Як купити iPhone в перший день продажів в Європі: поради та досвід редакції UiP

 1. Чому Берлін?
 2. підготовка
 3. зв'язок
 4. Вибір шляху Київ - Берлін
 5. Нічний Берлін
 6. Черга в Apple Store
 7. З черги в вольєри
 8. Очікування з усім комфортом і без
 9. цікаві зустрічі
 10. Достанетcя iPhone 6 чи ні?
 11. Apple Store
 12. Бізнес, тільки бізнес
 13. Як провезти iPhone через кордон (польську і українську)
 14. На що звернути увагу, вирушаючи в Apple Store за iPhone:

Рано чи пізно це слід було зробити

Рано чи пізно це слід було зробити. Вибрати Apple Store, зібрати веселу компанію і відправитися за iPhone до старту продажів нової моделі. Пережити це пригода самими і розповісти про нього читачам. Отже, ми сидимо в самому кінці четвертого «вольєра» на вулиці Fasanenstraße поблизу від берлінського Apple Store. У числі більш ніж семи сотень людей з України, Росії, Білорусі, Польщі, Німеччини, Китаю і ще кількох десятків країн в дуже-дуже-дуже довгій черзі. І я розповім, як все починалося і чим закінчилося, про що потрібно знати, якщо вирішив в числі перших обзавестися новеньким iPhone.

Чому Берлін?

Чому Берлін

Apple Store за добу до старту продажів iPhone 6

Поширення iPhone по світу відбувається хвилями. В першу хвилю в цьому році потрапили США, Австралія, Канада, Франція, Німеччина, Гонконг, Японія, Пуерто-Ріко, Сінгапур і Великобританія. Ми вибрали Німеччину і Берлін. У цьому місті правильний Apple Store з виходом на вулицю, та й ми в німецькій столиці ще не бували.

підготовка

Рішення їхати ми прийняли за п'ять днів до дня старту продажів iPhone 6 (який був призначений на 19 вересня 2014 року). Так як шенгенські візи у всіх були, для підготовки часу було предостатньо.

Добиратися з Києва до Берліна вирішили на машині, розкидавши на чотирьох витрати на дорогу. Вийшло дуже недорого - приблизно по $ 100 туди і назад. Квартирку знайшли через сервіс Airbnb . За економічне житло в Берліні просять приблизно 50 євро на добу (плюс 40 євро прибирання), чотири людини поселити проблеми не склало. Нам попалися дуже посередні апартаменти в старому будинку на Irenenstrasse, за півгодини їзди на міській електричці від Apple Store (2,7 € за поїздку). В як перевалочний пункт цілком нормально, хіба що не було інтернету. Але це наш прорахунок - неуважно прочитали анкету.

Але це наш прорахунок - неуважно прочитали анкету

Щоб виділятися з натовпу, обзавелися футболками з інформативними принтами, оперативно надрукувала нам їх. А ще захопили національний прапор для правильної позиціонуванні групи. Як не дивно, зовсім ніякої напруженості з росіянами в черзі не спостерігалося, а українці радісно вітали своїх.

Як не дивно, зовсім ніякої напруженості з росіянами в черзі не спостерігалося, а українці радісно вітали своїх

З корисного в такій вилазці запаслися зовнішніми акумуляторами, складними кріслами, спальниками, улюбленим жовтим парасолькою фірми Blunt і теплим одягом. Були готові до ночівлі в будь-яку погоду - що під час дощу, що в холод.

зв'язок

Так як ми планували максимально плідно провести час в Берліні, нам потрібен був інтернет. Він би й зв'язок забезпечував. Розрахунок зробили такий - в квартирі Wi-Fi, в місті і в черзі місцева припейд-карта з максимально великим об'ємом включеного трафіку. А щоб максимально знизити витрати на дзвінки з дому і додому і бути на зв'язку на українському номері, скористалися сервісом Roamer .

