Конкуренція і право: події тижня, 30 січня - 5 лютого 2012 р

  1. нормотворчості
  2. ОФІЦІЙНІ ДОКУМЕНТИ І РОЗ'ЯСНЕННЯ
  3. НОВИНИ ТА ПОДІЇ
  4. АДМІНІСТРАТИВНІ І КРИМІНАЛЬНІ СПРАВИ
  5. СУДОВА ПРАКТИКА
  6. МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
  7. НОВИНИ ЖУРНАЛУ «КОНКУРЕНЦІЯ І ПРАВО»

07.02.2012
07

нормотворчості

На сайті ФАС Росії 31 січня опублікований проект наказу про затвердження порядку надходження звернень та заяв до Комісії Федеральної антимонопольної служби (Комісію територіального органу Федеральної антимонопольної служби) щодо дотримання вимог до службового поводження федеральних державних цивільних службовців і врегулювання конфлікту інтересів.

Дискусія довжиною в два роки

«Ведомости», 30.01.2012

Спори про поправки до Закону «Про торгівлю» почалися відразу після того, як він вступив в силу два роки тому. Зараз з'явився шанс створити, нарешті, документ, який розгляне Держдума. Спокійного обговорення не буде: адже на кону введення оборотних штрафів і посилення антимонопольних статей, на чому наполягає ФАС, або підвищення порога домінування - до цього закликають мережі.

Директор департаменту державного регулювання внутрішньої торгівлі Мінпромторгу Олег Сазанов обіцяє, що Мінпромторг повернеться до обговорення поправок до Закону «Про торгівлю» в березні 2012 року. За його словами, перший пакет документів відправлений в уряд, федеральні органи його розглядають вже на «фінальної стадії». Чиновник не приховує, що розбіжності залишаються - перш за все щодо коригування статей з антимонопольними правилами.

ОФІЦІЙНІ ДОКУМЕНТИ І РОЗ'ЯСНЕННЯ

Міністерство фінансів РФ роз'яснило порядок оплати одержувачами бюджетних коштів та бюджетними установами зобов'язань за контрактами при їх невиконанні чи неналежному виконанні ( лист від 26 грудня 2011 року N 02-11-00 / 5959 ).

Тепер становищем державного контракту може бути передбачено, що виконання зобов'язання по держконтракту по перерахуванню неустойки (штрафу або пені) в дохід бюджетної системи РФ покладається на державного замовника (ст. 313 Цивільного кодексу РФ).

Нарахування по виконанню грошового зобов'язання за державним контрактом в цьому випадку проводиться на підставі акту про приймання товарів, робіт або послуг, який містить відомості про виконання зобов'язання виконавцем контракту, про прийнятих результатах виконання контракту, включаючи суму неустойки.

Оплата державного контракту може бути здійснена шляхом виплати виконавцю державного (муніципального) контракту суми, зменшеної на суму неустойки, за умови перерахування суми неустойки замовником в дохід відповідного бюджету бюджетної системи Російської Федерації.

НОВИНИ ТА ПОДІЇ

Путін хоче залишити Артем'єва главою ФАС

«Ведомости», 01.02.2012

Прем'єр-міністр, кандидат в президенти Володимир Путін задоволений роботою глави Федеральної антимонопольної служби Ігоря Артем'єва і хотів би залишити його на цій посаді. «Не дивлячись на те що складне відомство, велика, багато там відбувається з точки зору впливу на економіку, і претензії, напевно, є, але в цілому він особисто та й служба працюють добре», - сказав Путін на зустрічі з молодими юристами, які планують стати незалежними спостерігачами на президентських виборах. «Я задоволений і з задоволенням залишив би його на наступний термін роботи. Він зі своїми обов'язками явно справляється », - додав він.

Поза конкуренцією?

«Нові вісті», 01.02.2012

Головне слідче управління Слідчого комітету Росії (СКР) по місту Москві оголосило про порушення кримінальної справи відносно керівників збанкрутілої туристичної компанії «Ланта-тур вояж». Слідчі підозрюють керівників фірми в шахрайстві в особливо великому розмірі. Експерти туріндустрії звинувачують у банкрутстві не так саму компанію, скільки запанував на туристичному ринку демпінг - політику штучного заниження цін. Тим часом економісти не схильні підтримувати домисли туроператорів про якісь конспіративних змовах проти них і стверджують, що демпінг - це всього лише різновид здорової ринкової конкуренції.

