Екскурсія на LEGO завод

 1. Історія LEGO
 2. Гасло компанії LEGO
 3. Цікаві факти про «Лего»
 4. Плани розвитку LEGO Group в Угорщині
 5. Екскурсія на завод LEGO
 6. Екскурсія на LEGO-завод: поїхали
 7. Цех з машинами для лиття елементів LEGO
 8. Відділ інформаційних технологій в LEGO Group
 9. тестування Lego
 10. Упаковка «Лего»
 11. склади Lego
 12. Їдальня на заводі Lego

Всі діти люблять LEGO. Це конструктор, який подарував мільйонам дітей можливість радіти, розвиватися, винаходити, логічно мислити і проводити сотні годин разом з батьками, збираючи різні машини, кораблі, літаки, будинки, роботів і механізми. Звичайно ж, не тільки діти обожнюють LEGO. Багато дорослих захоплюються оригінальним хобі - збирати конструктор LEGO.

Багато дорослих захоплюються оригінальним хобі - збирати конструктор LEGO

У 2014 році я подивився фільм National Geographic «Мегазаводи: Лего». І тут все почалося. Я став більше цікавитися історією створення цього бренду і всім, що з ним пов'язано, вивчав роботу компанії і те, як влаштовані процеси і саме виробництво. Звичайно ж, ідея відвідати завод LEGO мені не давала спокою, і я почав діяти. Не все так просто, як виявилося.

За 2 роки я написав сотні листів безпосередньо на сайт LEGO Group, а також на заводи в Данії, Чехії, Угорщини. Я не міг повірити, що це так складно - потрапити на завод, щоб подивитися на виробництво конструктора. В Інтернеті був десяток сюжетів із заводу в Данії, люди туди якось потрапляли і писали красиві історії. Зв'язавшись з парою таких щасливчиків, я зрозумів, що моя мета віддаляється. Данська завод «Лего» в Біллунді проводив екскурсії на виробництво всього рази три на рік, і то - для «своїх». Інші говорили, що вартість групового туру на завод складає 1600 євро. Я не здавався, підключив різних турагентів. Безуспішно. Ніхто не брався допомогти. Один туроператор сказав, що спробує допомогти мені за 400 євро, але гарантій немає. І на початку 2016 року у одному угорському сайті я знайшов новина про те, що завод LEGO в місті Ніредьгаза проводить екскурсії для школярів. Однак за 2 місяці мені так і не вдалося знайти контакт, який би допоміг з організацією екскурсії. Я навіть знайшов тих, хто їздив на завод і викладав свої фотографії в Instagram і Facebook, ніхто не відповів. На цьому я перестав битися об стіну. На час :) Через півроку я продовжив кроки в напрямку пошуку туру на завод «Лего» в Угорщині.

Знайте, якщо ви чогось сильно хочете і йдете до мрії, то у вас завжди це вийде! Завдяки сприянню консула Генерального консульства Угорщини в Ужгороді пана Ласло Віда і Олександра Коваля, керівника порталу «Турінформ Закарпаття», мрія збулася, і ми відвідали завод LEGO в Ньїредьхазі. Про те, як це було, читайте після невеликої вибірки фактів про корпорацію LEGO.

Історія LEGO

Компанія LEGO була створена столяром з невеликого містечка Біллунд в Данії - Оле Кірком Крістіансеном - в 1932 році. У компанії спочатку були тільки теслі і столяри, завданням яких було створення іграшки, яка б розвивала уяву і творчі здібності дитини.

LEGO - це абревіатура, утворена від двох данських слів «leg godt», які означають «грати з захопленням». «Це наша назва, і воно відображає наш ідеал», - так кажуть в компанії. За 80 років «Лего» пройшла складний шлях - від маленької столярної майстерні до міжнародної компанії, яка сьогодні за обсягом продажів є третім у світі виробником іграшок.

Компанія LEGO переходила від батька до сина, і сьогодні нею володіє К'єлль Кірк Крістіансен (Kjeld Kirk Kristiansen), правнук засновника.

Оле Кірк Крістіансен з сином Готфрідом Кірком Крістіансеном і онуком Оле Кірк Крістіансен з сином Готфрідом Кірком Крістіансеном і онуком.