Але на ділі все виявилося не так райдужно. Головна проблема в тому, що інтернет в Берліні доріг. За 15 євро ми придбали картки з 1 ГБ включеного місячного трафіку, про 10 ГБ, 20 ГБ або безліміт не доводилося навіть мріяти. Важливий нюанс, який ми не врахували - тариф орієнтований на використання в мобільному, а при роздачі інтернету на комп'ютер ціна істотно зростає. Картка в результаті вийшла хвилин за 45 на простий веб-серфінг, про закачування великих файлів навіть і не думали. Про відсутність інтернету в квартирі я взагалі мовчу - довелося перебиватися огидним безкоштовним в кафе.

ВАЖЛИВО: при купівлі стартового пакету в Європі необхідно пред'явити ідентифікатор особистості: права, закордонний паспорт, і пройти реєстрацію.

А ось Roamer спрацював чітко. У Польщі (в роумінгу) ми активували переадресацію викликів з наших українських номерів на сервіс, потім замість карт в роумінгу підключили SIM-ки німецького O2. Як результат - інтернет, місцеві дзвінки плюс недорогі дзвінки на українські номери. До якості зв'язку нарікань не було.

Вибір шляху Київ - Берлін

Нам пощастило - на клич скласти нам компанію в поїздці до Берліна відповів український майстер спорту з авто-перегонів Сергій Чуканов. За службовим обов'язком Сергій об'їздив Європу вздовж і поперек і вибір кращого варіанта шляху автоматично ліг на нього. Далі слова Сергія.

Зараз в двох словах спробую описати за яким маршрутом ми їхали, який у нас був вибір і чому ми поїхали саме так.

Виїжджали ми з Києва ввечері, у нас було два варіанти шляху.

1. Київ - Ковель - Lublin - Poznan - Berlin | 1350km
2. Київ - Львів - Krakow - Wroclaw - Berlin | 1480km

Зупинилися на першому маршруті через Ковель з кількох причин:

а) Він трохи коротше, при бажанні жни подивитися Варшаву.
б) Відмінна дорога Київ - Ковель (зазвичай вона менш завантажених ніж Київ - Львів) (менше ДПС)
в) Менша завантаженість митниці, з огляду на те що в Австрію, Італію, Францію і так далі зазвичай їдуть через Львів. (Але це не завадило нам стати в чергу на 6 годин по дорозі туди через бариг-сігаретчіков) але назад пройшли всі за 30 хв.
г) Хороша дорога Lublin - Warsaw, і автобан Lodz - Berlin (платний, ~ 60-80zl тобто 15-20 €)

Що стосується маршруту номер два:

а) Він трохи довше, але при бажанні можна заглянути до Львова :)
б) Хороша дорога Київ - Львів, але більше населених пунктів, і на Ковель всетаки дорога вільніше буде.
в) Більш завантажена митниця, більше шансів стати в довгу чергу.
г) Більше населених пунктів по території Польщі, є автобан Krakow - Wroclaw, але потім всерівно потрібно підніматися в гору по Німеччині або Польщі, а це знову села, знову трафік.

Карта кликабельна Карта кликабельна

Якщо ви їсте в Berlin, Hamburg або Amsterdam, то маршрут # 1 - це ваш вибір!

А якщо ви прямуєте в München, Venice, Austria або Monaco, то вибирайте маршрут # 2. До того ж з нього можна повернути і зрізати через Чехію, Австрію або Словенію.

1350 кілометрів шляху подужали за 22 години. Це з зупинками на паркінгах та придорожніх кафе з місцевою кухнею і з урахуванням середньої швидкості в 100 км / ч. Якби не 6 годин на митниці, вклалися б у 15-16 годин, як і розраховували спочатку.

Нічний Берлін

О 22:00 17 вересня ми приїхали в Берлін. Швиденько оселилися, помилися і вирушили знайомитися з містом. В першу чергу планували заглянути в Apple Store, але заплуталися в хитрому берлінському метро і поїхали на Alexanderpslatz, в центр міста. Як виявилося, даремно - могли б скорегувати плани на ранок і не опинилися б у четвертому «вольєрі».

