Кілька порад, як вести себе в ІТТ та СІЗО

Відео про в'язницю - одні з найпопулярніших в російській Ютьюб ( «Що не можна говорити новачкові в тюрмі» - 1,8 млн переглядів, «Топ 10. Помилки новачків. Зона, помилок не прощає. Поради арештантам » - 1 млн переглядів, «Правила і ієрархія в жіночих тюрмах» - 3,4 млн переглядів).

У каналу «Все про в'язниці» 114 тисяч передплатників, у відео «Як поводитися в ІТТ (ізолятор тимчасового тримання) і СІЗО (слідчий ізолятор тимчасового утримання)» 129 тисяч переглядів. Можливо, сьогодні це відео подивляться ще кілька людей.

Головні тези:

• Нерідко підозрюваних лякають, що в ізоляторах тимчасового тримання над ними будуть знущатися злі зеки. Це не так. Там знаходяться такі ж підозрювані. В ІТТ вони проводять максимум дві доби і не встигають об'єднатися в колектив.

• Тих, хто отримав перший термін, називаються «первоходамі». Вони бояться. «Засиджений» (ті, хто вже відбув термін) в ІТТ теж не ризикують встановлювати тюремні порядки.

• Підозрюваному потрібно чітко запам'ятати свою статтю, щоб швидко і чітко відповідати, коли попросять. Статтю потрібно знати так само чітко, як прізвище, ім'я та по батькові і рік народження. Якщо підозрюваний забариться, це буде дратувати конвой. За цим спостерігатимуть співкамерники, які з невпевненості людини зроблять свої висновки.

За цим спостерігатимуть співкамерники, які з невпевненості людини зроблять свої висновки

• Якщо під час допиту або в ІТТ підозрюваному завдадуть побої, обов'язково потрібно зафіксувати їх у лікарів. Це убезпечить від подальших побиття.

Якщо людину заарештовують, це набагато серйозніше - він відправляється в СІЗО, і там вже встановлені тюремні порядки. Новачкам потрібно дотримуватися важливі правила:

• Шлях починається з карантину - камера з голими ліжками. Якщо там хтось буде, потрібно всіх попріветстовать, але не за руку. Краще використовувати «Здорово!» Замість розгубленого «Здрастуйте».

• Зайняті ліжка - цілком поширена історія для російських ізоляторів. Вони часто приймають більше людей, ніж можуть вмістити. У цьому випадку не можна стояти розгублено, потрібно пройти вперед, сісти за стіл або на край нар. Баул треба поставити в ноги.

• Потрібно дуже обережно піднімати загублені на підлогу речі. «Якщо підійміть сигарету біля параші і сунете її в рот, можете поїхати в петушатнік», - говорить автор каналу.

«Якщо підійміть сигарету біля параші і сунете її в рот, можете поїхати в петушатнік», - говорить автор каналу

• Не варто відразу ломитися в туалет, навіть якщо дуже хочеться. У кожній камері є свої порядки. Потрібно поспостерігати за іншими. Наприклад, десь перед походом в туалет обов'язково потрібно запитати: «Ніхто не їсть?».

• Не можна хвалитися розкішними речами. Це викличе заздрість співкамерників і створить зайві проблеми. З зеками не можна говорити на ви і ні в якому разі не можна вимагати від інших звернення на ви. А ось до співробітників потрібно звертатися ввічливо, навіть якщо вони грублять.

• Не можна зневажливо звертатися навіть з тими, хто на вигляд виглядає непоказно і скидається на бомжа. Сьогодні його може трясти з похмілля, а завтра він виявиться шановним в СІЗО людиною.

• Не можна влаштовувати скандал під час обшуку при команді «роздягтися». Це просто безглуздо.

фото: РІА Новини / Володимир Пісня; instagram.com/kokorin9

Наприклад, десь перед походом в туалет обов'язково потрібно запитати: «Ніхто не їсть?