Що робити якщо Сбербанк відмовив у видачі кредиту

  1. причини відмови
  2. Як вчинити

До оцінки своїх потенційних клієнтів «Сбербанк» завжди ставився трохи більш консервативно, ніж його основні конкуренти. Дивного в цьому абсолютно нічого немає. Головний державний банк Росії просто не може дозволити собі кожен раз йти на такий високий ризик, тому що від його стабільності залежить не тільки нормальне функціонування всієї банківської системи, а й життя мільйонів приватних вкладників.

Так, консервативна політика «Ощадбанку» потихеньку вибивається в основні принципи його діяльності. Але не все так погано, як може здатися спочатку. Хтось адже все ж оформляє тут кредити, причому в більшості випадків на дуже цікавих умовах. Тільки хто ці люди? В першу чергу, звичайно, мова йде про постійні і вже відомих банку клієнтів. Це і діючі вкладники, і ідеальні позичальники, і власники зарплатних карт, і навіть пенсіонери, активно користуються своїми рахунками. В якості заохочення за довгий і позитивну співпрацю «Сбербанк» завжди готовий радувати їх невеликими потураннями, будь то скорочення пакета документів або самі що ні на є пільгові умови кредитування.

Тим часом, на подібні преференції легко можуть розраховувати і нові позичальники. Що їм для цього доводиться робити? Ну, як правило, всіма можливими і неможливими способами доводити свою спроможність і надійність.

Якщо у людини в планах оформити кредитну карту «Ощадбанку» або отримати невелику споживчу позику , Значить, йому буде достатньо підтвердити наявність у себе достатніх офіційних доходів.

Як саме він це зробить - за допомогою довідки 2-ПДФО або аналогічного документа, виконаного на бланку кредитної організації - по суті, не так важливо. Головне, щоб в результаті банк розгледів у ньому гідного і відповідального з фінансової точки зору клієнта.

Якщо ж претендент почне потребувати великому позику (іпотека, автокредит або позика в розмірі до 1,5 мільйонів рублів), то обійтися однією довідкою йому буде вже складно. Допомогти в такому випадку зможе хіба що забезпечення. У випадку з заставними позиками його роль на себе приміряє майно, що купується (будинок, квартира, автомобіль), ну а при оформленні споживчого кредиту позичальникові доведеться ненадовго пожертвувати вже наявної власністю. Про платоспроможних поручителів, до слова, теж забувати не варто. Підняти за їх рахунок планку до схваленої сумою кредиту, можливо, і не вийде, а ось збільшити шанси на схвалення заявки - цілком.

думка експерта

Анастасія Яковлєва

Банківський кредитний експерт

Подати заявку

Прямо зараз ви можете безкоштовно подати заявку на позику, кредит або карту відразу в кілька банків. Попередньо дізнатися умови і розрахувати переплату на калькуляторі. Хочете спробувати?

причини відмови

Про справжні причини відхилення заявки кредитори зазвичай намагаються не говорити. І справа тут навіть не стільки в зарозумілості співробітників банківських організацій, скільки в побоюваннях, долають ними по відношенню до шахраїв, про наявність величезного числа яких у фінансовій сфері не знає сьогодні хіба що людина дурна і не сильно обізнаний. Ну і дійсно. Дізнавшись про мотиви банку, будь аферист зможе спокійно попрацювати над помилками, щоб наступного разу представити вже ідеальне резюме позичальника. Кредит він в результаті отримає, але гроші потім точно не поверне. Так навіть і думати про це не буде.

Питається, як в такій ситуації бути звичайним людям? Невже їм залишається змиритися зі своєю поразкою? Теж, звичайно, варіант.

Але краще буде все-таки спробувати відшукати заковику самостійно, хоча б поверхово проаналізувавши для цього свої дані.

