Рулонні двері: особливості конструкції

 1. Рулонні штори в якості дверей і перегородок
 2. ролети
 3. внутрішні
 4. зовнішні
 5. висновок

Ролети на двері та вікна - це зручність і безпеку

Яких тільки нових конструкцій для будівництва та облаштування будівель не з'явилося останнім часом. Це і пластикові вікна, і натяжні стелі, і декоративні стінові панелі, і багато іншого.

Торкнулися нововведення і оформлення дверних прорізів. Одне з них - рулонні двері для дому, а також ворота, перегородки та інші конструкції подібного типу. Їх пристрій, види і сфера застосування - досить цікава тема, гідна обговорення.

Рулонні штори в якості дверей і перегородок

Найпростіша конструкція, якої можна закрити отвір - це рулонні штори замість дверей. Вони оснащені механізмом ланцюжка механізмом для управління полотном, яке намотується на вал, розташований в спеціальному коробі. Потягнувши за ланцюжок, ви запускаєте пружинний механізм, що піднімає або опускає штору до потрібного рівня.

Потягнувши за ланцюжок, ви запускаєте пружинний механізм, що піднімає або опускає штору до потрібного рівня

Конструкція рулонних штор

Є і більш просунуті моделі, в яких механізм приводиться в дію електроприводом.

Управління рулонними дверима з електроприводом здійснюється за допомогою пульта дистанційно

 • Матеріалом для таких м'яких дверей може служити льон, віскоза або поліестер. Тканина просочується спеціальними пиловідштовхуючими складами, тому доглядати за нею легко і просто.
 • Також рулонні перегородки часто виготовляються з полівінілхлоридної плівки.
 • Вибір кольорів, текстури і малюнків дуже великий, що дозволяє вписати їх в будь-який інтер'єр. Крім того, можна замовити виготовлення штори з фотодруком.

Фото зразків тканин на штори і рольдвері вертикальні

Область їх застосування досить різноманітна. Це і штори на вікна і засклені двері, і самостійні конструкції, що закривають отвір, і мобільні перегородки для поділу зон в кімнаті. Кріпити їх можна як завгодно: на стіну, стелю, в отвір, на паралельні поверхні.

Головними перевагами цих конструкцій є:

 • Економія місця;
 • Затишний вигляд;
 • Низька ціна в порівнянні з традиційними дверима;
 • Простота установки і демонтажу;
 • Можливість повністю відкривати або перегороджувати отвір, розділяти або об'єднувати зони в приміщенні за своїм бажанням.

ролети

Двері рулонні цього типу ще називають роль-віконницями або воротами в залежності від місця застосування. Складаються вони з з'єднаних між собою пластикових або металевих планок, при відкриванні отвору згортаються в рулон. Їх можна розділити на внутрішні і зовнішні.

внутрішні

Конструкція ролетів проста, і нагадує конструкцію рулонних штор з тією лише різницею, що полотно не звисає вільно, а рухається по напрямних.

Конструкція ролетів проста, і нагадує конструкцію рулонних штор з тією лише різницею, що полотно не звисає вільно, а рухається по напрямних

Зовні конструкція нагадує рулонні жалюзі на двері

Для довідки. Механізм управління ролетами, як і в попередньому випадку, може бути ручним і автоматичним. Незалежно від його виду, він дуже надійний у використанні, рідко ламається.

Завдяки цікавому виконання, широкій гамі кольорів, зручності і практичності, ролети знаходять застосування як в житлових, так і в громадських і виробничих будівлях. Ось лише кілька прикладів:

До переваг ролетів, крім уже перерахованих, можна віднести:

 • Незвичайний декоративний ефект;
 • Досить пристойні характеристики тепло- і шумоізоляції;
 • Легкість конструкції;
 • Високі захисні властивості - такі двері дуже непросто зламати;
 • Простота установки своїми руками.

Рольставні відмінно проявили себе в якості надійного захисту від злому

Якщо у вас є стандартний набір інструментів і мінімальний досвід будь-яких монтажних робіт, ви можете заощадити на установці ролетів. Зробити це самостійно нескладно, якщо вони виконані точно за розмірами дверного отвору.

