Домовик: хто такий, як виглядає

  1. Історія
  2. дивитися ще фото і картинки будинкового
  3. Останні матеріали в цьому розділі:

загадкові істоти - слов'янські образи


Домовик головний мешканець будинку, хранитель вогнища, любові і порядку
Домовик головний мешканець будинку, хранитель вогнища, любові і порядку. Він - добрий і завжди приходить на допомогу господарям і оберігає їх пристріту, прокляття і нечистої сили. Це невеличкий на зріст чоловічок, висотою до коліна, з бородою і в старому одязі. В основному вважається житель ночі, перевіряючий чистоту і порядок. Вміє спілкуватися з іншими тваринами, такими як коти, собаки, миші, щура та інші. До речі, з котами вони погано уживаються.


Історія

Домовик відомий з вірувань Стародавньої Русі. Відомо, що ті будинки в яких не жив цей добрий дядечко вважалися прокляті і підлягали спаленню, а на цій землі не можна було будувати ніякі споруди. Перед смертю одного з мешканців будинку домовик влаштовує нічний погром. Шумить, б'є по каструлях, стукає і створює дискомфорт, як би попереджаючи про тишу і горе, яке прийде в будинок. Вони дуже люблять коней, і якщо в будинку є стайня, то коні спокійні і витримані, а місце завжди чисте і прибране. У новий будинок, коли в'їжджали новосели, завжди запрошували будинкового за допомогою спеціального обряду, як би запрошуючи доброго дідка жити і оберігати. Ніколи, ні одна відьма або зла чаклунка не зможе зайти в будинок, де живуть будинкові.
З приходом на Русь християнства будинкові стали бісами і демонами, які не захищають будинок, а навпаки проклинають. Тому багато добрих дядечка покинули свої будинки, в яких жили століттями і пішли невідомо куди. Ось чому християнські будинки легше проклясти, ніж язичницькі, оскільки немає захисту, яку несуть будинкові. Добрі старички дуже не люблять християнських священиків і попів. Тому з приходом дядька в чорній рясі починають пустувати, то двері самі зачинитися, то вогонь не розпалюється, щоб запалити кадило. Можуть навіть смикати за плащ або рвати волоски з бороди.
Крім захисту і оберігання будинку, будинкові є ще і великими пустунами. Коли його образити в будинку можуть почати пропадати речі, включатися світло посеред ночі, плескати двері, шафки, випадати одяг і навіть стрибати по людині поки він спить. Вони не люблять золоті прикраси, вважаючи їх пороком жадібності. Це перші предмети, які пропадуть. Для того, щоб задобрити і повернути речі необхідно налити в блюдце молока, покласти цукерку і срібну монету. Після чого ласкаво і добро попросити його повернути речі.
Не варто злити будинкового, оскільки почнеться цілий ланцюжок лих - неуспіх у справах, сварки між мешканцями будинку, зникнення речей, легкі хвороби і всякі поломки. Ніколи не можна виганяти будинкового з дому. Він зберігає і оберігає, в першу чергу здоров'я господарів. Якщо будинок позбавляється доброго дідка, він стає вразливим і будь-яка нечисть зможе впливати на обстановку.

дивитися ще фото і картинки будинкового

Коментарі користувачів Facebook і ВКонтакте. Висловіть вашу думку !!!

Останні матеріали в цьому розділі:

  • Чур - походить від імені слов'янського бога родового оча ...

  • Чорт - родове назва для позначення будь-якого роду ...

  • Сирин - райський птах з головою діви. Вважається, що С ...

  • Лихо однооке - дух зла, нещастя, уособлений ...

  • Покійна душа, при настанні смерті, має вибір: - Ос ...

relatedArticles

Сподобалося? Можна легко і швидко поділитися матеріалом з друзями в улюблених сервісах:

Додати коментар