Нічний Берлін

Було схоже, то Берлін ніколи не спить. Безліч заклично відкритих дверей барів і кафе, що снують туди-сюди велосипедисти, разношестние компанії місцевих і приїжджих - все це опівночі, годину, два ночі. Знайомство з переважно питущими закладам вимушено звернули після двох і на таксі дісталися додому (16 євро за 8 км шляху). Пили різне пиво, їли чудові Currywurst (сосиска з томатним соусом і спеціями карі), трохи подивилися місто в нічних вогнях. Морально підготувалися до насиченого завтра.

Морально підготувалися до насиченого завтра

Якийсь бар (все не згадаєш) в центрі Берліна

Черга в Apple Store

Вже на підході до Apple Store на Kurfurstendam стало зрозуміло, що ми щось упустили - людей було дуже багато! І це о 10:40 ранку. Якщо в минулого року в цей час черга за iPhone 5s тільки формувалася і складалася з п'ятьох осіб (і ще двадцятки віртуальних покупців), то сьогодні перед нами стояло вже сотні дві людей. Крім того чергу можна було залишати і частина народу гуляла. Людей вибудовували лініями перед фасадом магазину, ми потрапили в кінець третьої. Мрії отримати iPhone 6 в числі перших в Берліні розсіялися як дим.

Берлінський Apple Store (10:45 18.09.14)

... через 2 години

Нас було четверо і ми могли без ризику втратити місце виходити з черги. Прогулятися по Берліну, запастися провіантом, перекусити в Starbucks (розташований в 50 метрах від магазину). Apple Store тим часом працював в звичайному режимі. Народу було небагато, величезний простір з десятками столів світлого дерева відмінно кондиціонованих і так і манило прогулятися, познайомитися з технікою, щось купити. Я вибрав тихий куточок (умовно тихий, звичайно) і сіл працювати. Писалося про Apple в Apple Store прекрасно - все ж атмосфера має значення.

«База» UiP в черзі перед берлінським Apple Store

Поволі підсмажують на сонці ждунов

Дуже ненадовго моє робоче місце в Apple Store

Черга тим часом жила. Формували її переважно слов'яни - росіяни, українці, білоруси, поляки, для яких старт продажів iPhone обіцяв чималі бариші. Правда, першими влаштувалися біля дверей магазинів все ж ідейні - парочка забавних німців «за сорок» встановили намети ще вранці в суботу (13 вересня). На питання "Why are you doing that?" старший чоловік відповів просто: "Just for fun".

 старший чоловік відповів просто: Just for fun

Основна маса народу стала сходитися за дві доби, чим немало здивувала працівників магазину. Уже до ночі 17 вересня перед берлінським Apple Store стояло близько 70 осіб, до обіду 18 вересня чергу розрослася до 400-500 чоловік. Одинаки і групи розслаблено чекали, обговорювали перспективи нових iPhone (в тому числі комерційні) і жорстко припиняли будь-які спроби увірватися без черги. Пару разів мало не дійшло до бійок, але працівники Apple Store оперативно гасили конфлікти.

Пару разів мало не дійшло до бійок, але працівники Apple Store оперативно гасили конфлікти

З погодою нам пощастило, градусник iPhone показував +18, та й сонячно було. Тіні вже в другій лінії черги не спостерігалося зовсім і народ поступово підсмажують. Десь до 14:00, коли потепліло градуса на три і сонце пекло вже нещадно, співробітники магазина роздали великі чорні парасолі (на жаль, без фірмової символіки). До нас парасолі не дісталися, та воно було і ні до чого - ми ховалися під великим жовтим Blunt :

До нас парасолі не дісталися, та воно було і ні до чого - ми ховалися під великим жовтим  Blunt  :

З черги в вольєри

О 16:00 чергу захвилювалася - генії Apple Store і працівники запрошеної служби безпеки почали неспішно зводити загородження на Kurfurstendam і перпендикулярної вулиці Fasanenstraße. Нас попередили, що скоро будуть переміщати і дуже бажано не розходитися, інакше є ризик втратити місце.

