броньоване скло

Броньоване скло - є багатошаровою светопрозрачной конструкцією, що складається з декількох шарів полімерної композиції і декількох стекол, шари яких між собою склеєні полімерними плівками або залиті спеціальним полімером. Полімерними плівками - є суцільні шари, у яких товщина знаходиться в межах від 0,2 до 0,3 міліметрів.

Конструкція залежно від необхідного класу захисту буває як з плівкою, так і без плівки. Такі броньовані склопакети і броньовані вікна завдяки структурі конструкції забезпечують захист від фізичного втручання, і навіть від куль різного виду зброї, залежно від необхідного типу захисту (становить від 10-ти до 80-ти міліметрів і більше).


При виготовленні броньованого скла, різні комбінації компонентів за видами та класами захисту забезпечують відміну його властивостей. Також як і ступінь складності виробництва, різні і кількість шарів броньованого скла.

Броньовані склопакети можуть бути декоровані відповідно до дизайнерської завданням приміщення, де воно встановлюється. Броньоване скло може бути тоноване, декорованим алмазної гравіруванням або методом хімічного травлення. У броньованому скляному «сендвіч» одне із стекол буває із дзеркальною поверхнею, в такому випадку це скло успадковує відображають характеристики. Завдяки броньованому склу з'явилася можливість створювати особливо міцні огороджувальні конструкції, які можуть витримувати навіть впливу вогнепальної зброї, причому, анітрохи не жертвуючи естетикою.

зміцнююча плівка

Крім бронювання скла, також існують методи «простіше», а саме зміцнює плівка для скла. Скло з нанесеною на нього плівкою має дуже високу міцність, його складно розбити або пробити каменем, кинутої пляшкою, колючими предметами. Висока міцність плівки (плівка практично не деформується в напрямку перпендикулярному своїй поверхні) не дає деформуватися склу. Тому скло стає набагато міцнішим, так як для утворення тріщин і осколків необхідна поперечна деформація скла, предотвращаемая зміцнює плівкою.

Зміцнююча плівка захищає тільки скло. Скло зміцнюється плівкою важко розбити або пробити, що забезпечує захист від проникнення через вікно аналогічно грат. Навіть якщо вікно розбивається, що зміцнює плівка захищає від ураження осколками: тріснуте скло, відколи, оскільки залишаються жорстко приклеєними до плівки, яка має високу міцність. Скло з зміцнює плівкою просто випаде тільки цілком (немов лист фанери).

Більшість читачів тут же проведе «паралелі» до «триплексу» і по суті будуть праві, в обох випадках використовується плівка, єдино відрізняється спосіб нанесення цієї самої плівки. Від чого ефект у обох видів стекол відрізняється.

Однак таке скло можна вибити кувалдою (воно випаде цілком всередину приміщення), пробити сокирою або розрізати болгаркою, вирізавши необхідне для проникнення отвір аналогічно решітці.

застосування

Зміцнююча плівка часто застосовується для заміських котеджів, скління балконів і вікон нижніх поверхів квартир, зовнішніх і внутрішніх вітрин магазинів і бутиків, 24-годинних зон банків, великих фасадних конструкцій, автомобілів.

Броньовані вікна часто встановлюються в приватних особняках, кабінетах і квартирах, на постах охорони банків і підприємств, в високо відповідальних установах, військових об'єктах, інкасаторських автомобілях.

Зміцнююча плівка наклеюється на скло в кілька шарів (в залежності від рівня захисту). Вона може також встановлюватися одночасно із дзеркальною, тонованого, матовою плівкою.

рама вікна із захисною плівкою може бути виготовлена ​​з будь-яких матеріалів. Скло вікна може бути дуже великих розмірів або практично довільних форм, з багатокамерними (дво-, трикамерні) склопакетами, що дозволяє добитися відмінних тепло і звукоізолюючих властивостей. Зміцнююча плівка може наноситися на вже існуюче скло.

Руслан Тлеумбетов