Риби, бджоли і ігуани або страхування по-уральських: Аналітика Накануне.RU

Риби, бджоли і ігуани або страхування по-уральських

Це треба ж було такому статися! На роботу дзвонять сусіди і, запинаючись від хвилювання, кажуть, що в під'їзді пожежа. Так-так, саме ваша квартира постраждала найсильніше. В яку копієчку влетить ремонт, і подумати страшно. Або, що ще гірше, йдеш собі спокійно по вулиці, і раптом - бац! Послизнувся, впав, отямився - гіпс. Прощайте море, сонце і пісок, здрастуйте милиці, чотири стіни і біла стеля. Справжнє сумно, майбутнє безнадійно. Однак гроші часом творять дивні речі. Ось, наприклад, якби за всі неприємності хтось заплатив круглу суму, на душі б відразу посвітлішало. Шкода, що чудеса нині рідкісні, і єдиний спосіб убезпечити себе від форс-мажору - стати самому собі чарівником, тобто купити страховку. І нехай до західних компаній, готових застрахувати всіх і від усього, уральським страховикам далеко, але і вони можуть запропонувати своїм клієнтам досить екзотичні варіанти: наприклад, страховка надгробків, бджіл або риб.
Єкатеринбург - НЕ Голлівуд, та й уральці досить-таки розважливі, тому воліють банальні КАСКО, страхування майна, медичне страхування при виїзді за кордон. Загалом, те, що вимагається законом або підказує здоровий глузд. Страховки заради піару, як роблять кінозірки, щоб зайвий раз привернути до себе увагу, тут не зустрінеш. По-перше, бажаючих взяти приклад Дженіфер Лопес і застрахувати свою п'яту точку або ще що-небудь, немає. Лише в одній із страхових компаній зі сміхом згадали, що якось до них телефонував чоловік і попросив застрахувати якусь частину тіла. Яку - в страховій компанії пояснювати відмовилися, втім, як і страхувати. І справа зовсім не в тому, що бажання клієнта - не закон. Це треба ж було такому статися Просто не можна в Росії застрахувати щось окремо, тільки все разом.
Теоретично, якщо людина дуже дорожить своїм правим вухом, то може цілком застрахуватися від нещасного від випадку, і, коли втратить дорогу серцю частина тіла, то отримає певну суму. Втім, як пояснила Накануне.RU начальник управління агентських продажів філії "Уральська дирекція ВАТ" РОСНО "Марина Богатенкова, якщо у кого-то якась частина тіла є годувальницею, то можна запропонувати ризик втрати професійної працездатності." Якщо, припустимо, піаніст втрачає можливість грати на фортепіано, він не зможе заробляти собі цим на життя, і тому такий загальний ризик в даному випадку йому міг би стати в нагоді ", - зазначила Марина Богатенкова. Але з подібними проханнями в компанію ніхто не звертався.

