Мій дім моя фортеця

Сищики умовно ділять експропріаторів чужих заощаджень на два типи: любителів і професіоналів Сищики умовно ділять експропріаторів чужих заощаджень на два типи: любителів і професіоналів. Перші - бомжі, наркомани, алкоголіки, підліткова шпана - підготовкою себе не обтяжують. Адже їм все одно, що брати - гроші, речі, аудіо- або відеотехніку - ось і лізуть в першу-ліпшу квартиру. Інша справа - профі. Досвідчені, хитрі і добре організовані. Беруть тільки гроші, іноді прихоплюючи і ювелірні прикраси. У них все поставлено на потік: планування, розвідка, виконання, прикриття і збут. Спочатку доглядають багату квартиру: пластикові вікна, дорогі штори, кондиціонер, супутникова телевізійна антена - гарантія того, що у господарів є чим поживитися. Буває, сідають "на хвіст" новенькій іномарці і доводять її до самого будинку . Решта - справа техніки: встановити особу власника (знайти базу даних Центрального адресного бюро в наші дні не проблема), вивчити розпорядок дня господарів, дочекатися вихідних днів, коли вся сім'я косяком відправляється на дачу, і тут вже залізні двері - не перешкода, так само як і консьєржки, тривожні кнопки або відеокамери біля входу в під'їзди ...

Найчастіше злодії проникають у квартири декількома способами. У житло на нижніх поверхах - через вікна і балкони, піднявшись по водостічних або газовим трубам, зістрибнувши з козирків під'їздів або прибудов. На верхні поверхи - знову ж через вікна і балкони, тільки вже спустившись з даху за допомогою мотузок і альпіністського обладнання, або ж через вентиляційний короб. У квартири на середніх поверхах - через двері, вибивши її, зламавши замок або підібравши ключі.

Да уж, хочеш зберегти свою приватну власність - гарненько зміцнюй сімейні редути!

домофон

Це пристрій, так добре знайоме всім москвичам, рятує більше від бомжів і сусідських підлітків, ніж від профі-домушників - при відключенні електроживлення встановлені в міських під'їздах електромеханічні замки автоматично відкриваються - для того, щоб не заблокувати мешканців, наприклад, в разі пожежі. Цим і користуються злодії, відключаючи електроживлення: заходь хто хочеш, бери що хочеш ...

Маючи в наявності зайві гроші, ми витрачаємо їх на відеореєстратор - в принципі, те ж саме, що і горезвісний домофон, тільки з крихітної прихованою відеокамерою. Великий плюс: можна встановити кілька відеокамер і спостерігати за тим, що діється не тільки біля входу в під'їзд, але і на сходовій клітці, і перед дверима до власної квартири. Хочеш знати, хто приходив до тебе під час твоєї відсутності - підключай блоки пам'яті на 10 і більше кадрів. Хочеш бачити в темряві - потрібна камера з дуже високою роздільною здатністю, з реагує на тепло інфрачервоним прожектором. Цікаво подивитися на який прийшов ближче - встанови на камеру об'єктив-трансфокатор, який дозволить наблизити зображення ... Коротше кажучи, відеодомофон - наші другі "очі і вуха".

двері

Звичайну дерев'яну двері, що відкриваються в квартиру, можна вибити навіть плечем. А ось стандартна металева конструкція здатна пережити розстріл з пістолета Макарова. Правда, від автоматної черги не врятує і вона: знадобиться броньовані.

Кількість замків - особиста справа замовника. І все ж найкраще встановити два - звичайний і сейфовий (коли з дверей виходять штирі або металеві смужки в сторону, вгору і вниз). Найбільш поширені - вітчизняні "Мітемп", "Ельбор", "Клас", а також італійські "Cesa" і "Natura". Однак кожен, хто має до замків пряме або непряме відношення - навіть злодюга - скаже, що найкращі замки - фінські, фірми "ABLOY", що відрізняються як якістю металу, так і особливою секретністю самого механізму. Кажуть, висвердлити його просто неможливо.