ФАС посилила контроль за дотриманням законодавства про енергозбереження

ФАС Росії, 01.02.2012

«В даний час ФАС Росії посилила контроль за дотриманням господарюючими суб'єктами законодавства про енергозбереження і про підвищення енергетичної ефективності», - зазначила Олена Цишевская, заступник начальника управління електроенергетики Федеральної антимонопольної служби, в своєму виступі на «Круглому столі», присвяченому питанням нормативного забезпечення реалізації положень 261-ФЗ «про енергозбереження і підвищення енергетичної ефективності та про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Феде ації ".
За її словами, органи ФАС Росії оштрафувала юридичні та посадові особи на суму понад 13 млн рублів.

«ФАС Росії розробила адміністративний регламент по виконанню державною функції щодо здійснення контролю за дотриманням законодавства РФ про енергозбереження і про підвищення енергетичної ефективності», - зазначила заступник начальника управління.

ФАС Росії підтримує створення саморегулівних організацій господарюючих суб'єктів у сфері надання медичних послуг

ФАС Росії, 01.02.2012

31 січня-1 лютого антимонопольна служба взяла участь в I Національному Конгресі приватних медичних організацій. вітальний лист на адресу учасників Конгресу від імені керівника ФАС Росії зачитав заступник керівника відомства Андрій Кашеваров.

На думку ФАС Росії, значна кількість проблем вітчизняної охорони здоров'я пов'язано з відсутністю повноцінної конкуренції в галузі. У тому числі це виражається в заборонах доступу приватних медичних організацій до надання певних видів медичної допомоги, дискримінації приватних медичних організацій при розподілі державних і муніципальних ресурсів, надання державними і муніципальними медичними організаціями платних медичних послуг з використанням майна, призначеного для надання безкоштовних послуг. Все це призводить до демпінгу цін, дискримінації приватних медичних організацій при здійсненні ліцензійного нагляду, а також обмеження діяльності приватних освітніх організацій, що здійснюють професійну перепідготовку та підвищення кваліфікації медичних працівників.

Путін пропонує радикально реформувати держзакупівлі

«Ведомости», 30.01.2012

У Росії необхідно терміново розпочати громадське обговорення державних закупівель, вартість яких перевищує 1 млрд рублів. Про це прем'єр-міністр Володимир Путін написав у статті, опублікованій в газеті «Ведомости». Фактично, ця стаття - економічний блок передвиборної програми Путіна.

У статті Путін задається питанням: як забезпечити витрати на розвиток охорони здоров'я, освіти, будівництва та ремонту доріг, а також модернізацію Збройних сил. Кандидат-президент дає три рецепта. Перший стосується корупції і держзакупівель, на яких, за даними держави, в рік розкрадається близько 1 трлн рублів. Путін пропонує підвищити ефективність витрат, встановивши чіткий вибір пріоритетів, відмовившись від усього надлишкового. «Жорсткий контроль за вартістю і якістю будівництва, цінами при держзакупівлях. А по суті - ліквідація відкатів при використанні державних грошей як на федеральному, так і на регіональному рівнях. Ми повинні з цим впоратися, і це дозволить нам заощадити, за оцінками, як мінімум 5%, а можливо, і 10% бюджету - від 1 до 2% ВВП щорічно », - пише Путін.

Прем'єр нагадує, що в проекті закону про Федеральної контрактної системи передбачено обов'язкове попереднє публічне обговорення формату державної закупівлі і стартової ціни. «Вважаю за необхідне, не чекаючи введення в дію нового закону, застосувати таку процедуру до всіх великих закупівель - припустимо, що перевищує 1 млрд рублів», - пише кандидат в президенти. Він пропонує «задіяти на користь суспільству» приватний інтерес фірм-постачальників. Путін хоче, щоб вони «разом з журналістами, разом із зацікавленими громадськими організаціями» звикли обговорювати параметри державного замовлення: сучасність замовляється технічного рішення, виконавців такого проекту, мінімальну вартість проекту.

