Скільки можна заробити на дивідендах Газпрому?

  1. Скільки дивідендів приносить одна акція Газпрому
  2. висновки

Логотип Газпрому

Газпром - одна з найбільших компаній Росії. Вона торгується на Московській біржі і її акції доступні для покупки приватним інвесторам. Володіючи акціями ви можете заробити як на дивіденди (Газпром їх справно і щорічно платить), так і на зростанні вартості компанії. З другим пунктом складніше, але це питання ми розглянемо докладніше нижче.

Міністерство Фінансів Російської Федерації вже кілька років намагається схилити Газпром до того, щоб компанія виплачувала 50% від чистого прибутку у вигляді дивідендів. Міністерству потрібні ці гроші для наповнення бюджету. Але Газпром постійно відкладає дане рішення, пояснюючи це тим, що на даний момент є більш пріоритетні витрати.

Скільки дивідендів приносить одна акція Газпрому

У 2018 року 1 акція Газпрому принесла у вигляді дивідендів 8 рублів 4 копійки. Ціна її коливалася в інтервалі від 120 до 150 рублів. Таким чином, якби у вас була 1000 акцій, то ви заробили б приблизно 8 000 рублів (не враховуючи ПДФО).

Газпром виплачує дивіденди один раз на рік в липні. Це теж є недоліком: багато російських компаній виплачують дивіденди два рази в рік, а американські платять дивіденди щокварталу.

Приклад використання дивідендного калькулятора

Результати такі: нам би вдалося заробити приблизно 119 598 рублів (з яких так само потрібно сплатити ПДФО в 13%) і у нас би було у володінні близько 3800 акцій.

Дати закриттів реєстру і розмір дивідендів:

  • 19 липня 2018: 8,04 рублів на 1 акцію

  • 20 липня 2017: 8,0397 рублів на 1 акцію

  • 20 липня 2016: 7,89 рублів на 1 акцію

  • 16 липня 2015: 7,2 рублів на 1 акцію

У 2018 року ви б отримали близько 30 000 рублів за свій пакет акцій.

На жаль, Газпром не надто прагне підвищувати дивіденди. Як ви можете бачити, рік від року розмір виплат істотно не змінюється. На відміну від того ж Ощадбанку . Пояснюється це величезними витратами на інвестиції. Але тим не менше поточна дивідендна прибутковість акцій хороша - близько 6% річних.

Повідомлення про нараховані дивіденди Газпрому з утримані податком

Графік вартості акцій Газпрому за 5 років

висновки

Газпром не надто приваблива компанія з точки зору зростання акцій. За останні 5 років акції то незначно зростають, то знову падають. Але з точки зору виплати дивідендів компанія поводиться досить стабільно. До того ж, держава не дозволить Газпрому не платити дивіденди або істотно знижувати їх розмір. Але погане корпоративне управління так само не дозволить їх істотно підвищити. Так що це палиця з двома кінцями. Якщо вас влаштовують невеликі, але стабільні дивіденди - Газпром непоганий вибір. Але якщо ви хочете щоб компанія демонструвала зростання акцій, то, можливо, слід вивчити інші пропозиції. І не тільки на російському ринку.

При цьому в нинішніх реаліях низької інфляції отримувати Шестипроцентне дивіденди - вельми привабливо.