Де і як отримати СНІЛС в Москві?

 1. Де отримати СНІЛС в Москві
 2. Як отримати СНІЛС в Москві
 3. Ви офіційно працевлаштовані, але СНІЛС у вас немає
 4. Ви офіційно не працюєте, але вам потрібно оформити пенсійне свідоцтво
 5. Як отримати СНІЛС на дитину в Москві
 6. Як отримати СНІЛС іноземному громадянину в Москві
 7. Чому потрібно отримати СНІЛС

Багатьох громадян, які проживають в столиці, цікавить питання, як отримати СНІЛС в Москві. У Росії передбачений порядок для отримання СНІЛС, і він також поширюється на столицю.

Рекомендуємо звернутися до органів Пенсійного фонду за місцем проживання, щоб уточнити список необхідних документів і терміни видачі документа. У даній статті ми розберемося, де і як отримати СНІЛС в Москві.

Де отримати СНІЛС в Москві

У Москві можна отримати СНІЛС двома шляхами:

 1. При особистому зверненні до органів Пенсійного фонду за місцем проживання.
 2. На місці офіційного працевлаштування. Для цього громадянину необхідно зібрати необхідний пакет документів для оформлення пенсійного посвідчення.

Також ви можете подати документи на отримання даного документа в МФЦ - багатофункціональному центрі . Схема оформлення СНІЛС даними способом нічим не відрізняється від процедури в Пенсійному фонді, про яку ми поговоримо в нашій статті.

З огляду на той факт, що така функція на сьогоднішній день передана не всім МФЦ, краще всю необхідну інформацію з'ясувати в своєму районному підрозділі. Якщо говорити про оформлення СНІЛС за допомогою Інтернету, то тут громадян чекає розчарування - на порталі державних послуг вони не можуть подати документи на отримання СНІЛС і заповнити заяву.

Як отримати СНІЛС в Москві

Пропонуємо розглянути два розвитку подій.

Ви офіційно працевлаштовані, але СНІЛС у вас немає

В цьому випадку ви можете вирішити дане питання безпосередньо через свого роботодавця. Згідно із загальним правилом, керівник вашої організації повинен оформити СНІЛС протягом 14 днів з моменту, як ви підписали трудовий договір і почали працювати.

Вам знадобиться заповнити анкету застрахованої особи і пред'явити паспорт роботодавцю. З даними документами подається опис документів за формою АДВ-6-1, які були передані. Протягом 3 тижнів в Пенсійному фонді оформляється СНІЛС і передається роботодавцю.

Протягом 3 тижнів в Пенсійному фонді оформляється СНІЛС і передається роботодавцю

Завантажити бланк форми АДВ-6-1

Після того як роботодавець отримав пенсійне свідоцтво, не пізніше 7 днів, він повинен передати його працівнику, якому необхідно поставити свій підпис у відомості за формою АДИ-5. Дана відомість надалі буде повернута до Пенсійного фонду.


Завантажити бланк форми АДИ-5

Роботодавець несе відповідальність за всю інформацію, яка була надана в Пенсійний фонд на працівника. З цієї причини на співробітника організації, що займається оформленням пенсійного посвідчення, повинна бути оформлена відповідна довіреність від керівника.

Може трапитися так, що працівник звільнився до того, як отримав СНІЛС. Тому, коли пенсійне свідоцтво надійшло в організацію з Пенсійного фонду, роботодавець зобов'язаний повідомити звільнився і направити за останнім відомим адресою повідомлення.

До того дня, як з'явиться працівник, в обов'язки роботодавця входить зберігання оригіналу СНІЛС в особовій справі.

Ви офіційно не працюєте, але вам потрібно оформити пенсійне свідоцтво

Для цього потрібно зібрати такі документи:

 • Паспорт. Можна пред'явити інший документ, що засвідчує вашу особу.
 • Анкету застрахованої особи за формою АДВ-1.

Після цього ви безпосередньо відвідуєте Пенсійний фонд за місцем прописки.

