Скільки риби в Чорному морі?

  1. поділіться

У нинішньому році Генеральна комісія з питань рибальства в Середземному морі (ДКРС ФАО) збирається реалізувати в Україні масштабний проект з наукових досліджень та технічної допомоги рибної галузі

У нинішньому році Генеральна комісія з питань рибальства в Середземному морі (ДКРС ФАО) збирається реалізувати в Україні масштабний проект з наукових досліджень та технічної допомоги рибної галузі. Одна з його складових - навчання українських вчених для проведення оцінки основних промислових рибних запасів у Чорному морі.

На першому етапі експерти ФАО проведуть навчання з практичним використанням моделей оцінки запасів, аналізу прогалин, способів визначення потреб наукових досліджень в галузі рибальства. Будуть визначені найпопулярніші промислові види риб в Чорному морі, їх популяція і основні райони поширення.

Крім того, визначать рибні господарства, які можуть бути внесені до переліку для проведення тематичних досліджень в рамках програми моніторингу рибальства ДКРС. Завдяки такому навчанню українські вчені зможуть оперувати ефективними методами зі збору та аналізу інформації про морських живих ресурсах, максимально точно їх оцінити.

За словами голови Держрибагентства Яреми Кузнєцова, вперше в Україні з'явився шанс вивчити досвід і методи, які використовують країни ДКРС для наукових досліджень. Отримані знання будуть використані для оцінки стану морських рибних запасів, які міжнародні колеги проведуть спільно з українськими вченими. Це дозволить істотно поліпшити розуміння стану популяцій риб, лімітів для їх промислового вилову, необхідних програм відтворення.

Ініціатори проекту - Держрибагентство і Асоціація рибалок України. Навчання стартує в другій половині 2017 г. Все фінансові витрати взяла на себе ДКРС. Терміни і місце навчання поки узгоджуються.

Наступним кроком після навчання стане формулювання єдиної методології оцінки запасів Чорного моря разом з сусідніми країнами і розробка пропозицій для проведення спільної діяльності в рамках проекту ДКРС BlackSea4Fish. Ключовим завданням є гармонізація методів оцінки і комбінування інформації від прибережних країн за запасами Чорного моря.

Це забезпечить розуміння регіональних відмінностей по статусу запасів (поширені види риб, можливості рибальства і т. Д.). Держрибагентство, в свою чергу, у співпраці з відповідними інституціями забезпечить максимальний обмін даними, необхідними для проведення спільного оцінювання.

Нагадаємо, угоду про реалізацію в Україні проекту «Технічна допомога для ведення відповідального рибальства та стійкої аквакультури» було підписано 25.10.2016 р в Бухаресті.

Довідка «2000»: ДКРС - регіональна організація з управління рибальством, була створена в 1949 році з метою сприяння розвитку, збереженню, раціональному управлінню живими морськими ресурсами, в тому числі морськими екосистемами, які є їх середовищами існування, і підтримки сталого розвитку аквакультури. Її повноваження поширюються на Середземне і Чорне моря і здійснюються через допоміжні органи і тематичні робочі групи, які спрощують реалізацію узгодженої політики і діяльності.

поділіться

Теги: риба , Чорне море

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.