Мускусні качки розведення в домашніх умовах і раціон

Мускусні качки - це найбільш популярний і найпоширеніший вид одомашненої водоплавної птиці. По-народному цей вид птаха називають качками шипун, а також індоуткі. Вони завоювали популярність високою продуктивністю і абсолютної невибагливістю, тому мускусні качки, розведення в домашніх умовах - це достатня прибуткове заняття і цікавить багатьох початківців заводчиків і птахівників.

мускусні качки, розведення в домашніх умовах

Червоне м'ясо качок-шипунів - дієтичне, нежирне і дуже смачне. Смакові якості яєць мускусних качок нічим не відрізняються від курячих, і широко використовуються в кулінарії.

Досвідчені заводчики навчилися отримувати качок гібридів в результаті спарювання самок мускусних качок безпосередньо з самцями качок пекінських. В результаті виходить потомство пташенят, які називаються мулардов. Качки-Муларди мають відмінні продуктивними характеристиками і значно перевершують в цьому своїх батьків. Однак серйозним недоліком мулардов є відсутність здатності давати потомство. Це не зупиняє заводчиків, адже качки Муларди, володіючи великою вагою, користуються величезним попитом серед покупців.

Мускусні качки мають спокійною вдачею і високою витривалістю. Цей вид качок стійкий практично перед усіма пташиними хворобами. Вони також невибагливі до раціону і умов утримання. Мускусні качки, розведення в домашніх умовах не вимагає наявності поруч з обійстям водойми, тому відмінно ростуть без доступу до великої кількості води. Невибагливість індоуткі вигідно відрізняє цю птицю на тлі всіх інших і навіть новачок в птахівництві без проблем виростить цю птицю.

Мускусні качки теплолюбні, тому в утятніке має бути сухо і тепло. З метою збереження тепла індоуток містять на товстій підстилці з сіна, соломи, тирси або торфу. Особливо це стосується малюків мускусною качки, які дуже вимогливі до температури в пташнику.


Найоптимальніший варіант змісту мускусних качок - це один самець і чотири самки. Такі невеликі сімейства рекомендують тримати окремо від інших качок, щоб між птахами не виникало конфліктів.

Для досягнення максимальних яйценоских показників, самок рекомендується утримувати на калорійне кормі, багатому вітамінами і мікроелементами. Качки-шипуни з полюванням поїдають комбікорм , Від вживання якого вони відмінно набирають вагу і відкладають більше великих яєць.

У раціон птиці можна включати овочі і бадилля різних рослин, наприклад, бурака. Важливо, щоб раціон мускусних качок був максимально різноманітним і збалансованим. З цією метою їм дають поїдати свіжу, посічену траву, кукурудзяне зерно. При вигулі на волі, птах самостійно знайде черв'яків і комах.

При вигулі на волі, птах самостійно знайде черв'яків і комах

Розводити мускусних качок неймовірно просто і нехлопотно, так як каченята володіють високою виживаність і рідко хворіють. Самки мускусних качок - це хороші квочки, висиджують пташенят близько місяця. І чим менше заводчик буде втручатися в цей процес, тим краще.

Популярні мускусні качки, розведення в домашніх умовах яких просте і малозатратне, придбали в нашій країні неймовірну популярність. Їх можна зустріти практично на кожному подвір'ї, і вони приносять фермерам чималий прибуток. Продовжити читання на сайті fermeru.pro.