Також по темі:

Ситуація з виконанням держзамовлення розійшлася з уявленнями Мінекономіки

«Комерсант», 03.02.2012

Експерти пропонують вирішити міжвідомчий суперечка про держзакупівлі створенням нового регулятора

РБК daily, 03.02.2012

16 лютого відбудеться засідання робочої групи щодо вдосконалення нормативного правового регулювання ринку послуг зв'язку

ФАС Росії, 30.01.2012

На обговорення виносяться питання щодо вдосконалення нормативно-правового регулювання ринку послуг зв'язку з метою оцінки можливості його переходу зі стану природної монополії в конкурентну з введенням технологічної нейтральності регулювання ринку послуг телефонного зв'язку. Керівником робочої групи призначений Заступник керівника ФАС Росії Голомолзин Анатолій Миколайович.

АДМІНІСТРАТИВНІ І КРИМІНАЛЬНІ СПРАВИ

Столичне УФАС вперше встановило змову на електронному аукціоні

Право.Ru, 03.02.2012

Комісія Московського управління ФАС Росії вперше встановила змову учасників аукціону, проведеного в електронній формі. Фахівці антимонопольної служби встановили, що 8 учасників аукціону відмовилися від боротьби на користь одного з учасників тендеру - ТОВ "РСУ Строй-Кон". В результаті торги завершилися після єдиного пропозиції учасника із мінімальним зниженням від початкової (максимальної) ціни.

ТОВ "ПНК", ТОВ "РСУ СТРОЙ-Кон", ТОВ "Русь-Ст С", ТОВ "Автодор ККБ Звенигород", ТОВ "Дельта Строй", ЗОА "АЛЬЯНСТРАНССТРОЙ", ЗАТ "ВЕТЕРАНИ АФГАНІСТАНУ, ТОВ" КРІСМАР-ММ " , ТОВ "ПМК Строй" були визнані такими, що порушили закон "Про захист конкуренції".

УФАС має намір передати матеріали справи до правоохоронних органів для прийняття рішення про порушення справи відповідно до статті 178 Кримінального кодексу РФ "Недопущення, обмеження або усунення конкуренції".

Банк Москви оштрафований за рекламу

Право.Ru, 03.02.2012

Столичне управління ФАС оштрафувало Банк Москви на за рекламу одного з вкладів, що порушує закон "Про рекламу".

Раніше Комісія антимонопольного в ході розгляду матеріалів справи в рекламі "Накопичувати простіше, коли відсоток вище ... Ставка до 10% ... .." встановила порушення ч.7 ст.5 ФЗ "Про рекламу", так як в рекламному повідомленні була відсутня інформація про умови рекламованого вкладу.

Справа стосовно ТОВ «Кока-Кола Ейчбіси Євразія» буде передано в ФАС Росії

«Комерсант», 03.02.2012

УФАС по Чувашії прийняло рішення передати справу у відношенні ТОВ «Беркут-3000» і ТОВ «Кока-Кола Ейчбіси Євразія» для подальшого розгляду в ФАС Росії. Як розповіли в прес-службі антимонопольного відомства, в квітні 2011 року регулятор порушив справу щодо ТОВ «Беркут-3000» і ТОВ «Кока-Кола Ейчбіси Євразія» за ознаками порушення п.3 ч.1 ст.11 закону про захист конкуренції. Фахівці управління виявили додаткову угоду між компаніями, в окремих пунктах якої є ознаки поділу товарного ринку за територіальним принципом, обсягом продажу, асортиментом товарів. ТОВ «Кока-Кола Ейчбіси Євразія» звернулося з клопотанням до ФАС Росії з проханням розглянути справу. У зв'язку з тим, що договірні відносини відповідача поширюються на всю Росію, клопотання було задоволено.

УФАС заборонив називати доступ в інтернет «безлімітним»

«Комерсант», 02.02.2012

Ростовське управління ФАС порахувало ВАТ «Вимпелком-Комунікації» (марка «Білайн») порушником Закону про рекламу. Приводом стала зовнішня реклама бездротового доступу в інтернет зі словом «безлімітний». В антимонопольному відомстві прийшли до висновку, що реклама тарифів з будь-яким обмеженням по швидкості або трафіку при використанні слова «безлімітний» вводить споживача в оману.