Те, що повинно було зайняти від півгодини до години, затягнулося на всі два з половиною. Людей по п'ять з ліній відводили в загороджені ділянки тротуару. Швидко прижилося назви «вольєри» і «загони» за візуальну і смислову подібність. Щоб мінімізувати ризик помилки, кожному з п'ятірки видавали картку, при вході у вольєр картку належало здати. Всі спірні питання вирішував переконливий пан під п'ятдесят, доходило до того, що розташування людей звіряли по попередньо зробленим фотографіям черзі. Судячи з усього, процедура все ж була не досконала - черга перетасувати і деякі спритні хлопці прорвалися в другій і третій вольєри.


Навіть не вся чергу

Черга в Apple Store, 5 огороджених секцій

Нам "пощастило" потрапити в кінець четвертого вольєра. Це був простір 25 х 5 метрів з одним входом, в якому розташувалося десь 60 чоловік. Хтось сидів прямо на плитці бруківці, деякі лежали на туристичних килимках, частина розсілася на складних стільцях, кріслах і навіть шезлонгах. Місця в нашій частині загородження ділянки було мало - моє рибальське крісло їли стало, протягнути ноги було нікуди, маленький складаний столик хлопців по сусідству працівники магазину наполегливо попросили прибрати.

Місця в нашій частині загородження ділянки було мало - моє рибальське крісло їли стало, протягнути ноги було нікуди, маленький складаний столик хлопців по сусідству працівники магазину наполегливо попросили прибрати

Пишу цю саму статтю, яку ви читаєте

Поступово за нами сформувався п'ятий вольєр, а вже за ним проста жива черга. З урахуванням того, що бажаючих купити новий iPhone 6 напередодні страрта продажів зібралося під сім сотень, шанси у запізнілих були невеликі.

Розташувалися на новому місці

За кожним вольєром стежив працівник служби безпеки, ще десяток виявилися на підхваті. У більшості це були здорові мужики не самого інтеллегентного виду, але в безпосередній близькості до Apple Store за порядком стежили сімпотічние дівчинки. Мабуть, не випадково - преса в основному працювала там.

Мабуть, не випадково - преса в основному працювала там

Щільна вечеря з Currywurst і Weissbier

Не можу говорити за всю чергу, але в «хвості» охорона була максимально лояльною. Хоча спочатку планувалося випускати людей з картками, в результаті пускали просто так і всіх бажаючих. Нібито існувало обмеження на час - 5 хвилин, але ми ні про один випадок вигнання з черги через запізнення не чули. Наші хлопці виходили на 30 хвилин в найближче кафе за сосисками на винос і в супермаркет, а нахабний поляк раз у раз пропадав години на два, і в підсумку придбав свій iPhone 6. Різні прогулянки щоб розім'ятися, познімати чергу і розібратися в обстановці здійснювали регулярно і ми, і наші сусіди. Черга жила, але ніхто сторонній не просочувався. У нас так точно.

Забавно, але строго карає повернутися через п'ять хвилин охоронець був без годинника

Очікування з усім комфортом і без

Працівники Apple Store не робили особливих зусиль, щоб зробити очікування в черзі більш комфортним. Днем роздали парасольки і привезли чотири біотуалету, але на цьому все.

В принципі, в поєднанні з легким виходом-входом в вольєр, цього було достатньо. Туалети справлялися зі своїм завданням до самого ранку, тільки годині о 9 здався останній. До ночі стало холоднішати, температура опустилася до +16, але більшість народу запаслося теплим одягом. Хто міг чим поділитися - робили це охоче, аналогічно зі стільцями та кріслами.

Хто міг чим поділитися - робили це охоче, аналогічно зі стільцями та кріслами

Десь з 11 вечора нами зайнялися промоутери. Роздавали безкоштовну піцу і невеликі складні стільці, можливо, першим вольєрах ще що цікаве діставалося. Вже під ранок подсуетился сервіс - всім бажаючим видавали коробочки а-ля «хеппі-мил» з мюслі-батончиками, серветками і прикольними аудіоспліттермі (щоб до одного девайсу підключити відразу троє навушників). З моменту відкриття за чергу взявся Starbucks, пропонуючи кави і кекси. Кава як на мене у них нормальний, але не більше того, а ось кекси просто чудові. Ними і поснідали.

