Клас Двостулкові.

  1. Класи живих організмів
  2. Біологія 5,6,7,8,9,10,11 клас, ЄДІ, ДПА
  3. Царство: Тварини (Zoa, Animalia)
  4. клас Брюхоногие
  5. Плоскі черви.

Клас Двостулкові відноситься до виключно водним тваринам. Харчуються двостулкові способом фільтрації - вони перекачують воду через свою мантійну порожнину і фільтрують поживні речовини з неї. Ця ознака сприяв формуванню певних особливостей даного класу, наприклад, будова багатьох систем органів у цього класу значно спрощено порівняно з іншими класами молюсків .

Назва класу пов'язано з тим, що всі види молюсків цього класу мають двостулкові раковину. Закриття і розкриття стулок раковини відбувається за допомогою замикачів - спеціальних м'язів. Між собою стулки раковини пов'язані особливої ​​еластичною зв'язкою.

Типовими представниками класу черевоногих є перловица, Беззубка, мідії та устриці. Найбільш великим представником класу є тридакна - морський молюск, що досягає ваги 400 кг.

У прісних водоймах наших широт часто можна зустріти беззубку. Тіло беззубки, яке можна знайти в раковині, складається з ноги і тулуба. Тіло прикрите мантією, яка звисає з боків у вигляді двох складок. Між цими складками і тілом утворюється порожнина, де знаходиться нога і зябра. Голови немає.

У задній частині тіла дві складки мантії з'єднуються, формуючи сифони - два отвори, через які проходить вода. Через нижній сифон вода входить, а через верхній - виходить, омиваючи при цьому зябра. Ці органи є дихальною системою двостулкового молюска.

Разом з водою зябра фільтрують різні частки: залишки рослин, одноклітинні водорості та інші органічні і неорганічні речовини. Ці частинки потрапляють в рот, а потім в шлунок, де починають перетравлюватися під дією ферментів, що виробляється печінкою. Печінка у беззубки розвинена добре, її протоки виходять в шлунок. Після шлунка їжа продовжує перетравлюватися в кишечнику. Так виглядає травна система беззубки.

Розмноження беззубок є досить складний і цікавий процес. Запліднення яйцеклітини відбувається в мантійної порожнини самки, куди сперматозоїди потрапляють разом з водою через сифон. З заплідненої яйцеклітини розвивається личинка, яка вже на цій стадії розвитку має двостулкові раковину з зазублинами на кінцях стулок. Розвивається личинка беззубки на шкірі або зябрах риби, утворюючи пухлина, в якій і розвивається молюск.

Харчування личинки відбувається за рахунок риби. Виростаючи, молюск прориває рибу і продовжує розвиватися вже самостійно. Такий паразитичний період розвитку беззубки обумовлений малорухливим способом життя молюска - завдяки цьому молюски можуть розселятися. Зустрічаються серед двостулкових і гермафродитні види, наприклад, устриці.

Двостулкові молюски широко використовуються людиною в промислових цілях. Мідії та устриці вживаються в їжу, а інші види використовуються для добування і вирощування перлів (наприклад, перлівниця або перлини).

Класи живих організмів

Клас черевоногих, головоногих, двостулкових, земноводних, малощетінкових, ссавців, п'явок, плазунів, птахів, риб Класи живих організмів

Біологія 5,6,7,8,9,10,11 клас, ЄДІ, ДПА

Будова і робота всіх функцій живих організмів, рослин, грибів, мікроорганізмів - вся біологія Біологія 5,6,7,8,9,10,11 клас, ЄДІ, ДПА

Царство: Тварини (Zoa, Animalia)

Тварини, на відміну від рослин, харчуються готовими органічними речовинами, т. Е. Гетеротрофно. Царство: Тварини (Zoa, Animalia)

клас Брюхоногие

Клас Брюхоногие - це єдиний клас молюсків, які живуть не тільки в водоймах, а й на суші клас Брюхоногие

Плоскі черви.

Тип Плоскі черви - це тварини з тілом, приплюснути в спинно-черевному напрямку. Плоскі черви.