Що робити, якщо на вас взяли кредит без вашого відома?

 1. На вас взяли мікропозик по паспорту через Інтернет
 2. Що ж робити в тaкой ситуації?
 3. Отримай свою кредитну історію онлайн
 4. На клієнта випущена «кредитка», гроші з якої зняли шахраї

Можливості шахраїв отримувати кредити і мікропозики по чужим документи росіяни явно недооцінюють. А даремно ... Адже недбале ставлення до паспорту або індивідуальним номером платника податків може привести до того, що людина буде «щасливим» власником чужих боргів. Розглянемо найбільш поширені випадки шахрайства. Шахраї можуть взяти на вас мікропозик по паспорту, оформити кредит або активувати кредитну карту і зняти з неї ліміт без вашого відома. А віддуватися і доводити свою провину доведеться вам ...

На вас взяли мікропозик по паспорту через Інтернет

Зараз за допомогою інтернету люди роблять покупки, спілкуються і навіть закохуються. Багато кредитні організації оперативно відреагували на зростання інтернет-активності населення, запропонувавши своїм клієнтам мікропозики. Перевагами подібних пропозицій є оперативний розгляд заявки клієнта і мінімальний пакет документів (деякі запитують тільки паспорт). Цим і користуються шахраї.

Отримавши чужий паспорт (його ксерокопію), вони за короткий час встигають оформити позики на велику суму, обов'язок виплати яких лягає на потерпілого.

Ось наочний приклад - людина відправив скан паспорта, а на нього взяли позику. Людина пише гнівні відгуки - але це йому не допоможе.
Ось наочний приклад - людина відправив скан паспорта, а на нього взяли позику

Як же так, запитаєте ви? Невже за паспортом можна оформити позику на карту не маючи мого номера телефону і карти. Все дуже просто. При перевірці позичальника МФО не може перевірити, що карта і телефон належить саме вам. Зловмисник може використовувати будь-який свій номер і будь-яку карту для оформлення позики. А потім сімку і карту викинути.

Що ж робити в тaкой ситуації?

Для початку потрібно зрозуміти, що це кредит реально узятий на ваше ім'я. Це можна зробити за допомогою кредитної історії або кредитного звіту

Отримай свою кредитну історію онлайн

 • Кредитний рейтинг абсолютно безкоштовно
 • Потрібен тільки паспорт і телефон.
 • Все займе не більше 5 хвилин
 • Потрібен телефон для реєстрації
 • Потрібна реєстрація з зазначенням ел. пошти та телефону
 • Найдешевший варіант отримання
 • Крок 1. Потім необхідно подати заяву в поліцію, в якому детально описати ситуацію, що склалася. Черговий повинен видати документ з відміткою про прийняття заяви. Дана заява допоможе вам в діалозі з МФО.
 • Крок 2. Подача заяви до кредитної установи. Його потрібно доповнити вимогою надати завірені копії документів, на підставі яких видано кредит до певної дати (копію паспорта, кредитного договору, виписки з рахунку), а також дані про місце, де позика була перевести в готівку. Якщо відповідь в строк не був отриманий, «позичальник» має право направити заяву в прокуратуру. У ньому потрібно викласти в хронології всі відомі обставини. Як правило, після цього претензій до «боржнику» кредитор більше не пред'являє. Основна ваша мета звернення до МФО, де був узятий кредит на вас, - закриття позики та припинення проблем з колекторами. Як тільки МФО реагує і говорить вам, що Окей, це були не ви і претензій до вас не маємо, то дзвінки припиняються.
 • Крок 3. Перевірка і виправлення кредитної історії. Як тільки виникає факт несплати позики в МФО, в кредитній історії позичальника з'являється запис про прострочення і вона псується. Шанси на кредит в будь-якому банку стають дорівнюють нулю. Вам потрібно перевірити КІ, якщо вона зіпсована МФО, в якому ви кредит не брали, потрібно звернутися в МФО з заявою про відновлення кредитної історії. Якщо МФО не відреагує, доведеться звертатися до суду.

Якщо невстановлена ​​особа оформило на вас кредит в банку.

Про наявність кредиту, в такому випадку, «позичальник» дізнається після дзвінка банківського службовця, який повідомляє про наявність простроченої заборгованості. Однак, якщо шахраї вказали свій контактний телефон (після отримання кредиту відключається) або в якості спільника виступає співробітник кредитної організації, то отримати цю інформацію боржник може набагато пізніше. Наприклад, коли стягненням боргу займуться вже колекторські служби.
Отже, якщо до Вас подзвонив колектор, не намагайтеся виправдовуватися або волати до його жалю. Пам'ятайте, Ви для нього боржник, один з багатьох, з якими він спілкується. Краще використовуйте цю розмову, щоб більше дізнатися про борг. Проявіть зацікавленість і готовність оплатити кредит і, при цьому, постарайтеся отримати наступну інформацію:

 • назва кредитної організації, яка видала позику;
 • розмір кредиту;
 • залишають заборгованості: тіло кредиту, відсотки, неустойка, пеня;
 • дата видачі позики;
 • номер кредитного договору.

Вищевказані дані стануть в нагоді при підготовці заяви про шахрайство в поліцію. Його треба подати не пізніше наступного дня після того, як дізналися про борг. У відділенні потерпілому видають документ з інформацією про дату прийняття заяві, вхідний номер, посада та ПІБ посадової особи, яка прийняла заяву.

Після цього, необхідно підготувати запит в банк з вимогою надати завірені копії документів по кредиту (кредитний договір, виписку з рахунку, графік погашення платежів, претензії і рішення суду (якщо такі були), розрахунок штрафних санкцій). У запиті обов'язково вкажіть дату його виконання.

Після отримання документів, необхідно підготувати претензію, в якій заявити про незаконність кредитного договору і зажадати копії записів з камер спостереження, на яких відображено момент отримання кредитних коштів.

За фактами, викладеними в претензії, служба безпеки банку буде проводити розслідування і якщо Ваші слова підтвердяться, то банк поверне гроші на рахунок, а Ви зможете анулювати «кредитку».

Паралельно з банком своє розслідування буде проводити і поліція за фактом мошеннічествa. В рамках даної кримінальної справи «позичальник», щоб довести свою непричетність до отримання кредиту може подати слідчому клопотання про проведення почеркознавчої експертизи, вилучення записів камер спостереження в день підписання кредитного договору та отримання грошей.

На клієнта випущена «кредитка», гроші з якої зняли шахраї

Як і в попередніх випадках, потерпілий повинен звернутися із заявою в поліцію і запитом в банк. Як правило, іменні банківські карти, в т.ч. і кредитні, банківські службовці видають виключно під розпис. Тому, доцільно запросити від банку копію анкети, в якій зазначено отримання «боржником» кредитної картки, а також, інформацію про місце зняття грошей і копії записів з камер спостереження. Графічна експертиза і аналіз отриманого відео допоможуть встановити істину і довести непричетність клієнта до отримання кредиту.
Читайте також: Що робити, якщо МФО незаконно списує гроші з вашої картки
Справи про шахрайство з банківськими картами мають чимало нюансів, в яких пересічному громадянину без кваліфікованої допомоги розібратися важко. Досвідчений адвокат зможе надати правову підтримку клієнту і в ході кримінального розслідування, і при спілкуванні з представниками банку і в суді.

Як же так, запитаєте ви?
Що ж робити в тaкой ситуації?