Вміст боксу-подарунка від Mobilcom Debitel

Ранкова кава з кексами від Starbucks

цікаві зустрічі

Один той факт, що працівники Apple Store спершу зверталися до черги по-російськи (до нашого вольєру так точно), а потім вже на англійській та німецькій, говорить багато про що. Навскидку 70% -80% були вихідцями з пострадянських країн, з них поголовна більшість вирушило в Берлін виключно заробити. Хлопці не приховували, що їх сюди запросили інші хлопці і в деталях розповіли, що робити і коли. iPhone 6 як пристрій їм був мало цікавий. Як і нам цей контингент в черзі. Хіба що цікаво було краєм вуха слухати «координаторів», що переміщалися від вольєра до вольєра з довгими списками замовлених iPhone 6. Наприклад, від них ми дізналися, що білі iPhone 6 у заможних росіян не в пошані.

Luka ділиться секрету джейлбрейкнутих iOS 7 . Ех, молодість :)

Але зустрілися і більш цікаві персонажі. Біля нас примостився хлопець місцевий хлопчина Лука (Luka). Він розповів, що давно вже фанат Apple і хоче в числі перших отримати собі iPhone 6. Не знаю чому Лука не скористався передзамовлення, але чергу він відстояв справно і вже до обіду радісно показував нам обновку. До речі, другий куплений телефон він перепродав безпосередньо в Apple Store з різницею в 170 €.

До речі, другий куплений телефон він перепродав безпосередньо в Apple Store з різницею в 170 €

Самий торець вольєра зайняли чотири китаянки. Студентки, вже кілька років учні в Берліні, стали в чергу заради розваги і щоб похвалитися перед одногрупниками новими девайсами. Їм дісталося найменше місця, але дівчата не сумували. Спілкувалися, гралися на своїх Самсунг (раз у раз заряджаючи їх від зовнішнього акумулятора), перекидалися в карти з німцем і підгодовували нас гострої курочкою з KFC.

Преса теж не обійшла явище «чергу в Apple Store» увагою. Безпосередньому перед нами в лініях, а потім і в загоні розташувалася парочка молодих берлінців. Вони раз у раз давали інтерв'ю і цим привертали увагу. До ночі їх змінив інший журналіст (за погодженням з геніями з Apple Store), він писав репортаж про старт продажів iPhone 6 для видання. Звали хлопця Тіло Мишкові () і запам'ятався він двома речами. По-перше, він не припиняючи твіти про чергу, а по-друге, нудьгувати йому не давали друзі та колеги, що розмістилися з зовнішньої сторони загородження. Вони охоче розповідали про себе і з цікавістю розпитували про Україну, ми не менш охоче запитували і відповідали.

Саша і Тіло

Команда підтримки Тіло за огорожею черзі

Достанетcя iPhone 6 чи ні?

Ніч пройшла абсолютно спокійно, але ближче до ранку чергу захвилювалася - скоро повинні були роздавати тікети на айфони. У минулому році їх видавали по дві штуки на людину приблизно за годину до відкриття магазину. Але ось настав 8 ранку, в Apple Store стартував продаж iPhone 6 і iPhone 6 Plus, а тікетів все не було. Ми захвилювалися.

Спресованного чергу, продажу iPhone 6 стартували

Небезпечний парасольку від Apple угражает натовпі спицями

Як виявилося, даремно. Apple все ж впровадила нову цифрову систему продажів iPhone в перші дні. Замість ненадійних квитків кожен покупець вже безпосередньо перед магазином проходив реєстрацію. Далі співробітник магазина видавав картку з QR-кодом, яка гарантувала наявність запитаного пристрою. Але ми про це не знали, як і до останнього не знали, які iPhone дістануться нам.

