Які бувають розміри двоспальному ліжку, існуючі моделі

 1. Що потрібно знати про габарити
 2. довжина
 3. Ширина
 4. Висота
 5. нестандартні моделі
 6. Як не помилитися з вибором

Кожна людина, займаючись обстановкою кімнати, звертає увагу на такий аспект, як габарити двоспальному ліжку. Особливо це актуально, якщо квартира не відрізняється великою площею. Але, навіть при досить просторому приміщенні, крім ліжка хочеться встановити і інші предмети інтер'єру, а вона займає чільну роль в спальні, тому розміри двоспальному ліжку - це досить серйозне питання.

Що потрібно знати про габарити

Перш ніж ви підете в меблевий салон, ви повинні розрахувати габарити майбутньої ліжка. Розмір самого ложа потрібно враховувати, але при цьому звернувши увагу на деталі:

 • зріст;
 • улюблену позу сну;
 • вік.

Якщо ви любите спати на животі або спині, широко розкинувши руки, то двоспальне м'які меблі повинна дозволити зробити це, але при цьому ви не повинні заважати партнерові. Людині в літньому віці потрібно багато вільного простору, вибираючи модель для такої категорії людей, врахуйте цю особливість.

Людині в літньому віці потрібно багато вільного простору, вибираючи модель для такої категорії людей, врахуйте цю особливість

Основні габарити ліжка

Стандартні розміри меблів

Модель Довжина (см) Ширина (см) двоспальне ліжко вітчизняного виробництва 190-200

220 (бамбукова ліжко)

140-160

180

Двоспальне ліжко зарубіжного виробництва 200-220 180-220 Кругла ліжко має діаметр 200-280

Система розмірів, що використовується в сучасних моделях, має два види позначень:

 • англійську систему, яка вимірюється в фунтах і дюймах;
 • метричну систему, як одиниці виміру використовуються метри й сантиметри.

Першу систему використовують американські виробники, а другу - європейські.

Першу систему використовують американські виробники, а другу - європейські

Розміри двоспальних ліжок в англійській системі заходів

Традиційний розмір 2х спальних меблів м'якого типу виглядає так: 2х1,5, де 2 - це довжина ліжка, а 1,5 - її ширина. Зарубіжні моделі мають невеликі відмінності, довжина може варіюватися від 2 до 2,2 м, що стосується ширини, то її допустимі розміри - це 1,80 і 2,2 м.

При виборі ліжка важливо враховувати розмір спального місця, а відповідно і матраца.

Традиційні розміри матраців

Модель Довжина (см) Ширина (см) Матрац на двоспальне ліжко 190-200 140 190-200 160 190-200 180 190-200 190-200 Матрац на круглу ліжко має діаметр 200-230 см

Схема правильного виміру висоти матраца

довжина

При виборі ліжка фахівці рекомендують звернути увагу на такий критерій, як зріст людини. Якщо ви невеликого або середнього зросту, то занепокоєння з цього приводу відпадають. Коли зростання людини виходить за встановлений стандарт ліжок, то такій людині потрібно набагато більше місця для комфортного відпочинку. Як дізнатися цей показник? Найпростішим способом його визначення буде поповнення 30 см до свого росту. У деяких випадках рекомендують додати ще 10 см, але це в тому випадку, якщо ви вважаєте за краще спати на спині і на великих подушках, витягнувшись в довжину по струнці.

Стандартний розмір дорівнює 2 метрам або 1,9. У виняткових випадках заводам виробникам надходить замовлення на довжину 1 метр 95 см. Стандартний розмір бамбукових моделей перевищує перераховані вище показники, як правило, вони досягають 2 метрів 20 см. Замовники досить уважно ставляться до побажань клієнта, і пропонують подовжити ложе настільки, наскільки ви захочете , правда, за таку послугу доведеться добре доплатити.

Замовники досить уважно ставляться до побажань клієнта, і пропонують подовжити ложе настільки, наскільки ви захочете , правда, за таку послугу доведеться добре доплатити

Ширина

Ширина спального ложа - це показник, що дозволяє визначити комфортне розташування двох осіб, сімейної пари або мами з дитиною. Відповідно до цього, показник впливає і на тип вироби. Ліжко буває односпальним, двоспальним або полуторним.

Ширина двоспальним моделі ліжка строго обумовлена ​​в правилах, її мінімальний стандарт дорівнює 140 см. Цього місця буде достатньо, щоб розміститися двом людям.

Ширина двоспальному ліжку

Щоб відпочинок був комфортним, і ви не заважали своїй другій половинці, фахівці рекомендують підбирати продукцію, ширина якої буде дорівнює 160 см. За статистикою, це найпопулярніша модель. Є й інші варіанти, ширина яких варіюється від 150 до 170 см. Як правило, вони замовляють рідше.

Якщо вас з якихось причин не влаштовує стандартний розмір ліжка, то ви завжди можете замовити її виготовлення за своїми мірками, в цьому випадку, ширину, довжину і висоту обумовлюють з заводом виробником або приватною фірмою. Але, такий індивідуальний проект дуже дорогий, крім самої роботи, вам потрібно буде замовити матрац і постільна білизна, відповідного розміру, а це теж додаткові витрати.

Ширина європейських ліжок перевищує стандартний показник наших моделей, вони не шкодують для цього зайвих сантиметрів, допускаючи її розмір до 180 см. Іноді вона може досягати і двох метрів.

Габарити двоспальних ліжок

Висота

Високе ліжко прийнято використовувати для раціонального використання простору в маленьких квартирах. Підліжковий простір служить відмінним місцем для розташування ящиків із зимовими речами або спальними комплектами. Але потрібно пам'ятати, що це місце для сну, і тільки потім місце для зберігання речей.