Для цього потрібно:

Етапи монтажуОписЕтапи монтажуОпис

Крок 1

Зібрати рамку з бічних напрямних і нижньої планки. Зібрати рамку з бічних напрямних і нижньої планки

крок 2

З'єднати короб з валом з рамкою. З'єднати короб з валом з рамкою

крок 3

Вставити в нижню частину полотна ролетів клямки. Вставити в нижню частину полотна ролетів клямки

крок 4

Вставити полотно в короб, встановити кромки в направляючі і розмотати до низу. Вставити полотно в короб, встановити кромки в направляючі і розмотати до низу

крок 5

Всунути в паз тягові пружини. Всунути в паз тягові пружини

крок 6

Провернувши вал за годинниковою стрілкою на 5-6 оборотів, звести пружини. Провернувши вал за годинниковою стрілкою на 5-6 оборотів, звести пружини

крок 7

Закріпити їх на валу. Закріпити їх на валу

крок 8

Встановити кришку короба. Встановити кришку короба

крок 9

Просвердлити отвори під ручки. Просвердлити отвори під ручки

крок 10

Встановити ручки. Встановити ручки

крок 11

Встановити зібрану конструкцію в проріз і закріпити. Встановити зібрану конструкцію в проріз і закріпити

крок 12

Просвердлити в нижній частині напрямних отвори для клямок.

Як бачите, інструкція проста і зрозуміла, а сама конструкція настільки продумана, що зібрати її можна інтуїтивно, навіть не маючи досвіду подібних робіт.

Зверніть увагу. Монтаж ролетів від різних виробників може незначно відрізнятися, тому уточнюйте технологію у постачальника.

зовнішні

Зовнішні ролети - найсучасніше і зручне рішення для того, щоб закрити отвір гаражних воріт, ангара, боксу, господарського приміщення. Їх стильний і декоративний зовнішній вигляд прикрасить і веранди або альтанки.

Як і у випадку з внутрішніми конструкціями, ламелі полотна намотуються на захований в коробі барабан. Полотно може досягати 8 метрів у висоту і 12 м в ширину.

Радіусна форма ламелей

Але самі ламелі виготовляються з міцніших і широких профілів.

Матеріалом для них можуть служити:

Матеріалом для них можуть служити:

пластикові профілі

Для довідки. За бажанням замовника порожнечі двошарового профілю заповнюються теплоізоляційним матеріалом.

 • Метал - алюміній або тонкошарова оцинкована сталь з кольоровим полімерним покриттям, що захищає ламелі від корозії і додає їм додаткову міцність і товщину.

Форма і геометричні розміри профілю бувають різними. Багато виробників пропонують перфоровані ламелі для забезпечення природної вентиляції в приміщенні.

Зображення профілю Опис Зображення профілю Опис

СТ-50

Товщина стали 0,7 мм, висота 50 мм, товщина профілю 10 мм. Товщина стали 0,7 мм, висота 50 мм, товщина профілю 10 мм

СТ-50П

Той же профіль з перфорацією. Той же профіль з перфорацією

СТ-75

Товщина стали 0,8 мм, висота 75 мм, товщина профілю 14 мм. Товщина стали 0,8 мм, висота 75 мм, товщина профілю 14 мм

СТ-105П

Товщина стали 10 мм, висота 105 мм, товщина профілю 21 мм. З перфорацією. Товщина стали 10 мм, висота 105 мм, товщина профілю 21 мм

СТ-115

Товщина стали 10 мм, висота 115 мм, товщина профілю 14 мм.

висновок

Двері рулонні, в залежності від виду і матеріалу виготовлення, відмінно вписуються і в інтер'єр житлових приміщень, і в екстер'єр заміських ділянок. Вони можуть служити шторами від сонця, дверима для внутрішніх приміщень, перегородками для зонування простору. А зовнішні ролети - ще й захистять ваш будинок від непрошеного вторгнення.

На відео в цій статті показаний принцип дії рулонних воріт. Подивившись його, ви самі переконаєтеся в зручність і практичність такого рішення.