Карта Visa Virtual | Інтернет - грамотність з Надією

  1. Переваги та недоліки одноразової Visa Virtual
  2. Багаторазова віртуальна карта Visa Virtual
  3. Приклад використання віртуальної карти
  4. Про MasterCard Virtual

Що таке віртуальна карта Що таке віртуальна карта?

Не секрет, що покупки товарів і замовлення послуг можна робити через Інтернет. Кіберзлочинці також про це поінформовані. Тому вони винайшли багато способів, що дозволяють поцупити побільше грошей з рахунків недбайливих покупців, які для розрахунку використовують стандартні пластикові карти і не піклуються про збереження свого капіталу.

Щоб не допустити цих злодюжек до «народних» грошей, розумні люди винайшли віртуальні картки, призначені суто для розрахунків в Інтернеті. Це можуть бути віртуальні картки Visa Virtual або MasterCard Virtual.

У звичайних магазинах їх використовувати не можна, так як віртуальна карта не має матеріального втілення, необхідного для оплати в магазинах. У неї є всі необхідні дані для проведення оплати (номер, термін дії, код безпеки CVV2 / CVC2 і, за бажанням клієнта, його ім'я), але всі вони зберігаються в пам'яті власника або записані (роздруковані) на папірці.

Багато банків видають клієнтам картонні картки (або пластикові), але на них відображені тільки вищевказані реквізити. Це зроблено для тих, хто вважає за краще зберігати картки в гаманці.

Транзакції (покупки) в Інтернеті за допомогою віртуальної карти безпечні через ліміт коштів на ній, обмеженого терміну її дії і конфіденційності інформації про її реквізити.

Існує два види віртуальних карт Visa Virtual - одноразові і багаторазові.

Одноразової (тимчасової) карта називається тому, що використовувати її для грошових розрахунків можна тільки один раз. Потім вона стає непридатною. Тому віртуальні картки такого зразка випускаються різними гідністю і, для зручності здійснення покупок за кордоном, в різній валюті, наприклад, - від 1 $ до 1000 $, від 100 руб. до 30000 руб., від 1 євро до 150 євро. Нещодавно ввели в експлуатацію Visa Virtual в гривневому еквіваленті, що сприяло збільшенню ринку Інтернет-продажів в Україні.

Термін дії тимчасової Віза Виртуал (якщо нею не користуватися) - 1 - 3 місяці. Купити її краще в тому банку, де у Вас є звичайна пластикова картка. Використовувати гроші на карті Visa Virtual дозволено тільки в межі встановленого ліміту, який вибирає покупець. Поповнювати або знімати з неї кошти через банкомат неможливо.

Зручно користуватися картою Visa Virtual, якщо у Вас встановлений Інтернет-банк або мобільний банк. Тоді можна оперативно виконувати всі необхідні дії з віртуальної картою: поповнити на строго обмежену суму, сплатити в Інтернеті квиток на літак, на потяг або іншу покупку, повернути залишок грошей на свій банківський рахунок або на свою звичайну пластикову карту, закрити віртуальну карту.

Переваги та недоліки одноразової Visa Virtual

Головне достоїнство - це її безпека. Реквізити карти, які знає тільки її власник, не можуть потрапити до шахраїв, якщо тільки сам користувач цього не сприятиме. Ліміт карти невеликий, знаходиться під контролем її власника, тому навіть якщо він випадково втратить свої секретні дані, то злочинцям все одно не вдасться розжитися на його неуважності.

Всі грошові операції проводяться без вказівки номера своєї основної пластикової картки, тобто, при покупці в Інтернеті вводиться номер віртуальної карти, що також є гарантом безпеки електронної комерції.

Недоліком такої карти є обмеженість у застосуванні (наприклад, нею не можна оплатити покупки або послуги на велику суму). Також час обробки одноразової Віза Виртуал іноді буває трохи більше, ніж у звичайної пластикової карти.

І ще одна особливість: не можна купити нову тимчасову карту, поки не закінчився термін дії вже придбаної. Тому при покупці встановлюйте продумані терміни експлуатації.

Багаторазова віртуальна карта Visa Virtual

Багаторазову карту Visa Virtual можна замовити в будь-якому банку, який займається її емісією (випуском). Вона може бути прив'язана до вашого основного рахунку або існувати, як самостійна одиниця. Термін її дії - до 36 місяців. Поповнювати картку можна коли завгодно.

Банки радять поповнювати її рівно на стільки, скільки вам потрібно буде для здійснення запланованих операцій. Так ви зможете убезпечити себе від кіберзлочинності. Залишок грошей краще відразу перевести на основну карту, до якої прикріплено віртуальна.

Валюта випуску карти Visa Virtual -доллари, євро, в Росії - рублі, в Україні - гривні. Вартість емісії (випуску) віртуальної карти варіюється від 0 до 150 руб. на рік.

При оформленні такої карти банки надають безкоштовну (або дешеву) послугу мобільного банкінгу, або Інтернет-банку. Вартість транзакцій (здійснення покупок) і конвертації в більшості банків нульова. Зарахування грошей відбувається: мінімум через пару секунд, максимум - на наступний день.

Переваги багаторазової карти Visa Virtual:

  • реальна дебетова картка,
  • великий термін дії,
  • дешеве обслуговування,
  • мінімум комісій,
  • безпеку.

Приклад використання віртуальної карти

Припустимо, що Вам потрібно купити квиток на літак. Ви вже вибрали авіакомпанію, день і час вильоту, а також рейс. Тепер потрібно оплатити авіаквиток вартістю, наприклад, 8.500 рублів. Але ризикувати даними своєї зарплатної картки Ви не хочете, тим більше, що вона регулярно поповнюється вашим роботодавцем. Тоді віртуальна карта Вам в допомогу.

Створюєте в Інтернет-банку, або мобільному банку (або в офісі банку) віртуальну карту з лімітом 8.500 рублів. Відразу оплачуєте квиток, вводячи номер щойно створеної віртуальної карти і її CVC2-код. Сплатили авіаквиток. На віртуальній картці залишилося 0 (нуль) рублів, або невелика сума, яку можна повернути так само, як поповнювали картку.

Віртуальна картка з нульовим балансом вже не становить інтерес для шахраїв. При необхідності можна після оплати покупки закрити цю віртуальну карту за допомогою Інтернет-банку або мобільного банку. Можна і в офісі банку її закрити, але тоді це станеться не так швидко, як хотілося б.

Про MasterCard Virtual

Іноді буває зручніше скористатися віртуальною картою іншої платіжної системи MasterCard. Умови її випуску, терміни дії, вартість аналогічні описаним вище для віртуальної карти Visa Virtual.

Детальніше про це можна дізнатися на сайті відповідного банку. Для цього в пошуковий рядок Google або Яндекс можна ввести запит типу: Сбербанк «віртуальна карта» (тобто, спочатку вводимо назву банку, потім в лапках слова «віртуальна карта»).

PS За інтернет-грамотності можна ще прочитати:

Як безпечно користуватися банківськими картами в Інтернеті?

Головні страхи людини при здійсненні покупок в інтернеті

Код безпеки CVV2 / CVC2 на банківській картці: що таке і де знаходиться