вікна

На них встановлюємо віконниці. Для захисту від злодіїв краще ставити віконниці екструдовані, зі спеціальним сертифікатом захисту від злому - вони самі товсті, з ребром жорсткості посередині, їх і зламати буде складніше. Навіть якщо злодій розпиляє такі віконниці лобзиком, розігнути їх зможе тільки Динаміт - він же Володимир Турчинський. Але його-то можна не побоюватися!

сигналізація

Думаєш, ти вже перетворила квартиру на неприступну фортецю ? Ні в якому разі ... Є ще одне слабке місце - повітропровід, особливо якщо ти видалила частину стояка і вбудувала в дуже до речі нішу, що утворилася свою побутову техніку. Діру зазвичай закладають шматком тонкої фанери, яку вибити - раз дути. Виламавши або натисніть решітку над вентиляційним коробом на горищі, злодії опускають трос в люк і спускаються по ньому вниз. Удар ногами по фанерці - і вони на кухні. Ідуть тим же шляхом, але вже разом з господарськими речами. Тому, якщо ти демонтуєш частина вентиляційного стояка, то вже потрудися приварити металеву решітку між вентиляційним стояком і знімною частиною короба на горищі, а також закріпити знімну частину короба на стояку.

І все ж краще охоронної сигналізації немає нічого. Для того щоб відлякати зловмисника, часом досить найдешевшої сигналізації - тієї, яка кричить на сходовій клітці. Оскільки більшість злодіїв - не професійні злодії, а маргінали, шляющіеся по під'їздах в надії що-небудь стягнути. До того ж миготливий світлодіод над вхідними дверима - маркер охоронної сигналізації - сам по собі непогано відлякує ...

Дуже просто, швидко і досить дешево можна встановити системи, які пропонують всі підрозділи позавідомчої охорони. По периметру вікон, вхідних і балконних дверей зміцнюється спеціальна фольга, яка і блокує всі входи-виходи до приїзду міліцейського наряду. Однак і тут нас підстерігають труднощі: на пластикові вікна таку систему не встановив ... Тому, якщо ти колись витратилася на пластикові вікна, тепер доведеться витратитися і на об'ємні ІК (інфрачервоні) датчики, що реагують на тепло і рух. Але май на увазі, датчики ці реагують не тільки на людину, але і на кішок з собаками ... І навіть на протяг.

Більш складні системи сигналізації привернуть увагу сусідів сиреною і проблисковими маячками і передадуть сигнали на пульт центрального спостереження. Тут тобі і кілька датчиків, і тривожна кнопка, і сирена, і контроль телефонної лінії (при обриві телефонного дроту система сама подасть сигнал тривоги). І не доведеться вступати в переговори з диспетчером - система автоматично спрацьовує після того, як набраний певний код.

Чи не бажаєш псувати євроремонт зайвими проводами? Установи радіодатчик - і сигнали будуть передаватися по радіоканалу. А хочеш, тобі встановлять GSM-модуль, що дозволяє передати тривожний сигнал на твій стільниковий телефон, будь ти хоч в Жмеринці, хоч на Канарських островах? Правда, користі від такого оповіщення трохи ... Тільки сну позбудешся.

Є надія?

Професіонали запевняють, що універсального захисту від квартирних злодіїв немає. Металеві двері, замки, решітки на вікнах, сигналізація - перешкода тільки для любителів. Якщо досвідчений квартирний злодій вирішив обікрасти саме твою квартиру , Він її обікраде. Незважаючи на всі перераховані вище перешкоди.

Проте, я збираюся встановити все вищеперелічене. Найголовніше, як говорив великий Бендер, - внести сум'яття в табір супротивника. Ворог повинен втратити душевну рівновагу. Його треба змусити нервувати ... А раптом спрацює?

А хочеш, тобі встановлять GSM-модуль, що дозволяє передати тривожний сигнал на твій стільниковий телефон, будь ти хоч в Жмеринці, хоч на Канарських островах?
Є надія?
А раптом спрацює?