Перші іграшки «Лего» були з дерева, і вони не мали нічого спільного з тими цеглинками, якими ми граємо зараз. Поряд з дерев'яними іграшками компанія виробляла стільці, драбини, дошки для прасування.

Дерев'яна качка на коліщатках, випущена LEGO в 1935 році Дерев'яна качка на коліщатках, випущена LEGO в 1935 році.

Спочатку в компанії працювало 7 осіб, і випускали вони 42 моделі іграшок. Справи почали йти добре. Але в результаті короткого замикання в 1942 році завод LEGO згорів. Згоріли всі запаси і креслення нових іграшок. Оле Кірк навіть думав відмовитися від продовження бізнесу, але зібрав волю в кулак і почав все з початку.

У 1947 році компанія LEGO стала першою компанією в Данії, яка придбала обладнання для виробництва пластикових іграшок і деталей до них. І вже в 1949 році LEGO виробляє більше 200 моделей пластмасових і дерев'яних іграшок, в тому числі з легко з'єднуються механізмом, який і поклав початок майбутньому конструктору.

У 1958 році відбулася знакова подія - в LEGO запатентували особливий спосіб кріплення деталей, який називається stud-and-tube. З того моменту всі випущені компанією набори повністю сумісні один з одним. Ви можете взяти кубики «Лего», які були випущені в 1958 році, і кубики 2017 року - вони будуть повністю можна порівняти один з одним. Це круто!

Зараз LEGO Group - це міжнародна компанія з виробництвом в Данії, Мексиці, Чехії, Угорщини та Китаї. У «Лего» зараз працює понад 18500 чоловік по всьому світу.

Гасло компанії LEGO

«Det bedste er ikke for godt» - «Тільки найкраще є гідним».

А знаєте після чого з'явився цей слоган?

Коли дванадцятирічний Готфрід Кірк, син засновника, похвалився батькові, що при виготовленні качок він заощадив гроші і замість трьох шарів лаку, покрив лише два рази, батько засмутився і сказав, щоб син всю ніч покривав лаком все іграшки, які той не зробив, як годиться . Досвід, отриманий Готфрідом, надихнув його увічнити слова батька, вирізавши їх на дерев'яній дошці.

Цікаві факти про «Лего»

 • З 6 кубиків «Лего» 2х4 можна зібрати 915 мільйонів різних комбінацій.
 • В середньому в світі продається 15 конструкторів «Лего» в секунду. У свята - 50 конструкторів в секунду.
 • На заводах «Лего» проводиться близько 600 цеглинок в секунду, і з кожним місяцем ця кількість зростає. У деяких джерелах зустрічається цифра - 1300 цеглинок в секунду.
 • Кількість елементів «Лего» в різних кольорах - 34703. Кількість кольорів, в які фарбуються детальки, - 136.
 • Близько 400 млн шин на рік проводиться на заводах компанії LEGO, що робить її найбільшим виробником шин у світі.
 • Пластик LEGO при виробництві нагрівається до 232 градусів Цельсія. Його можна місити, як тісто :)
 • Billund Airport в Данії був побудований засновником компанії LEGO Оле Крістіансеном.
 • Перший стелаж для сервера Google був зібраний з «Лего».
 • Практично всі мініфігурки Lego мають жовтий колір.
 • LEGO Group заборонила будь-яка згадка торгової марки LEGO® в іменах доменів в мережі Інтернет.
 • Якість виробництва таке, що з 1 млн цеглинок тільки 18 штук не відповідають високому стандарту.
 • Кожен може завантажити на сайт «Лего» свій конструктор і запропонувати його до серійного виробництва. Якщо модель набере 10000 голосів, співробітники компанії розглянуть ваш варіант.

Завод LEGO в Ніредьгаза, Угорщина

У 2014 році в угорському місті Ніредьгаза було відкрито новий, другий завод «Лего» з виробництва кубиків для конструктора LEGO® DUPLO®. Це просто неймовірно, побудувати такий величезний завод за 1 рік. Справа в тому, що в 2008 році в іншому кінці міста вже був побудований завод LEGO. Але його потужності не вистачало, і корпорація LEGO Group побудувала ще один завод, який має величезний потенціал для розширення.