ФАС: «Міжнародний аеропорт Владивосток» стягував завищену плату за Паливозабезпечення повітряних суден

ФАС Росії, 02.02.2012

26 січня Приморське УФАС Росії визнало незаконним встановлення компанією ВАТ «Міжнародний аеропорт Владивосток» монопольно високої ціни (тарифу) на послугу топливообеспечения повітряних суден у 2008 році (порушення пункту 1 частини 1 Федерального закону «Про захист конкуренції»).

Тоді компанія підвищила тариф на Паливозабезпечення на 11,9%. При цьому такі витрати повітряних суден є суттєвою частиною в ціні авіаквитка.

Приморське УФАС Росії оштрафувало ВАТ «Міжнародний аеропорт Владивосток». Суму штрафу компанія оплатила через 4 дні після винесення постанови. УФАС Росії вже розглядало аналогічну справу про зловживання домінуючим становищем ВАТ «Міжнародний аеропорт Владивосток» в частині завищення вартості послуги топливообеспечения повітряних суден.

ФАС: ВАТ «Газпром» зловживала своїм домінуючим становищем

ФАС Росії, 01.02.2012

27 січня ФАС Росії визнала ВАТ «Газпром», що займає домінуюче становище на федеральному ринку послуг з транспортування газу, які порушили частину 1 статті 10 Федерального закону «Про захист конкуренції».

ВАТ «Газпром» необґрунтовано відмовило ТОВ «Реал-газ» в доступі до газотранспортної системи ВАТ «Газпром» за допомогою незадоволення заявки на отримання доступу і відмови від укладення договору на транспортування газу в порядку і формі, встановлених Положенням про забезпечення доступу незалежних організацій до газотранспортної системи ВАТ «Газпром», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.97 № 858. Це спричинило утиск інтересів ТОВ «Реал-газ».

ФАС: група осіб НЛМК невиправдано завищувала ціни

ФАС Росії, 01.02.2012

31 січня ФАС Росії виявила, що в період з серпня 2009 року по грудень 2010 року група осіб НЛМК в складі ВАТ «Новолипецький металургійний комбінат» (ВАТ "НЛМК") і ТОВ «ВІЗ-Сталь» завищували ціни на електротехнічну трансформаторну сталь для російських споживачів . Перевищення цін для російських споживачів в порівнянні з цінами поставок на зарубіжні ринки досягало 100%. Комісія ФАС Росії не виявила економічних і технологічних факторів, що обумовлюють таку різницю ціни товару, і прийшла до висновку, що подібні дії суперечать вимогам пункту 1 частини 1 статті 10 Федерального закону «Про захист конкуренції».

СУДОВА ПРАКТИКА

Суди двох інстанцій: Саратовське УФАС Росії правомірно оштрафувало «Саратовські авіалінії»

ФАС Росії, 03.02.2012

30 січня Дванадцятий Арбітражний апеляційний суд визнав законною постанову Саратовського УФАС Росії про накладення штрафу в розмірі 1,8 млн рублів на ВАТ «Саратовські авіалінії» за зловживання домінуючим становищем. Антимонопольний орган визнав авіакомпанію яка порушила частину 1 статті 10 Федерального закону «Про захист конкуренції» і видав постанову про штраф.

Рішення Саратовського УФАС Росії суспільство оскаржило в судовому порядку. Суди двох інстанцій визнали законними висновки територіального управління ФАС Росії. Крім того, Кіровський районний суд м Саратова визнав законним штраф Саратовського УФАС Росії, накладений на генерального директора авіакомпанії.

«Бурятнефтепродукт» може не платити штраф УФАС

«Комерсант», 02.02.2012

Арбітражний суд Бурятії задовольнив позов ВАТ «Бурятнефтепродукт» (БНП) про визнання недійсним постанови про накладення адміністративного штрафу в розмірі 875 тис. Руб., Яка винесла бурятское управління ФАС Росії після весняного «паливної кризи», повідомив учора представник УФАС. «Бурятське УФАС Росії залишає за собою право оскаржити прийняте арбітражним судом республіки рішення в апеляційному порядку», - зазначив він.

