Повстання мавп: шимпанзе-канібали жорстоко розправилися з екс-ватажком - фото - останні новини технологій

У Сенегалі шимпанзе жорстоко розправилися з екс-ватажком зграї, убивши його і обгризені потім труп. Інцидент, що стався став дев'ятим за рахунком, який зафіксували вчені.

Про це повідомляє "Лента.ру" з посиланням на журнал International Journal of Primatology.

У 2007 році вбитий самець Фудуко був вигнаний за дружбу з іншим шимпанзе, який не мав високого статусу в групі. Однак Фудуко зможу повернутися в зграю в 2013 році, навіть після протестів і переслідувань двох самців. Колишній ватажок зробив спроби відновити лідерство в групі, але, швидше за все, за це і поплатився. Як результат, інші шимпанзе забили його до смерті камінням і палицями, після чого обгризли його плоть.

Як результат, інші шимпанзе забили його до смерті камінням і палицями, після чого обгризли його плоть

За допомогою таких рідкісних випадків, у приматолог з'являється можливість більше дізнатися, як утворюється союз самців всередині зграї. Як вважають вчені, однією з причин такої поведінки могло стати переважання в зграї самців, що підвищило конкуренцію між ними за самку. Як правило, в зграях шимпанзе самок більше, але в Сенегалі промишляють браконьєри, які крадуть самок для продажу. Внаслідок цього їх кількість значно зменшилася.

Внаслідок цього їх кількість значно зменшилася

Як повідомляв "Обозреватель", раніше біологи повідомили, що мавпи здатні говорити.

Тисни! підписуйся ! Читай тільки краще!