Як стати акціонером ВАТ Газпром

  1. можливі нюанси

Статус інвестора, акціонера (причому іноді зовсім не важливо чого - Ощадбанку або футбольного клубу) безсумнівно, надає значущості у власних очах і дає відчуття причетності до світу фінансів Статус інвестора, акціонера (причому іноді зовсім не важливо чого - Ощадбанку або футбольного клубу) безсумнівно, надає значущості у власних очах і дає відчуття причетності до світу фінансів. Багато хто хотів би знати, як стати акціонером Газпрому в надії на те, що їм щось дасть даний статус. Купивши, а потім продавши акції, можна дійсно непогано заробити. Але давайте про все по порядку. Отже.

Теоретично, стати акціонером можна за один день, оскільки весь процес становлення зводиться до покупки потрібного числа акцій компанії. На ділі ж, всі операції займуть трохи більше часу, оскільки вимагають, як мінімум, здійснення грошових переказів. Щоб купити акції, потрібно зробити кілька дій, а саме:

  1. вибрати брокерську компанію
  2. відкрити у брокера рахунок
  3. внести грошові кошти
  4. попросити брокера купити певну кількість акцій або самому встановити торговий термінал і зробити все угоди через нього
  5. задовольнятися статусом акціонера

А тепер про все по порядку. Почнемо, наприклад, з брокера. Для чого він потрібен? Чи можна купити акції без брокера (маються на увазі акції великих ВАТ)? Відповідь - так, можна. Наприклад, у відділенні деяких банків (які, до речі, беруть чималу комісію). Але подумайте, а чи треба воно вам і чи не простіше просто завести брокерський рахунок. До речі, безпосередньо на біржі фізичні особи також не можуть купувати акції - їм для цього брокер і необхідний.

Якого брокера вибрати? На мій погляд, не настільки значуще питання. Зараз багато брокерів мають довгу історію і широке коло клієнтів. Варто звернути увагу на розмір комісійних і врахувати ваша власна думка при виборі тієї чи іншої організації.

Договір брокерського обслуговування оформляється протягом години при наявності всіх необхідних документів (паспорт, іноді ІПН).

Переказ грошових коштів на ваш щойно відкритий брокерський рахунок здійснюється, як правило, протягом доби (для цього необхідно зробити грошовий переказ, зазвичай за допомогою банку).

Далі, коли кошти надійдуть на ваш рахунок, необхідно зробити операцію з купівлі цінних паперів (наприклад, акцій Газпрому, якщо ви вирішили стати акціонером саме даної компанії). Найпростіше це зробити через торговий термінал (програму Інтернет - трейдингу, яку потрібно встановити на вашому комп'ютері), але можна скористатися й послугами самого брокера, тобто зателефонувати йому або прийти в офіс і попросити зробити певну операцію з акціями. З усього сказаного вище, можна зробити висновок, що стати акціонером ВАТ Газпром нескладно - і це дійсно так. Однак, я вирішив висвітлити деякі нюанси, які вам доведеться вирішувати самим перш, ніж ви захочете стати акціонером (неважливо чого, хоч Ощадбанку, хоч Лукойла).

можливі нюанси

Перш за все, варто чітко визначитися: а для чого, власне, я хочу стати акціонером Газпрому? Перша думка - заробити грошей, причому навіть незрозуміло як. В цьому то вся і проблема. На акціях можна відмінно заробляти, коли вже існує деяка база і досвід. Однак, і простому інвестору можна заробити гроші через:

  • продаж через деякий час акцій за дорожчою ціною
  • отримавши виплати за акціями у вигляді дивідендів (на дану тему у мене чимало статті, як отримувати дивіденди описано тут, а про типи дивідендів - тут)

Відразу зазначу, що дивіденди завжди більше за привілейованими акціями , Але, наприклад, у Газпрому таких акцій немає (є тільки звичайні). Найголовніший момент в тому, щоб зрозуміти, а чи дійсно акції підуть вгору (тобто їх ціна буде рости) або вони вже знаходяться на піку своєї вартості. У цьому-то і полягають потенційні ризики інвестора. На щастя, визначити найбільш ймовірне рух не особливо складно - головне зробити деякі аналітичні звіти, подивитися графіки і т.п.

Стати акціонером Газпрому, Ощадбанку або будь-який інший великої компанії нескладно, а головне престижно - адже тепер ви інвестуєте гроші в розвиток самого Газпрому (або іншими словами, купуєте частку в бізнесі) - буде про що розповісти друзям. На цьому все, всі незрозумілі моменти викладу в наступних постах блогу a1invest.ru , Але якщо питання виникли зараз - задавайте їх у коментарях.

Рекомендуємо прочитати:

Для чого він потрібен?
Чи можна купити акції без брокера (маються на увазі акції великих ВАТ)?
Якого брокера вибрати?