УФАС в липні 2011 року визнало БНП порушили Закон «Про захист конкуренції» в частині створення дискримінаційних умов господарюючим суб'єктам - учасникам роздрібного ринку нафтопродуктів при постачанні нафтопродуктів дрібним оптом в травні 2011 року.

Суд визнав незаконним штраф ВТБ за порушення закону про конкуренцію

РАПСІ, 02.02.2012

Арбітражний суд Санкт-Петербурга і Ленінградської області задовольнив позов банку ВТБ до управління ФАС по Санкт-Петербургу про визнання недійсним призначення штрафу за порушення Закону про захист конкуренції.

У повідомленні поки не уточнюються причини прийняття рішення на користь банку. ВТБ оскаржував постанову міського антимонопольного відомства від 6 грудня 2011 року, згідно з яким на банк було накладено штраф у розмірі 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за порушення частини 9 статті 35 Закону про захист конкуренції. Згідно з матеріалами управління ФАС, порушення полягало в тому, що банк не повідомив його про укладення генерального депозитної угоди з комітетом фінансів Петербурга і Санкт-Петербурзької валютної біржі (СПВБ). Цей документ регулює відносини сторін при розміщенні коштів міського бюджету на банківські депозити.

Федеральний арбітражний суд поставив крапку в справі ВАТ «Маріенергосбит»

ФАС Росії, 02.02.2012

31 січня Федеральний арбітражний суд Московського округу залишив в силі рішення і розпорядження ФАС Росії у відношенні ВАТ «Маріенергосбит», скасувавши постанови Арбітражного суду м Москви і Дев'ятого арбітражного апеляційного суду про незаконність винесеного антимонопольною службою рішення.

Раніше 8 грудня 2010 року комісія ФАС Росії визнала ВАТ «Маріенергосбит» порушили частину 1 статті 10 Федерального закону «Про захист конкуренції». Компанія зловжила своїм домінуючим становищем на ринку, порушивши встановлений нормативно-правовими актами порядок ціноутворення і виробляючи маніпуляції з цінами на роздрібному ринку електричної енергії. В результаті незаконних дій компанії ціни на електричну енергію для кінцевого споживача були завищені.

Суд визнав законним зростання цін на авіаквитки з Калінінграда до Москви

РАПСІ, 02.02.2012

Федеральний арбітражний суд Північно-Західного округу залишив в силі рішення нижчих судів про незаконність рішення управління ФАС по Калінінградській області про визнання ВАТ "Аерофлот - російські авіалінії" порушили антимонопольне законодавство через підвищення в першому півріччі 2010 року цін на квитки Калінінград - Москва - Калінінград .

Антимонопольне відомство регіону заперечував червневе рішення арбітражного суду Калінінградської області, залишене в силі постановою Тринадцятого арбітражного суду від 5 жовтня 2011 року. Відповідно до цих судовими актами визнано недійсним рішення управління ФАС, прийняте в грудні 2010 року, про визнання "Аерофлоту" порушили Закон про захист конкуренції. За оцінкою ФАС, "Аерофлот" зловжив домінуючим становищем на ринку пасажирських авіаперевезень за напрямками Калінінград - Москва і Москва - Калінінград, встановивши з 22 травня 2010 року монопольно високі ціни на авіаквитки економ-класу.

Окружний арбітражний суд визнав правоту Приморського УФАС Росії в справі про бомбосховищах

ФАС Росії, 31.01.2012

Федеральний арбітражний суд Далекосхідного округу визнав законним і обгрунтованим рішення Приморського УФАС Росії про визнання порушення Територіальним управлінням Росмайна в Приморському краї антимонопольного законодавства.

Раніше Приморське УФАС Росії встановило, що Територіальне управління Росмайна в Приморському краї передало державне майно - бомбосховища господарюючому суб'єкту ТОВ «Гледіс» для переобладнання в автопарковки без проведення торгів (конкурсу або аукціону). Ці дії є порушенням частини 1 статті 17.1 Закону «Про захист конкуренції».

