Російський математик отримав премію Піфагора за «комп'ютер нескінченності»

8 листопада 2010 17:21 8 листопада 2010 17:21   Професор Нижегородського державного університету імені М

Професор Нижегородського державного університету імені М. І. Лобачевського (ННДУ) Ярослав Сергєєв став лауреатом престижної міжнародної Премії Піфагора з математики, що вручається в італійському місті Кротон, інформують вести .

«Професор сконструював і запатентував новий« комп'ютер нескінченності ». Це новий принцип обчислення », - повідомили в прес-службі ННДУ.

Ярослав Сергєєв запропонував нову математичну мову, яка дозволяє записувати різні нескінченно великі і нескінченно малі числа. «За допомогою цих чисел можна виконувати звичайні операції - додавання, віднімання, множення, ділення - і працювати чисельно з нескінченністю, - передають в прес-службі слова професора. - Таким чином, виникає новий інструмент, який дозволяє будувати нові математичні моделі, більш точно робити обчислення. Це може бути корисно в усіх областях, де потрібна висока точність обчислень. Цікаво, що ця нова мова дозволяє, з одного боку, спростити, а з іншого - посилити математичний аналіз, який ми вчимо в школі ». У прес-службі ННДУ відзначили, що відкриття математика носять фундаментальний характер і дозволять вирішувати задачі та рівняння, які раніше вирішувати не вдавалося.

Ярославу Сергєєву 47 років. У 1985 році закінчив факультет обчислювальної математики і кібернетики (ВМК) Горьковського університету за спеціальністю «Прикладна математика». Професор ННГУ імені М. І. Лобачевського, працює на кафедрі математичного забезпечення ЕОМ факультету ВМК ННДУ. Офіційний представник нижегородського університету в Калабрійському університеті (місто Козенца, Італія), координатор програми «Російсько-Італійський Університет». У 2002 році уряд Італії присудило Сергєєву звання видатного професора в Калабрійському університеті.

фото www.rian.ruКлючові слова: математика , наука , премія