Фото: Накануне.RU

Ще один вид нестандартної страховки, яку пропонує РОСНО, - це страхування будинку від падіння дерев і стовпів. Це здається досить актуальним, особливо, коли читаєш новини починаються про руйнування, викликаних невеликим уральським ураганом. Разом з будинком можна застрахувати і дерева. Наприклад, такі рідкісні, як горіх маньчжурський, тсуга канадська, туя західна - всього близько 40 видів.
У уральців є ще одна незвичайна можливість - застрахувати своє майно від того, що розіб'ється акваріум. Як? Та хіба мало, всяке буває. Добре, якщо будиночок для рибки зовсім невеликий, а якщо це майже що басейн? І рибок, і акваріум, і речі, і сусідів шкода. До речі кажучи, можна окремо застрахуватися і від того, що раптом затопили сусідів. І тут немає ніякої екзотики - звичайне страхування цивільної відповідальності.
Точно також чимось незвичайним перестало бути страхування тварин. Господарі охоче страхуються і від того, що їх Шарик-Бобик кого-небудь цапнет, і від смерті улюбленого вихованця. Гроші його, звичайно, не повернуть, але пом'якшать горе втрати. По крайней мере, так міркують ті, хто страхує улюбленців. Але зазвичай настільки меркантильними виявляються розвідники тварин. До речі, як би цинічно це не звучало, але тварин страхують як майно. Крім собак, кішок, домашніх птахів, риб і коней страхують шиншил, мавп, ігуан, а також риб і бджіл. Застрахуватися можна не тільки від смерті вихованця, але і від загибелі приплоду, зниження вартості тварини, від ризику виникнення витрат внаслідок загибелі тварин. А страхова компанія РОСНО пропонує плюс до всього поліс по ветеринарному обслуговуванню тварин. Страховка побудована за принципом добровільного медичного страхування для людей.
Тільки, як зазначив в розмові з Накануне.RU представник однієї з уральських страхових компаній, який попросив не Ще один вид нестандартної страховки, яку пропонує РОСНО, - це страхування будинку від падіння дерев і стовпів називати його ім'я, існує одна несправедливість: страхують тільки породистих тварин. "Коли робиться страховка, завжди йдеться: це коштує стільки-то. Скільки коштує породиста кішка або собака, визначити можна. А скільки коштує дворняга? Для господині, напевно, мільйони, але ринкової ціни не має. Неможливо нам таке застрахувати", - говорить представник страхової компанії. За його словами, якщо на наступний день після того, як господиня застрахувала кошеня дворянської породи, він загинув, зовсім неможливо довести - чи дійсно відбулося таке фатальний збіг обставин, чи жінка цього кошеня просто втопила. "Неможливо визначити, доріг їй кошеня. І оскільки він не має ринкової вартості, то жінка нічого не втрачає", - додає страховик.
До речі, випадки шахрайства відбуваються часто-густо, і дуже часто вони розкриваються. Крім стандартних спроб відремонтувати свій автомобіль за рахунок ОСАГО, бувають і більш екзотичні випадки. "Наприклад, дамочки, страхують себе на $ 1 млн, потім пред'являють скажені рахунку: відпочивала на морі, напала акула, довелося робити пластичну операцію. Рахунки, документи - все в порядку. А насправді вона повернулася засмагла і відпочила. І тоді компанії починає стеження, чи дійсно дамочка потрапляла в пащу акули ", - розповіла Накануне.RU начальник відділу добровільного страхування єкатеринбурзького філії СК" Згода "Ірина Шардакова. Правда, уральці до такого поки що не додумалися - це стандартний приклад з практики західних страховиків. У нас же страхувати доводиться тих, хто здійснює стеження - недавно в компанії з'явилася така послуга. "Страхуємо приватних детективів від того, щоб їх не побили. Або в разі, якщо вони некоректно виконали свою роботу, фінансовим гарантом виступаємо ми ", - підкреслює Ірина Шардакова.
Компанія пропонує ще один нетиповий вид страхування - фінансово убезпечити від актів вандалізму надгробок. Не секрет, що деякі монументи стоять, як хороший автомобіль. Так чому б їх не застрахувати?
До речі, разом зі зростанням доходів населення стала актуальна страховка не тільки автомобілів, але і яхт. Як розповів Накануне.RU директор Уральського регіонального центру ВСАТ "Ингосстрах" Валерій Шелякін, найбільшою популярністю користується страхування великих моторних яхт, проте власники невеликих катерів і мотолодок теж поступово починають страхувати своє майно і відповідальність. В першу чергу власники яхт мають можливість застрахувати своє майно по КАСКО, яке покриває ризики загибелі, пошкодження, крадіжки або викрадення судна. За цим видом катер або яхта можуть бути застраховані на будь-якому етапі: споруди, експлуатації, берегового зберігання, перевезення. Сума страховки в кожному випадку індивідуальна, вона варіюється від 0,5% до 5% і навіть більше в рік.
Крім того, "Ингосстрах" страхує предмети мистецтва. Так, в березні пермський філія ВСАТ "Ингосстрах" застрахував унікальну виставку робота майстрів сучасного живопису "40 перших" (картини Звєздочотова, Булатова, Кабакова, Дубосарського, Комара-Меламіда, Каллімах, Пуригін, Рогинского), експонуються в в Пермській державної художньої галереї. "Всі експонати належать приватному музею, застраховані на період їх транспортування з Москви до Пермі і назад, і захищені полісом" з відповідальністю за всі ризики ". Крім цього, три картини виставки були додатково застраховані на період їх експонування в Пермі на суму $ 45 тис. Загальна страхова сума склала $ 2 млн 502 тис. " , - зазначив Валерій Шелякін.

Якщо ще п'ять-десять років тому на деякі незвичайні пропозиції страховиків клієнт покрутив би пальцем біля скроні, то сьогодні може всерйоз задуматися про страховку. Звичайно, "незвичайні" страховки дорожче, ніж стандартні, але іноді витрати себе виправдовують. "Тарифи по розширеному пакету ризиків вищі, ніж по іншим ризиковим пакетам, однак, незважаючи на це, попит на страхування таких ризиків в останні роки тільки зростає. Пов'язано це з тим, що люди починають цінувати комфорт і свого часу, а, отже, воліють повний захист у непередбачених ситуаціях ", - заявила Накануне.RU начальник управління агентських продажів філії" Уральська дирекція ВАТ "РОСНО" Марина Богатенкова.
Божевільні "західні" страховки як, наприклад, від подорожчання цін на бензин або від викрадення від інопланетян для росіян поки недоступні. Вся справа в тому, що на кожен вид страхування у компанії повинні бути ліцензія. Для отримання ліцензії в Росії необхідно надати статистику, яка ймовірність настання страхового випадку. Як визначити її у випадку з інопланетянами, не зовсім зрозуміло. На Заході ж процедура ліцензування дещо інша. Може, це й на краще, адже людині, яка бажає застрахуватися від інопланетян, потрібен, швидше за все, не страховик, а психіатр.

Як?
Добре, якщо будиночок для рибки зовсім невеликий, а якщо це майже що басейн?
А скільки коштує дворняга?
Так чому б їх не застрахувати?