Проекти лазні з альтанкою і барбекю: відео-інструкція з проектування своїми руками, фото

 1. Особливості проектів лазні суміщеної з альтанкою-барбекю
 2. Проектування лазні суміщеної з альтанкою-барбекю
 3. види прибудов
 4. Де розташувати прибудову
 5. висновок

Про те, як приємно провести час літнього вечора в саду, знає кожен дачник, особливо якщо мова йде про посиденьках з друзями і приготуванні їжі на свіжому повітрі. Найкращим місцем для такого відпочинку є баня з просторою альтанкою і піччю барбекю. Далі ми розглянемо існуючі проекти бань з альтанкою - барбекю, а також особливості їх проектування.
Про те, як приємно провести час літнього вечора в саду, знає кожен дачник, особливо якщо мова йде про посиденьках з друзями і приготуванні їжі на свіжому повітрі

Тривимірна модель лазні з альтанкою і барбекю

Особливості проектів лазні суміщеної з альтанкою-барбекю

переваги конструкції

Отже, якщо ви вирішили облаштувати на заміській ділянці місце відпочинку і розглядаєте різні проекти - лазні і альтанка барбекю є найкращим, що тільки можна придумати!

Такі конструкції мають безліч переваг, серед яких можна виділити:

 • Можливість приймати баню в той час, коли в барбекю буде готуватися їжа. Щоб періодично стежити за процесом, не треба далеко відходити від парної.
 • Красива і стильна конструкція печі стане прикрасою інтер'єру лазні.
 • Піч барбекю може не тільки забезпечити ароматним і смачним вечерею, але і обігріти приміщення.
 • Після прийняття банних процедур, прямо при виході з парної до вашого розпорядження затишна альтанка. Якраз з таких дрібниць і складається комфортний відпочинок.
 • Ціна споруди нижче, ніж при будівництві двох окремих об'єктів - лазні та альтанки.
 • Великим плюсом барбекю-печі є те, що інструкція по її використанню допускає опалення як вугіллям, так і дровами. Крім того, піч не вимагає занадто багато вільного простору.

Проект лазні з альтанкою барбекю прибудованої збоку

Проектування лазні суміщеної з альтанкою-барбекю

На сьогоднішній день існують різні проекти бань і альтанок з барбекю, деякі з них ви можете знайти на нашому порталі. Серед них напевно знайдеться відповідний варіант, який вам припаде до душі.

Однак, при виборі проекту, слід звертати увагу на деякі нюанси, від яких буде залежати зручність експлуатації конструкції. В першу чергу це стосується, звичайно ж, розмірів будови.

Найчастіше такі споруди мають площу 6-8 квадратних метрів, але якщо ви плануєте часто їм користуватися в компанії друзів, то краще побудувати лазню по просторіше, хоча б 10-11 квадратних метрів.

Порада! Якщо альтанка буде досить просторій, то парну можна зробити покомпактнєє, наприклад, виключивши з неї кімнату відпочинку. Правда, робити це можна, якщо лазня буде використовуватися тільки в теплу пору року.

План парної - піч барбекю розташована окремо від альтанки

Найчастіше проекти лазні з альтанкою барбекю на увазі розташування прибудови уздовж однієї стіни парної, однак, її можна розташувати між будинком і парної. В цьому випадку ви отримаєте одну, незвичайну конструкцію. Однак, не слід забувати, що спочатку необхідно передбачити зручне розташування приміщень.

Що стосується внутрішнього оздоблення, то воно може повністю відповідати вашим побажанням, за винятком деяких моментів. Наприклад, дим від труби може зіпсувати відпочинок, тому трубу слід робити досить довгою, або вибрати найбільш підходяще розташування альтанки.

Існує також ще одне рішення цієї проблеми - використовувати декоративні огорожі альтанки. Причому, такі огорожі можуть виконувати ще й декоративну функцію.

Порада! Як правило, в інтер'єрі лазні використовують меблі одного стилю. Тому конструкція печі також повинна відповідати обраному стилю.

Тому конструкція печі також повинна відповідати обраному стилю

Тривимірна модель будови - альтанка розташована збоку

види прибудов

Далеко не всі знають відмінності веранди від альтанки, тому незалежно від типу конструкції називають все прибудови верандами. Насправді ж, веранди завжди зводяться на окремому фундаменті. Однак головною відмінністю веранди є те, що її можна утеплити, це дозволяє експлуатувати приміщення навіть в зимовий час.

На сьогоднішній день користуються популярністю конструкції з розсувними скляними стіною. По суті, вони є варіацією веранди, яку можна перетворити в відкриту альтанку, всього лише посунувши скло. Крім того стіну можна зробити своїми руками у вигляді знімних щитів або ширм виконаних в японському стилі.

Дуже цікавим рішенням є багаторівневі тераси, які при виході з лазні виконані у вигляді ганку, а по обидва боки розташована альтанка і балкон.

Дуже цікавим рішенням є багаторівневі тераси, які при виході з лазні виконані у вигляді ганку, а по обидва боки розташована альтанка і балкон

На фото - будівництво лазні-альтанки з колоди

Статті по темі:

Де розташувати прибудову

Існує кілька варіантів розташування прибудови:

 • Найбільш поширеним рішенням є розташування конструкції вздовж фасаду лазні. Таке планування дозволить заощадити достатню кількість вільного простору, щоб вмістити барбекю-піч і при цьому могли вільно розташуватися гості.
 • Другий варіант полягає в розташуванні прибудови по одній зі сторін лазні. В цьому випадку необхідно звернути увагу, щоб її площі було досить, для установки печі і облаштування зони відпочинку.
 • Ще одним цікавим рішенням є кутове розташування конструкції, коли сама баня має Г-подібну форму.

Проект парної з бруса з прибудовою розташованої з торця

Порада! Так як інтер'єр лазні буде починатися з прибудови, її оформлення слід приділити особливу увагу. Виконати його можна за допомогою красивих перил, ваз із квітами, крісел і чайного столика.

висновок

Якщо підійти до проектування лазні з альтанкою і піччю з відповідальністю, то ви отримаєте споруда, в якій відпочивати дійсно буде комфортно і приємно. Але для цього необхідно ретельно продумати всі нюанси майбутньої його експлуатації.

Додаткову інформацію з даної теми можна отримати з відео в цій статті.