренду житла або наймання готельного номера для депутатів, які: а) не забезпечені житлом в Києві; б) місце проживання їх знаходиться на відстані більше 30 км від столиці.

Читайте також: У квітні 13 депутатів не проголосували ні разу - КВУ

У той же час Кошель наголосив на важливості вдосконалення цієї процедури. Зокрема, на його думку, потрібно передбачити, що на компенсацію коштів не можуть претендувати особи, які, відповідно до їх деклараціями, мають достатньо фінансів для самостійного найму житла.

Повний список депутатів-мільйонерів, яким було виплачено кошти для компенсації вартості оренди житла або готельного номера в 2017 році доступний по засланні .