 • На заводі в Ньїредьхазі виробляються і упаковуються кубики для конструктора LEGO® DUPLO®.
 • На заводі працює 2400 осіб, в основному це місцеве населення. Зарплата - середня по країні, але всі мають дуже хороші соціальні пакети, страховку і бонуси. Наприклад, кожен співробітник може купити конструктор прямо на заводі за ціною на 50% нижчою за ринкову.
 • Площа заводу - 120000 кв. м.
 • 672 формувальні машини, що працюють під тиском з пластиком, встановлені на площі 53000 кв. м.
 • 16 ліній по упаковці продукції.
 • Високий склад площею 14000 кв. м для зберігання коробок і піддонів.
 • Два високих складу, в яких одночасно може зберігатися 82000 піддонів з продукцією.

Джерело фото: lego Джерело фото: lego.com.

Плани розвитку LEGO Group в Угорщині

Компанія має грандіозні плани і стратегію розвитку до 2020 року. Планується розширити площу заводу в Угорщині вдвічі. Буде дзеркальне відображення, площа землі дозволяє. Кількість персоналу планується збільшити на 1600 чоловік, в залежності від сезону, в результаті чого буде працювати понад 4000 співробітників.

планується:

 • Збільшення площі заводу до 290000 кв. м.
 • Виробничий цех, де буде встановлено 768 машин для лиття.
 • Новий модуль, де буде збірка прес-форм.
 • Новий склад на 500000 коробок і 40000 піддонів.
 • Новий пакувальний зал.
 • Новий зал для обробки сміття і відходів.
 • Нове адміністративна будівля.
 • Нова будівля обробки для декорування та збірки LEGO System elements.
 • Нова будівля обробки для декорування і складання елементів LEGO Duplo.
 • Нова будівля для управління споживанням енергії всього заводу.

Екскурсія на завод LEGO

О 5 ранку нашою групою на мікроавтобусі ми виїхали з Ужгорода в Ніредьгаза. З урахуванням перетину кордону дорога зайняла близько 5 годин, хоча їхати менше 100 км. Вже дуже довго нас тримали на кордоні. Важливо пам'ятати, що навіть якщо ви їдете за кордон в мікроавтобусі, то у дитини має бути дитяче крісло або бустер!

Угорщина нас зустріла сонячною погодою, настрій був відмінний, попереду зустріч з мрією :) Відразу після проїзду кордону водій дістав навігатор і проклав маршрут, все здавалося б йшло за планом, і ми встигали до заздалегідь узгодженим часу. Заїхавши в Ніредьгаза, відразу помітив величезну кількість майданчиків з продажу автомобілів, як нових, так і б / у. Просто величезна кількість!

Ніредьгаза - місто-побратим Ужгорода. Це сьомий за величиною місто Угорщини. Жителі Закарпаття сюди їздять часто на шопінг і на відпочинок, в термальні басейни. Також тут є найкращий зоопарк Європи, але про те, як провести час в Ніредьгаза, в окремому фотозвіт.

На горизонті показався покажчик, а потім і сам завод. Всі пожвавилися, наш командир екіпажу пішов дізнаватися, як зайти на завод.

Всі пожвавилися, наш командир екіпажу пішов дізнаватися, як зайти на завод

За вікном виднівся корпоративний червоний колір LEGO, стояли фури, ймовірно, їх завантажували свіжими конструкторами. Це був не той завод! А я ж читав, що в Угорщині 2 заводи LEGO. Водій знав тільки цю адресу, куди їхати далі і де шукати той завод, який нам потрібен, він не знав.

Водій знав тільки цю адресу, куди їхати далі і де шукати той завод, який нам потрібен, він не знав

І тут вкотре нам на допомогу прийшов додаток maps.me , Яке працює виключно з офлайн-картами без Інтернету, що дуже і дуже корисно, коли ви не хочете платити за роумінг. Я настійно рекомендую всім встановити цей додаток собі на смартфон і мати свіжі карти тієї місцевості, куди ви вирушаєте. Я навіть в Україні користуюся цією програмою, в загальному це must have.

Прикол був у тому, що нам треба було проїхати в зворотному напрямку більше 10 км, добре хоч пробок особливо не було.

І ось він - правильний завод LEGO, де масштаби ще більше.

