«Аерофлот» більше не клієнтоорієнтованої?

У минулому році пасажири активно скаржилися на грубість бортпровідників і некліентооріентірованность «Перемоги», в цьому - схоже, «славу» на себе перетягнув «Аерофлот». Не минає й тижня, щоб навколо авіакомпанії не вибухнув черговий скандал. З чим це пов'язано: з весняним загостренням у деяких пасажирів або реальним погіршенням якості обслуговування авіакомпанії?

«Аерофлот»

23 березня біля російської співачки Любові Успенської стався конфлікт зі стюардесою «Аерофлоту» через собачки. В авіакомпанії заявляють, що зірка відмовилася виконати прохання бортпровідниці покласти вихованця в сумку, відштовхнула її і намагалася пройти в салон літака. За версією Успенської, стюардеса сама вела з нею дуже нетактовно. В результаті співачку зняли з рейсу.

Днем раніше гнівний пост розмістила ще одна пасажирка, яка виступає в Фейсбуці під псевдонімом Ірина ревнивий. Вона звинуватила персонал перевізника в хамстві. За її словами, вона пройшла реєстрацію на рейс N 509 і паспортний контроль в аеропорту Тель-Авіва. Купила в duty free подарунки племінникам: робота і ляльку в великих коробках, які, як вона стверджує, не перевищували розміру валізи ручної поклажі. Однак бортпровідниця на ім'я Катя не хотіла пропускати пасажирку на борт літака, хоча мова йде про пасажира бізнес-класу. Далі виник конфлікт.

Бортпровідниця спробувала відповісти на звинувачення і також розмістила пост про цей випадок на своїй сторінці. Вона стверджує, що жодного разу не дозволила собі хамити клієнтам, і просто слідувала інструкції.

Вона стверджує, що жодного разу не дозволила собі хамити клієнтам, і просто слідувала інструкції

Достовірно встановити, хто правий, а хто винен в цій ситуації, чи дійсно бортпровідниця по-хамськи поводилася з пасажиркою чи ні, неможливо. В цьому випадку говорять: «Брешуть, як очевидці» або «У кожного своя правда». Проте факт залишається фактом - останнім часом скарги на національного перевізника і скандали множаться.

Спостерігачі вважають, що авіакомпанія сама «напросилася» на критику. По-перше, історія з раптовим оголошенням війни нестандартному багажу . По-друге, що поширена в ЗМІ інформація про те, що пілот компанії намагався сісти за штурвал в стані алкогольного сп'яніння, яку потім спростував сам перевізник. По-третє, затримки рейсів з Шереметьєво. І в фіналі - офіційна заява компанії про готовність позбавляти пасажирів преміального статусу за відповідь грубість. Так що це - звичайний виплеск гніву або дійсно зіпсувався сервіс?

З чим це пов'язано: з весняним загостренням у деяких пасажирів або реальним погіршенням якості обслуговування авіакомпанії?
Так що це - звичайний виплеск гніву або дійсно зіпсувався сервіс?