В середньому, висота змінюється в залежності від обраних моделей:

 • ліжко подіум випускається з висотою 45 см;
 • висота класичних моделей варіюється від 50 до 65 см;
 • моделі, стилізовані під старовину, мають висоту 90 см.

Варіанти висоти двоспальному ліжку

Стандартний показник більшості двоспальних моделей доходить до 50 см, але все залежить від зростання і способу використання корисного простору. Висувні ящики в подкроватних просторі це, звичайно, добре, але таку зручність вимагає і певних умов. Залежно від того, з якого боку буде проводитися відкривання скриньок, простір повинен бути вільним, щоб забезпечити безперешкодний доступ до них. У маленькій спальні, таку модель ставити недоцільно.

Якщо є необхідність розмістити частину речей в підліжковий простір, то фахівці радять підбирати моделі з поворотним механізмом. Їх висота дозволяє розмістити не найбільш затребувані речі всередину короба, а нескладна підйомна конструкція з газовими амортизаторами, дозволить це зробити без особливих зусиль. Така ліжко з двома спальними місцями легко впишеться в інтер'єр навіть самої маленької спальні.

Але, підбираючи для себе високу ліжко з внутрішніми ящиками, ви повинні пам'ятати, що така висота виглядає дуже громіздко, особливо, якщо площа приміщення невелика. У великих спальнях, оформлених в турецькому стилі, цей образ буде більш доречним.

Якщо ви не боїтеся візуального зменшення простору за рахунок висоти, то додайте до загальної картини балдахін або безліч подушок, але в межах розумного, щоб не отримати безглузду обстановку приміщення.

нестандартні моделі

Іноді на вибір представленої моделі впливають особисті переваги або дизайнерські вишукування. Деяким людям навіть найбільший стандартний розмір здається маленьким або незручним і вони вирішують замовити нестандартну модель за особистим дізайну.Нестандартние моделі можна придбати в готовому вигляді або замовити проект, розроблений за вашим ідеям. До таких моделей можна віднести ліжка:

 • оригінальної форми;
 • з великим або маленьким розміром спального місця;
 • з унікальним дизайном;
 • розраховані на кількість більше двох осіб.

Стандартна ширина представленої на сучасному ринку моделі варіюється від 140 до 180 см, тому ліжка, з шириною вище 200 см вже підпадають під категорію нестандартних.

Найпопулярнішою нестандартної ідеєю буде кругла ліжко з двома місцями для сну. Навіть при самих мінімальних габаритах, ложе сягатиме 220 см в діаметрі. А якщо приміщення і фінансові можливості дозволяють, то діаметр можна і збільшити. Наприклад, для спального місця з розмірами 200х160 потрібно кругла модель, діаметром 265 см без урахування спинки.

При розміщенні такої моделі в кімнаті повинне дотримуватися правило гармонійного співвідношення з габаритами кімнати і дизайнерським її оформленням. Кімната, оформлена в етно інтер'єрі або сучасному лофт, не гармоніює з моделлю круглої форми. Скандинавський стиль її теж не сприймає, а ось для стилю арт-деко або для приміщення, оформленого в східному стилі, вона стане справжньою окрасою.

Велика модель ліжка буде доречна і елегантна у великій і просторій спальні, в той час як простір маленької спальні вона буде красти. Підбирати її потрібно не тільки грунтуючись на розміри приміщення, але і на стиль його оформлення.

З тумбочками З тумбочками  Кругла з тумбою  кругла Кругла з тумбою кругла

Як не помилитися з вибором

Перед тим як ви підете в магазин за представленим типом ліжка, ще раз продумайте, все до дрібниць. Величезний вибір, представлений в магазинах, не дає повноцінно зосередитися, і ви можете розгубитися, тому є параметри, яким варто приділити особливу увагу:

 • ширина моделі - вона залежить від зростання, улюбленої пози, віку, розміру приміщення або індивідуальних переваг. Який фактор вплине на ваше рішення, ми не можемо знати, але обрана модель повинна забезпечити вам повноцінний відпочинок;
 • довжина моделі - довжина меблевої продукції залежить від зростання її володаря. Фахівці рекомендують до неї додати 30 см, і ви отримаєте оптимальну довжину;
 • місце розташування - це важливий аспект, так як при неправильних вимірах ви ризикуєте втратити корисний простір;
 • одиниці виміру - в залежності від країни виробника, розміри продукції можуть позначатися фунтами, дюймами, метрами і сантиметрами;
 • коли ви визначилися з каркасом ліжка, подумайте і про інші предмети спального ложа - матраці і постільній білизні. Їх розмір повинен відповідати придбаному каркасу;
 • якщо ви розгубилися і не можете визначитися з моделлю двоспального ложа, то фахівці радять полежати на ньому, щоб візуально оцінити зайняте вами простір, зіставивши, чи достатньо буде місця і для другої половинки;
 • якщо ваш зріст не підпадає під встановлений стандарт матраців, то доцільніше замовити його за індивідуальними мірками, в ціні ви не втратите багато, зате комфортний відпочинок вам гарантований.

Матраци з Європи не підходять до виробів американського виробництва. Причина криється в різних системах виміру. Співвідношення довжини і ширини в дюймах 80х60 переводяться на наші сантиметри, як 203,2х152,4. Тому набуваючи ліжко від американського виробника, матрац шукайте звідти ж, щоб уникнути неприємних непорозумінь.

Як дізнатися цей показник?