Але ми про це не знали, як і до останнього не знали, які iPhone дістануться нам

Ми на фінішній прямій - в першому вольєрі перед Apple Store

Примерно раз на годину вздовж Черги проходили співробітнікі магазину и повідомлялі, Які айфони Вже закінчіліся. Дерло викуп iPhone 6 Plus з 64 и 128 ГБ пам'яті. Судячі з Усього їх Було десятків зо три. Потім ПІШЛИ залиша «плюси». Ми зі швідкістю черепахи просуваліся вперед и слухали безрадісні новини: «Закінчіліся золоті iPhone 6», «Закінчіліся iPhone 6 на 128 ГБ». В результате, коли нас немов по Жолобов доправили до фінішної прямої - Першому вольєру, вибір апаратів БУВ зовсім невеликий. Ми з Сашком Пітерманом немного випередив хлопців и віхопілі iPhone 6 64 ГБ Space Grey, іншім дісталіся білі и сірі 16-гігабайтні моделі. Що Чима їх засмутіло. Кільком сотням народу за нами теж треба було вибрати лише колір, великих обсягів пам'яті не залишилося. Але, наскільки мені відомо, хоч якісь модифікації iPhone 6 купили все з черги.

Реєстрація покупців геніями

Одна картка - два айфона

Apple Store

З білетиком в руках належало подолати останній недовгий ділянку черзі перед Apple Store, на ці сто метрів пішло пів години. По ходу справи ми знову спілкувалися, вчилися, як не потрібно відкривати коробку iPhone 6 (ролик з упущені iPhone став справжнім хітом), обмінювалися враженнями про чергу. У дверях магазину покупців зустрічали усміхнені генії і охорона. Перевіряли квиточки і передоручала співробітникам, справа залишалася за малим - купити.

Остання ділянка черзі вже біля дверей магазину

Рекламу в лайтбоксах за ніч змінили, тепер там красувалися мінімлістічние постери з iPhone 6

Придбати iPhone 6 можна було за готівку або карткою. Збройні чохлами-терміналами (і iPhone 4s) генії снували туди-сюди по магазину, носили коробки і оформляли покупки. Якщо покупець просив, на окремій стійці йому виписувався бланк для повернення податку по системі. На оформлення однієї покупки tax-free у генія середньої моторності йшло хвилин 10, потім можна було побродити по магазину.

На оформлення однієї покупки tax-free у генія середньої моторності йшло хвилин 10, потім можна було побродити по магазину

Усередині Apple Store в обід 19.09.2014

2014

Дуже багато нових iPhone

Дуже багато нових iPhone

Моя перша покупка в Apple Store, радість приховати непросто!

Незважаючи на що панує ажіотаж ми щосили награлися новими айфона - iPhone 6 і iPhone 6 Plus у всіх кольорах розташовувалися на трьох великих столах. Там же зняли перший погляд на iPhone 6 Plus і навіть мали намір спростити генія розпакувати нам iPhone на камеру, але не склалося. Виявляється, зйомка в магазині має бути узгоджена з PR-центром Apple. Так, все серйозно!

Бізнес, тільки бізнес

Apple Store заполонили відвідувачі трьох типів - покупці, які цікавляться і бариги. Останні вистежували купили айфони і пропонували перепродати їм апарати з різницею в 100-200 євро. Розрахунок проводився тут же, за одним зі столів. Вже пізніше ми дізналися, що сумнівні східні особистості планували масштабну облаву на велику групу перекупників з Росії, але тих вчасно попередили. В результаті рятували цінні iPhone хитрістю - виходили по одному - по двоє, швидко переміщалися на заздалегідь обумовлені місця збору. По відношенню до нас все було спокійно - вийшли як білі люди через арочні двері з новенькими iPhone 6 в рюкзаках.

До речі, з хлопцем з нашої групи в Apple Store трапилася цікава історія. Іван поклав два айфона в фірмовому пакетику на стійку і буквально на хвилинку відволікся - показував товаришеві з Києва магазин по FaceTime. Обернувшись, що не виявив своїх айфонів (покупку на 1400 €). Я особисто не бачив тоді його обличчя, але можу собі уявити шок. Він кинувся оглядати юрбу навколо і навіть вимагав перевіряти чеки у кожного виходить з магазину. Безрезультатно. Виручила прибиральниця магазину, яка порадила звернутися до геніїв і з усією наполегливістю змусити перевірити повернення апаратів. В результаті пропажа знайшлася, пакет дійсно забрав співробітник. Незрозуміло правда, чому він не опитав натовп навколо стійки в пошуках власника.

