Беконний відгодівлю свиней

Являє собою різновид м'ясної відгодівлі, що відрізняється помірною інтенсивністю при нормованому годуванні;  вибором порід свиней виключно білої масті, відселекціонованих за ознаками, що характеризує якість туші;  обмеженими межами віку і живої маси молодняка при постановці на відгодівлю і зняття з нього;  якістю свинини, отриманої на спеціальних кормах, і за особливою технологією вирощування та відгодівлі молодняку Являє собою різновид м'ясної відгодівлі, що відрізняється помірною інтенсивністю при нормованому годуванні; вибором порід свиней виключно білої масті, відселекціонованих за ознаками, що характеризує якість туші; обмеженими межами віку і живої маси молодняка при постановці на відгодівлю і зняття з нього; якістю свинини, отриманої на спеціальних кормах, і за особливою технологією вирощування та відгодівлі молодняку.

Метою такого відгодівлі є отримання високоякісних м'ясних туш з вирівняним шаром підшкірного сала на спині і боках для виготовлення свинини спеціального призначення, званої беконом. Бекон - це половина туші (беконная половинка), отримана шляхом розрубування обшпареною свинячої туші (без голови і нижніх частин ніжок) по хребетного стовпа. У процесі підготовки з неї видаляють кістки хребта, солять і коптять. На беконний відгодівлю ставлять поросят у віці 2-25 міс з живою масою 20-25 кг. Відгодівлю закінчується у віці 6-7 міс при досягненні живої маси 80-100 кг. Більш інтенсивне ведення відгодівлі, а також розтягування його на більш тривалий час небажано, тому що це може привести до погіршення якості туші.

Готову продукцію реалізують у вигляді приготованих беконних половинок. М'ясо повинно бути ніжним блідо-рожевого кольору, з добре вираженою «мармуровість». Сало - щільне, білого кольору, добре вирівняне, з товщиною хребтової частини від 1,5 до 2,5 см. Напівтуші повинна бути довгою, рівномірної по ширині, з добре розвиненою середньою частиною і великою окостом.

Важка плечова частина, коротка середня третина тулуба, нерівна по ширині і товщині черевна частина, товстий або нерівномірний шар підшкірного сала м'якої консистенції і товста груба шкура, бідний окіст - головні недоліки беконної половини.

Тварини при знятті з відгодівлі повинні відповідати таким вимогам: повинні бути хорошою вгодованості, мати полегшену голову і груди, слабкі Ганаши, довгу без перехоплень при з'єднанні з тулубом шию, довгий тулуб з прямою спиною і неотвісшім черевом, округлі форми тіла і добре розвинені, спускаються до скакальних суглобів окосту.

З розводяться в нашій країні порід найбільш придатні для беконного відгодівлі свині скоростиглої м'ясної, ланд рас, естонської беконної, уржумской, великої білої, сибірської північній, Муромської порід.

Для виробництва бекону непридатні кнури або кастровані у віці старше чотирьох місяців боровки, супоросні або поросят матки, недогодовані, конституційно ослаблені, які не досягли нормальної для свого віку живої маси тварини. Непридатні також туші, отримані від молодих свиней чорної, чорно-рябої масті або білої масті з великими чорними плямами, а також мають абсцеси, синці, садна, подряпини від укусів, побоїв, некваліфікованої транспортування тварин та інші травматичні пошкодження.

Цінність бекону визначається кількістю тканин в беконной половинці. Чим більше м'язової і менше жирової і кісткової тканин, тим вище якість бекону. У хорошій беконной половинці має бути відносно невелика, але певна кількість жиру. Якість беконної половини оцінюється по довжині напівтуші, товщині шпику, ступеня розвитку філе, яка визначається за площею «м'язового вічка» і іншими показниками. Бажане для високоякісного бекону співвідношення тканин в туше досягається швидким зростанням і хорошим розвитком молодняка. За словами Б. П. Волкопялова, тут питання зводиться не власне до відгодівлі у вузькому його розумінні, а до правильного вирощування беконного молодняка без його недокорма і перегодовування. Велике значення при цьому потрібно надавати не тільки кількістю, а й якістю кормів, а також змістом відгодовуємо молодняка.

Ніжність м'яса і щільність сала, їх смакові якості і поживні достоїнства визначаються складом раціону і властивостями вхідних в нього кормів. Висока якість бекону забезпечують ячмінь, пшениця, жито, горох, цукровий буряк, морква, гарбуз, картопля, зелена маса, а краще паста, приготовлена ​​з люцерна, конюшини, вико-вівсяної суміші. Гарне вплив на якість бекону надає обрат. До числа кормів, що поліпшують якість бекону, відносяться м'ясна, м'ясо-кісткове борошно. Знижують якість бекону кукурудза, висівки, бурякова меляса, що вводяться в раціон більше 40% за поживністю.

Відгодівлю беконних свиней з раціонів з великою часткою кукурудзи вже в ранньому віці призводить до відкладання великої кількості жиру, що робить сало м'яким, що мажуть. У зв'язку з цим рекомендується вводити в раціон не більше 30% кукурудзи з використанням відвійок, м'ясного борошна, гороху (12-15%).

Масляниста, мажущейся сало і м'яку тушу дають насіння соняшнику, льону, інших маслянистих культур, а також макухи, рибне борошно з високим вмістом жиру. Частка їх в раціоні не повинна перевищувати 10% за поживністю. Що ж стосується рибних відходів і рибного борошна, то їх слід виключати з раціону не пізніше ніж за місяць до завершення відгодівлі з метою недопущення в свинині специфічного рибного запаху.

Бекон високої якості отримують при нормованому годуванні молодняку. У першій половині відгодівлі на 1 корм. од. має припадати 120-130 г перетравного протеїну. У заключному періоді збільшують частку вуглеводних кормів, а рівень перетравного протеїну знижують до 10г на 1 к. Од. Бажано включати білок рослинного походження, наприклад гороху, бобів і інших бобових культур, а тваринні корми, як більш дорогі, краще включати в цілях балансування раціонів по незамінним амінокислотам.