Перше, на що потрібно буде відразу звернути увагу - це співвідношення запитів і доходів. Якщо зарплата позичальника не буде дозволяти повною мірою обслуговувати майбутній кредит, «Сбербанк» без зайвих розмов «намалює» йому відмову і гроші не видасть. Правда, свої двері перед ним він все ж таки не закриє. Якщо людина трошки зменшить свій запал і погодиться на перегляд основних умов фінансування (піде на збільшення терміну або зниження суми), банк обов'язково ще раз розгляне заявку. І його вердикт після цього дійсно може змінитися.

Зіпсована кредитна історія - це ще один привід побачити червоне світло на шляху до грошей банку. Приховати інформацію про її стан просто-напросто неможливо. Про минулих взаєминах позичальника з кредиторами банкіри легко зможуть дізнатися після першого ж запиту в БКІ.

Крім того, якщо ви добровільно відмовилися від страхування на етапі розгляду документів, це теж може бути однією з причин. Один з варіантів виходу в цій ситуації - отримати кредит і вже після цього повернути страховку .

Як поводиться «Сбербанк» по відношенню до необов'язковим клієнтам? Після недавніх подій, що сколихнули нашу економіку, дуже прискіпливо. Причому банку зараз навіть неважливо, якої величини і частоти раніше у людини були прострочення . Якщо факт їх наявності буде зафіксований в досьє, доступ до ресурсів головної кредитної організації РФ для позичальника на невизначений час закриється.

Якщо факт їх наявності буде зафіксований в досьє, доступ до ресурсів головної кредитної організації РФ для позичальника на невизначений час закриється

Опитування: чи задоволені Ви якістю послуг, що надаються Ощадбанком в цілому?

Та ні

До речі, з тієї ж самої кредитної історії служба безпеки «Ощадбанку» легко зможе отримати інформацію і про діючих позиках претендента. Нехай він навіть буде ідеально їх погашати, але якщо банк вважатиме, що після нового кредиту боргове навантаження клієнта почне вибиватися із заданих рамок, йому все одно прийде відмова. Чи можна про це дізнатися заздалегідь, тобто ще перед зверненням в банк? Звичайно можна. Для цього достатньо підставити наявні дані в неофіційну банківську формулу - ту саму, в якій мовиться, що розмір всіх боргових зобов'язань позичальника не повинен перевищувати 30-35% від його щомісячних доходів. Своєрідним винятком з правила стають лише іпотечні позики та автокредити - на них банкіри «дозволяють» направляти до половини своєї зарплати.

Як вчинити

Не потрібно думати, що «Сбербанк» - це банк шкідливий і дріб'язковий. Просто він завжди робить ставку на хороших і відповідальних позичальників. За кожним нужденним йому ганятися нема чого - клієнтів і без того вистачає. Так що встановлювати настільки жорсткі умови відбору він має повне право.

Якщо Ви людина досвідчена і вже встиг зарекомендувати себе перед кредиторами з найкращої сторони, Вам взагалі боятися нічого. Вигідний кредит в "Ощадбанку" або кредитну карту при необхідності отримаєте навіть в нинішніх економічних умовах. На більш значні позики шансів, втім, теж не втратите. Ну а якщо Ви спочатку розумієте, що банк Вас не прийме (через малу зарплату, поганого кредитного минулого, відсутність запитуваних документів і т.п.), краще не втрачайте дорогоцінного часу і переходите до пошуку трохи більш лояльною організації, благо вибір доступних кредитних продуктів сьогодні воістину величезний.

Тільки хто ці люди?
Що їм для цього доводиться робити?
Хочете спробувати?
Питається, як в такій ситуації бути звичайним людям?
Невже їм залишається змиритися зі своєю поразкою?
Як поводиться «Сбербанк» по відношенню до необов'язковим клієнтам?
Опитування: чи задоволені Ви якістю послуг, що надаються Ощадбанком в цілому?
Чи можна про це дізнатися заздалегідь, тобто ще перед зверненням в банк?