До речі, як виявилося пізніше, Apple Store, в якому ми залишили свої денюшкі і забрали айфони, на наступний день пограбували .

Як провезти iPhone через кордон (польську і українську)

Дорога додому пройшла не без пригод, але вони навряд чи тебе зацікавлять. А ось провезення шести запечатаних iPhone 6 через кордон може.

Поверталися ми додому тією ж дорогою - через кордон - між Польщею та Україною. Нас знову зустріла довжелезна черга машин на під'їзді до кордону, але ось термінал для бажаючих повернути податок був вільний. Звезли не описати!

На цьому кулі не скінчилася. На польській стороні потрібно було пройти огляд, паспортний контроль, а вже потім проставити штампи на чеках. Машина наша прикордонників не зацікавила - обмежилися стандартними вимогою відкрити багажник, з документами теж був повний порядок. Далі ще простіше - у нас навіть не попросили пред'явити куплені товари, просто методично проштамповали всі квитанції Global Blue.

Чи не від'їжджаючи ми переклали апарати в сумки і тільки після цього перемістилися на українську землю. За якісь 10 хвилин отримали штампи в паспорти, в черговий раз відкрили-закрили багажник і виїхали на трасу. Шлях додому був вільний!

На що звернути увагу, вирушаючи в Apple Store за iPhone:

 1. Apple Store в центрі мегаполісу збирає максимум народу, але в такі магазини привозять багато апаратів. Навпаки, в маленьких містах невеликі черги, але всім айфонів може не дістатися. Варто шукати компромісний варіант.
 2. Черга потрібно займати заздалегідь, бажано опинитися серед перших 30 чоловік. Тільки в такому випадку великий шанс роздобути дефіцитні моделі.
 3. При собі потрібно мати теплий одяг і спальник, дуже бажано також захопити розкладне крісло або каремат (у мене було рибальське крісло з підлокітниками і підніжкою, так що спалося як вдома).
 4. Їду і питво варто закупити заздалегідь, або ж встигнути відлучитися з черги до 22:00 - цілодобові магазини в центральних районах європейських міст зустрічаються нечасто.
 5. З охороною потрібно вести себе впевнено і в міру нахабно. Вони вас охороняють, а не стережуть.
 6. Коли черга приходить в рух, не можна позіхати. Ще годину тому добродушна натовп перетворюється в зграю вовків, що борються за шматок м'яса. Ти дав собі раду - інший пробився вперед.
 7. Якщо ти не громадянин країни, де купується iPhone, варто взяти квитанцію на відшкодування податку. При вартості iPhone 6 64 ГБ в Німеччині 799 € повернути поверненню підлягають 79 €.

А чи варто було воно того?

А чи варто було воно того

Так, так і ще раз так! Простояти добу в черзі перед Apple Store за iPhone - незабутній досвід. З новими знайомствами, маленькими і не дуже пригодами, веселощами і передчуттям бути в числі перших власників заповітного гаджета.

Організуватися нескладно, як і нескладно вистояти ці самі 26 годин. За весь час я жодного разу не зловив себе на думці, що мені нудно. Ми спілкувалися, працювали, робили короткі вилазки в місто, дивилися фільми і навіть грали в карти (знати б, що за гра була). Ми відчували свою причетність до майже чарівному дійству, хоча насправді чергу - це дуже прозаїчний процес. Ми були як ніколи близькі до Apple, бачили її за святковою обгорткою реклам і лоском техніки. І все це було здорово!

Куплені айфони ми гарненько протестували:

Красива розпакування iPhone 6

Перший погляд на iPhone 6 Plus і порівняння з iPhone 6 і iPhone 5s

Огляд iPhone 6

Як я вже писав, iPhone 6 Plus в Берліні нам не дістався. Незважаючи на дефіцит по приїзду до Києва нам його дали на тест хлопці з TopGoods, за що їм велике спасибі. У них, до речі, можна вже сьогодні. Огляд iPhone 6 Plus coming very soon.

Чи готові відповісти на питання, вдячні за лайки і репости.

Чому Берлін?
Чому Берлін?
На питання "Why are you doing that?
А чи варто було воно того?