Завантажити анкету застрахованої особи

за формою АДВ-1 в форматі .DOC

З дня здачі документів, протягом 14 днів відбувається оформлення пенсійного посвідчення і вам воно буде видано на руки.

Як отримати СНІЛС на дитину в Москві

отримати СНІЛС на дитину можна 2 варіантами:

 1. Якщо дитині вже виповнилося 14 років. У цьому випадку він сам може відвідати органи Пенсійного фонду за місцем проживання, взявши з собою паспорт і заповнивши анкету застрахованої особи.
 2. Якщо дитина ще не досяг 14-річного віку. В цьому випадку в ПФ приїжджають батьки чи законні представники дитини, маючи при собі такий пакет документів:
  • Анкету застрахованої особи.
  • Свідоцтво про народження.
  • Паспорт одного з батьків.

Під час подачі документів дитині не обов'язково бути разом з батьками.

Протягом 3 тижнів документ буде виготовлятися, і отримати його може будь-який з батьків, пред'явивши паспорт посадовій особі.

Як отримати СНІЛС іноземному громадянину в Москві

У столиці іноземний громадянин може отримати СНІЛС наступними шляхами:

 1. Особисто відвідавши органи Пенсійного фонду. Це потрібно зробити після того, як буде отримано дозвіл на проживання і дозвіл на тимчасове проживання.
 2. Якщо іноземний громадянин офіційно працевлаштований на невизначений термін або був укладений строковий трудовий договір на строк не менше півроку, то в таких випадках оформленням СНІЛС повинен займатися роботодавець.

Анкету застрахованої особи іноземний громадянин повинен заповнити, спираючись на паспортні дані.

У разі якщо паспорт заповнений іноземною мовою, необхідно його перевести на російську мову і в обов'язковому порядку засвідчити переклад у нотаріуса.

Починаючи з 2015 року, перелік громадян іноземних держав, які перебувають на російській території і мають право отримати СНІЛС, було розширено.

Якщо звернутися до нових правил, то сьогодні стати володарем пенсійного посвідчення мають право всі іноземні громадяни, які на постійній або тимчасовій основі перебувають на території Росії, причому це не залежить, на який термін з ними було укладено трудовий договір.

Чому потрібно отримати СНІЛС

Нагадаємо, що СНІЛС є номер особового рахунку застрахованої громадянина в системі обов'язкового пенсійного страхування. За допомогою даного номера відбувається ідентифікація особистості власника СНІЛС. Даний номер індивідуальний, і формування його відбувається в Пенсійному фонді. СНІЛС складається з 11 цифр , 9 з яких - це номер документа, а 2 останніх - контрольне (перевірочне) число.

Всі відомості про стаж громадянина і страхові внески, які перераховуються на його ім'я, формуються на особовому рахунку пенсійного посвідчення.

Якщо говорити про період до 2013 року, то всі застраховані громадяни отримували поштою «листи щастя», в яких була зазначена докладна інформація про всі пенсійні накопичення на особовому рахунку громадянина. Після 2013 року з метою отримання подібних звітів потрібно подати заяву до Пенсійного фонду.

Підведемо підсумки. СНІЛС (пенсійне свідоцтво) необхідний громадянам в наступних випадках:

 • СНІЛС знадобиться для отримання універсальної електронної карти.
 • З його допомогою можна зареєструватися на порталі державних послуг.
 • Формування Єдиного реєстру громадян, які мають законне право претендувати на державні соціальні виплати та допомоги, здійснюється саме по СНІЛС.
 • Пенсійне свідоцтво потрібно для забезпечення міжвідомчої взаємодії між різними державними органами при отриманні тих чи інших відомостей про громадянина.

Щоб оформити СНІЛС, потрібно мати при собі паспорт (в більшості випадків, його функції виконує паспорт), і заповнити в ПФ анкету застрахованої особи. Якщо ви втратили пенсійне свідоцтво або у вас відбулися зміни в анкетних даних, необхідно подати документи до Пенсійного фонду, щоб оформити його вдруге. При цьому номер особового рахунку змінений не буде.