У Лутковської пояснили українцям, як грамотно поводитися з даішниками

Українцям пояснюють, як грамотно поводитися з даішниками

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради з прав людини роз'яснює українцям їх права на правову допомогу у правовідносинах з працівниками Державтоінспекції при адміністративних виробництвах.

Як повідомили УНІАН в прес-службі омбудсмена, чергові роз'яснення підготовлені протягом реалізації заснованим офісом Уповноваженого з прав людини просвітницької кампанії з метою ознайомлення громадян з найбільш поширеними прикладами порушень прав людини.

Як наголошується в повідомленні, працівники Секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини провели перевірку фактів порушення прав громадян з боку дорожньо-патрульної служби управління ДАІ ГУМВС України в Києві. Моніторинг Уповноваженого виявив низку системних проблем, пов'язаних, в тому числі, з необізнаністю громадян про свої права та можливі шляхи їх захисту.

У зв'язку з цим в секретаріаті омбудсмена підкреслили, що в Україні право на правову допомогу гарантовано ст. 59 Конституції України.

Таким чином, звертають увагу в офісі Уповноваженого з прав людини, в тих випадках, коли працівник ДАІ за законом має право розглядати адміністративну справу (виносити постанову) на місці виявлення правопорушення, потрібно мати на увазі:

- кожна особа, щодо якої складається протокол за адміністративне правопорушення, має право в протоколі (в графі, передбаченої для написання пояснення) у письмовій формі зазначити, що при розгляді справи (винесенні постанови) бажає скористатися юридичною допомогою адвоката;

- при наявності такого запису в протоколі працівник ДАІ не має права приймати рішення (виносити постанову) в адміністративній справі на місці виявлення правопорушення, а зобов'язаний особі призначити час і місце для розгляду справи за участю обраного особою адвоката або іншого фахівця в галузі права, який за закону має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи;

- при користуванні іншими правами, передбаченими частиною першою статті 268 Кодексу про адміністративні правопорушення (ознайомлення з матеріалами справи, надання пояснень і доказів, заява клопотань), особа також має право скористатися юридичною допомогою адвоката або іншого фахівця в галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи.

«Тобто, якщо Вами в протоколі про адміністративне правопорушення вчинено запис про Ваше бажання скористатися юридичною допомогою, а працівник ДАІ, проігнорувавши Ваше бажання, виніс постанову про накладення стягнення на місці зупинки, така постанова підлягає скасуванню як таке, яке винесено з порушенням Вашого права на правову допомогу, гарантованого національним законодавством і міжнародними нормами права », - підкреслили в Секретаріаті Уповноваженого ВР з прав людини.

Як повідомляв УНІАН, перший просвітницько-інформаційний матеріал Секретаріату Уповноваженого з прав людини був присвячений попередженню випадків сплати зайвих необов'язкових платежів при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter