Рябухін розповів, чому США не будуть забороняти прямі рейси «Аерофлоту»

Фото: ПГ / Ігор Самохвалов

США не будуть забороняти прямі рейси «Аерофлоту», щоб не припиняти пряме авіасполучення з Росією. Про це розповів РІА Новини" глава Комітету Ради Федерації по бюджету Сергій Рябухін.

Він нагадав, що зараз тільки у «Аерофлоту» можна купити квитки на прямі рейси з Росії в США. У березні цього року американська авіакомпанія Delta повністю відмовилася від рейсів без пересадок в РФ. Раніше вона виконувала тільки сезонні перельоти, уточнив Рябухін. «США не підуть на припинення прямого авіасполучення з Росією», - сказав він.

Сенатор заявив, що зараз існує ряд європейських перевізників, якими можна долетіти з США до Росії і назад. При цьому всі вони є стикувальними - з пересадкою в інших аеропортах. Основу авіапарку «Аерофлоту», нарівні з французькими Airbus, складають американські Boeing, підкреслив Рябухін.

Таким чином, припинення польотів цієї авіакомпанії США вдарить по їх же виробнику, вважає глава Комітету Ради Федерації.

Про новий пакет антиросійських санкцій Вашингтон повідомив минулої середи. Такі дії США аргументували тим, що Росія нібито використовувала хімзброю в британському Солсбері. Телеканал NBC повідомив, що перший пакет санкцій накладає заборону на експорт електронних пристроїв подвійного призначення. Другий же може включати скасування прямих рейсів «Аерофлоту» в США. Після появи цієї інформації акції авіакомпанії почали помітно дешевшати.

В цей же день в Держдепі США назвали умови , Згідно з якими Росія зможе уникнути другої хвилі санкцій. Для цього РФ повинна надати гарантії, згідно з якими країна зобов'язується не використовувати хімзброю, в тому числі проти власних громадян. Для підтвердження цього факту в Росію повинні бути направлені міжнародні спостерігачі.

Ці вимоги Москва повинна виконати протягом 90 днів, уточнили в Держдепі.

Екс-полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були госпіталізовані в критичному стані 4 березня з ознаками отруєння невідомою речовиною. Британська влада заявила, що до цього інциденту причетна Росія. Москва усі звинувачення заперечує.