Шах і мат! На що звернути увагу при виборі чорно - білого інтер'єру

  1. Коли кольору зайві

Є поєднання, які будуть актуальні завжди. Одне з таких - стриманий і в той же час витончений дует чорного і білого. Інтер'єр в чорно-білій гамі як маленьке чорне плаття і перли - незмінна класика поза часом і тенденцій. Вибираючи цю перевірену комбінацію, можна не сумніватися - такий інтер'єр ніколи не вийде з моди. Розповідаємо, як створити інтер'єр немов гарне чорно-біле фото.

Розповідаємо, як створити інтер'єр немов гарне чорно-біле фото

Коли кольору зайві

Чорний, білий і всі відтінки сірого називають ахроматичними квітами. У перекладі з грецької ахроматичний означає «безбарвний», чим підкреслюється, що ніхто з цього тріо не містить в собі жодного тони з колірного спектра. Однак палітра емоцій, викликана різними варіаціями чорно-білого поєднання, може легко конкурувати зі сприйняттям різнобарвного інтер'єру. А все тому, що чорний і білий - це кольори антагоністи: один повністю відображає світлові хвилі, а другий повністю поглинає їх. В результаті ми бачимо потужний контраст і за допомогою такого простого прийому можемо створити оригінальне інтер'єрне рішення.

Чорно-біла графіка ніколи не виглядає банально. Вона може бути спокійною і врівноваженою, таємничої і навіть містичні, драматичною або аскетичною, але при цьому залишатися завжди яскравою комбінацією, врізається в пам'ять.

Єдність і протилежність - філософське наповнення чорно-білого інтер'єру

Чорно-біла гама майстерно поєднує протилежності - світло і темряву, чіткі лінії і нескінченність, ретро і модерн. Завдяки цій властивості, що контрастує чорно-білий дизайн відмінно справляється з важливим композиційним завданням - пов'язує інтер'єр в єдине ціле, не дозволяючи йому розпадатися на частини.

Закономірно, що одне з головних властивостей чорно-білого інтер'єру - зонування без втрати єдності. Це можна вдало використовувати в квартирі - студії, за допомогою контрасту розділивши окремі функціональні зони - кухню і вітальню. Або, наприклад, на кухні відокремити зону приготування їжі від зони прийому.

Ахроматичні кольори вирішують протилежні завдання: білий візуально збільшує предмети і приміщення в цілому, чорний - зменшує, тому таке поєднання дозволяє створювати оптичні ілюзії Ахроматичні кольори вирішують протилежні завдання: білий візуально збільшує предмети і приміщення в цілому, чорний - зменшує, тому таке поєднання дозволяє створювати оптичні ілюзії. Таким чином можна зробити візуальні корекції в інтер'єрі, наприклад, збільшити висоту стелі або ширину стін. Наприклад, вибираючи білий колір для фасаду кухонних меблів, що зливається з білою стіною, можна візуально підняти стелю, а маленьку кухню зробити більш об'ємною.

Також ахроматические кольори не пробуджують апетит, тому експерти особливо рекомендують кухні в чорно-білій гамі всім, хто контролює прийоми їжі.

Дизайнери наполягають - при виборі чорно-білого інтер'єру слід визначитися, який колір буде домінуючим. Пропорція один до одного недопустима - інтер'єр повинен бути або білим з чорним, або чорним з білим. При виборі головного кольору слід виходити з розміру приміщення і кількості денного світла в ньому: для маленьких площ і темних приміщень основним варто вибирати білий.

Однак, в цьому правилі є виключення - ванні кімнати, в яких не варто уникати чорних стін. Саме чорний додасть глибину, а також підкреслить білосніжність раковини і ванни.

Об'єднуючи ці протилежні кольори, професіонали раджу дотримуватися традиційний принцип «інь - ян»: до великої білої поверхні додавати чорну деталь, а до чорної, відповідно, білу Об'єднуючи ці протилежні кольори, професіонали раджу дотримуватися традиційний принцип «інь - ян»: до великої білої поверхні додавати чорну деталь, а до чорної, відповідно, білу. Наприклад, на чорному дивані розкласти білі подушки, на чорних полицях розставити білі вази, на білих стінах розвісити чорні рамки з чорно-білими фотографіями. Особливо помпезно виглядає контрастують між собою основні елементи композиції в інтер'єрі, наприклад, стіни і меблі: білі меблі на чорному тлі виглядає ошатно, а чорна меблі на білому - графічні і стильно.

Нюанси чорно - білого інтер'єру

- Чорно-білий спонукає до дії. Яскраві переходи доречні в приміщеннях, в яких відбувається активна діяльність, наприклад, на кухні, у вітальні, у ванній кімнаті. Якщо ж приміщення призначене для відпочинку, чітких контрастів варто уникати.

- Пам'ятай - чорний поглинає світло. Саме тому, вибираючи цей колір в інтер'єрі, особливу увагу варто приділити додатковому освітленню.

- Грайливість в чорно-біле поєднання привносять ритмічно повторювані візерунки у вигляді шахової клітки, точок, луски або ялинки.

- Чорно-біла гама універсальна і дружить з усіма кольорами. Якщо інтер'єр, витриманий в двох тонах, набридає, його легко розбавити барвистими деталями, змінивши звичне оздоблення за допомогою мінімальних зусиль.

Більше прикладів інтер'єру в чорно-білій гамі дивись в книзі ідей на порталі дизайну та інтер'єру Homer.lv!

City24.lv радить:

НАЙБІЛЬШИЙ У Балтії ТЕМАТИЧНИЙ КВАРТАЛ ПРЕДМЕТІВ ІНТЕР'ЄРУ, ДИЗАЙНУ І ОПОРЯДЖУВАЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ - DECCO CENTRS !