Як отримати дивіденди

Дивідендний дохід досить привабливий для консервативних інвесторів Дивідендний дохід досить привабливий для консервативних інвесторів. Для його отримання не потрібно виконувати якихось спеціальних дій.

Єдина умова видачі дивідендів - це володіння акціонером паперами даного підприємства на дату закриття реєстру акціонерів.

Тобто вам необов'язково тримати папери весь рік. Можна придбати їх безпосередньо перед закриттям, день якого встановлюється зборами акціонерів.

При цьому важливо розуміти, що після виплати ринкова ціна паперів зазвичай опускається - адже вони втрачають частину своєї вартості.

Зрозуміло, потрібно володіти акціями саме того емітента, збори якого прийняло рішення їх виплачувати. Про підприємства, які регулярно платять дивіденди читайте тут .

Це невелике доповнення актуально не тільки для акцій ВАТ Газпром, а й для інших паперів, які можуть бути придбані не через брокера.

Як вже зазначалося раніше, купити акції Газпрому можна двома способами . Ви можете придбати їх на біржі через брокерський рахунок, а можете - в Газпромбанку. Крім того, ви можете мати акції Газпрому, куплені ще років двадцять тому, у вигляді справжніх паперів.

Якщо ви працюєте через брокерську контору - гроші перераховуються на брокерський рахунок. Тут все просто.

Якщо ж договору з посередником немає, то можливо безліч способів отримання належного:

  • На розрахунковий рахунок.
  • Рахунок фізичної особи (пластикову картку).
  • Поштовим переказом.
  • Готівкою в касі фірми.

У разі Газпрому, гроші, швидше за все, будуть перераховуватися на рахунки в Газпромбанку.

Аналогічно - з цінними паперами інших емітентів.