Арбітражний суд підтвердив законність і обгрунтованість рішення Приморського УФАС Росії. Територіальне управління Росмайна в Приморському краї оскаржило рішення в апеляційній інстанції, яка скасувала рішення Арбітражного суду. Приморське УФАС Росії, вважаючи свої доводи вірними, оскаржило вердикт у касаційному суді.

25 січня Вищий господарський суд України скасував постанову апеляційного суду і залишив в силі рішення першої інстанції, таким чином підтвердивши правоту антимонопольного органу в цій справі.

Касація підтвердила незаконність нав'язування споживачам певної страхової компанії при отриманні кредиту

ФАС Росії, 31.01.2012

ФАС МО в останній інстанції 24 січня визнав законним рішення Московського УФАС Росії про здійснення узгоджених дій між Комерційним банком (КБ) «МІА» (ВАТ) і ЗАТ «Страхова група (СГ)« Спаські ворота ».

Раніше, 16 грудня 2010 року, Комісія Московського УФАС Росії встановила в діях банку і страхової компанії факт нав'язування контрагенту умов договору, невигідних для нього чи не відносяться до предмету, що є порушенням п.5 ч.1 ст.11 Закону «Про захист конкуренції ».

За встановлення необґрунтованих цін на ідентичні послуги «Саханефтегазсбит» оштрафовано на 9,7 млн ​​рублів

ФАС Росії, 31.01.2012

27 січня Четвертий Арбітражний апеляційний суд визнав законною постанову Якутського УФАС Росії про накладення штрафу в розмірі 9,7 млн ​​рублів на ВАТ «Саханефтегазсбит» за порушення антимонопольного законодавства.

Раніше Якутський УФАС Росії визнало ВАТ «Саханефтегазсбит» порушили пункт 6 частини 1 статті 10 Закону «Про захист конкуренції». Порушення виразилося у встановленні економічно і технологічно не обгрунтованих цін на приймально-складські послуги та послуги зі зберігання нафтопродуктів.

Рішення антимонопольного органу ВАТ «Саханефтегазсбит» оскаржило в судовому порядку. Апеляційний суд підтвердив висновки Якутського УФАС Росії і Арбітражного суду по Республіці Саха (Якутія).

"Мегафон" покараний за розсилку рекламних SMS

Право.Ru, 31.01.2012

Арбітражний суд Челябінської області визнав правомірним рішення регіонального управління ФАС Росії, оштрафував ВАТ "Мегафон" за рекламу телефонного зв'язку "без участі людини".

Челябинским УФАС було встановлено, що розповсюдження рекламних повідомлень здійснювалося ВАТ "Мегафон" шляхом їх прикріплення до автоматично направляються USSD-повідомленнями, що суперечить частині 2 статті 18 Закону "Про рекламу".

Суд: рішення ФАС відносно ГУВС по Московській області законно і обгрунтовано

ФАС Росії, 31.01.2012

Дев'ятий арбітражний апеляційний суд підтвердив законність рішення ФАС Росії, визнавши ГУВС по Московській області порушили Закон про розміщення замовлень.

Раніше ФАС Росії визнала ГУВС порушили Закон «Про розміщення замовлень ...». Відомство проводило аукціон на обслуговування приміщень, будівель, споруд та прилеглої території об'єктів ГУВС; на технічне обслуговування та ремонт систем відеоспостереження; на технічне обслуговування та ремонт систем пожежної, охоронної та тривожної сигналізації. Замовник незаконно встановив вимоги про проведення робіт в Москві і Московській області. ГУВС по Московській області звернулося в Арбітражний суд м Москви із заявою про визнання недійсним рішення ФАС. Судова інстанція відмовила у задоволенні вимог: рішення ФАС Росії було визнано законним і обгрунтованим. Не погодившись з висновками, ГУВС звернулося з апеляційною скаргою в Дев'ятий арбітражний апеляційний суд, який також відмовив у задоволенні заявлених вимог в повному обсязі.

Арбітражний суд Москви підтримав позицію ФАС у справі Росспоживнагляду

ФАС Росії, 31.01.2012

Раніше комісія ФАС Росії визнала, що Росспоживнагляд необгрунтовано відмовив ТОВ «АНСЕР ПРО» в допуску до участі у відкритому конкурсі (порушення частини 2 статті 12 Закону «Про розміщення замовлень ...»).

Замовник проводив конкурс на право укладення держконтракту на виконання робіт в рамках федеральної цільової програми «Подолання наслідків радіаційних аварій на період до 2015 року» у 2011 році за темою: «Створення єдиної інформаційної системи з питань забезпечення радіаційної безпеки населення і проблем подолання наслідків радіаційних аварій на основі розвитку федеральних і регіональних систем інформаційних ресурсів ».

Не погодившись з позицією ФАС Росії, Росспоживнагляд звернувся до Арбітражного суду м Москви, проте судова інстанція визнала рішення і розпорядження антимонопольного відомства законними і обгрунтованими.

Паливна компанія не уникла штрафу

«Комерсант», 31.01.2012

Арбітражний суд Ростовської області залишив в силі два штрафи, накладені Ростовським УФАС Росії на ЗАТ «ТЗК-АВІА», повідомила прес-служба відомства. ЗАТ «ТЗК-АВІА» разом зі своїм постачальником авіапального ТОВ «Башнефть-Південь» з жовтня 2009 року по липень 2010 року підтримувало необгрунтовано високий рівень закупівельних цін на авіаційний гас. Узгоджені дії ЗАТ «ТЗК-АВІА» з кожним із зазначених постачальників авіапалива приводили до зростання ціни авіагасу, який ЗАТ «ТЗК-АВІА» продавало авіакомпаніям в аеропорту Ростова-на-Дону, уточнюється в повідомленні.

Ростовське УФАС Росії винесло рішення про визнання порушення ЗАТ «ТЗК-АВІА» та ТОВ «Башнефть-Південь» ч. 1 ст. 11 Федерального закону «Про захист конкуренції» (узгоджені дії, спрямовані на встановлення і підтримання цін) і про визнання порушення ЗАТ «ТЗК-АВІА» ч.1 ст. 10 того ж закону (встановлення монопольно високої ціни). Також антимонопольний орган наклав адміністративні покарання на учасників змови: два штрафи по 3, 058 млн руб. на ЗАТ «ТЗК-АВІА» та 808,240 тис. руб. на ТОВ «Башнефть-Південь». ТОВ «Башнефть-Південь» сплатило штраф у повному обсязі ще в 2011 році, а ЗАТ «ТЗК-АВІА» оскаржило його в судовому порядку.

МІЖНАРОДНІ НОВИНИ

Найбільші банки світу звинувачуються в махінаціях ставками Libor і Tibor

РБК daily, 03.02.2012

Провідні європейські, американські і японські фінансові інститути виявилися під прицілом швейцарської влади. Антимонопольна комісія Швейцарія звинувачує їх в спільних маніпуляціях ставками Libor і Tibor, а також в змовах при торгівлі деривативами.

Два провідних швейцарських банку (UBS і Credit Suisse), а також 10 іноземних (Deutsche Bank, Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ, Citigroup, HSBC, JP Morgan Chase, Mizuho Financial Group, Rabobank Groep, Royal Bank of Scotland, Societe Generale, Sumitomo Mitsui Banking Corporation) підозрюються в картельних змовах і маніпуляціях міжбанківськими ставками Libor і Tibor.

НОВИНИ ЖУРНАЛУ «КОНКУРЕНЦІЯ І ПРАВО»

20 років системі арбітражних судів!

25 січня 2012 р журнал «Конкуренція і право» взяв участь в щорічній нараді голів арбітражних судів. В рамках заходу судді відзначали двадцятиріччя арбітражної судової системи.

На перший погляд, дата невелика, але виникнення арбітражних судів передував тривалий історичний процес. Зміни останніх років, введення нових інформаційних і комунікаційних технологій забезпечили стрімкий розвиток сучасної арбітражної системи. За словами голови ВАС РФ Антона Іванова, за 20 років арбітражна система подолала шлях, який інші держави будували століттями.

Президент РФ Дмитро Медведєв вручив Антону Іванову орден «За заслуги перед Вітчизною» III ступеня.

Редакція журналу «Конкуренція і право» привітала суддів і співробітників арбітражних судів з ювілеєм.

Поза конкуренцією?