Парковка біля заводу величезна, вона забита машинами. Тут є також місця для стоянки електромобілів. Кількість стовпчиків з зарядкою не рахував, але їх тут явно навіть не 10 і не 20. Є окрема стоянка для велосипедів з навісом.

На хороших машинах їздять в «Лего» :)

На хороших машинах їздять в «Лего» :)

Все так цікаво і чисто, дістаю фотоапарат побільше і починаю знімати навколо, прямуючи до входу на завод.

Все так цікаво і чисто, дістаю фотоапарат побільше і починаю знімати навколо, прямуючи до входу на завод

У заводу своя вулиця, з правильною назвою. Адреса: Ніредьгаза, вулиця LEGO, 15.

Прохідна на заводі LEGO Прохідна на заводі LEGO.

Не встигаю зробити і двох кадрів, як охоронець каже мені заховати фотоапарат і не фотографувати - це заборонено!

Як же так!? До такого я не був готовий, але що робити, такі правила. Ми налаштувалися запам'ятовувати все, що бачимо, без фотографій.

На цей раз ми приїхали за правильною адресою, до нас вийшов гід. Хлопець років 25, який працює екскурсоводом на заводі, розповідає і показує все, що входить в програму туру.

Спочатку нам включили фільм про завод хвилин на 10, де розповідалося про техніку безпеки, де ходити можна, де не можна, де фотографувати можна, а де не можна. Ми розписалися в спеціальній книзі відвідувачів, здали наші рюкзаки, фотоапарати і вирушили з прохідної в головну будівлю заводу.

Від прохідної до заводу метрів 50 і тут фотографувати можна, тому я не упустив можливість зробити пару кадрів на смартфон.

Від прохідної до заводу метрів 50 і тут фотографувати можна, тому я не упустив можливість зробити пару кадрів на смартфон

Бачите за склом жовтий кубик, знаєте що всередині?

Вірно, це цеглинки Lego. Скільки їх там, не знаю, але дуже багато. І таких контейнерів по всьому заводу чимало.

Вид на прохідну заводу з боку головного корпусу.

Далі всередині приміщення нам ще раз провели швидкий інструктаж, видали жилети, відвідувачам - жовті, а у нашого гіда - помаранчевий.

Перед нами була група школярів, і ось який хаос вони залишили після себе :)

Екскурсія розрахована на 2 години. З нами був крутий перекладач, який знає угорську мову, Олександр. Велике йому спасибі за участь в турі та переклад всього цікавого!

Фотографувати категорично не можна :( Тому, на жаль, фотографій всередині не буде.

Екскурсія на LEGO-завод: поїхали

Спочатку нам докладно розповіли історію створення компанії LEGO, познайомили з заводом на прикладі великого макету заводу під склом, з деталями по блокам.

На цьому заводі виробляються і повністю комплектуються конструктори LEGO® DUPLO® для дітей від 1 року до 5 років. Територія заводу величезна, і незабаром з'явиться точно такий же завод поруч, тільки в дзеркальному відображенні, вже будівництво йде повним ходом.

Потім ми перемістилися ще ближче до серця виробництва цегли, де нам показали шматочок історії, машину для лиття цеглинок. Поруч стоїть ємність з гранулятом, який використовується як сировина для виробництва. А тепер увага! За одну добу на заводі виробляється 80 000 000 елементів LEGO!

Джерело фото: nyugat Джерело фото: nyugat.hu.

Цех з машинами для лиття елементів LEGO

Кількість таких машин на заводі понад 600!

Джерело фото: сайт LEGO Group  www Джерело фото: сайт LEGO Group www.lego.com .

Це був перший цех, куди ми зайшли. Я подвіс на пару хвилин і дивився на це все з відкритим ротом. Організація комунікацій на найвищому рівні. У цеху повна чистота, вентиляція і, до речі, не дуже шумно, при такому-то кількості машин. Кожна машина штампує свої детальки, заповнюючи ємності для них. Коли ємність наповнюється, співробітник заводу змінює її на порожню, передаючи по конвеєру в інший цех заповнені ящики з деталями.

Весь завод «обплутаний» проводами, які покладені в спеціальні жолоби, в кожному цеху вони промарковані по-різному, але в той же час ця нумерація має чіткі стандарти. Труби подачі води на випадок пожежі підведені так, що покривають весь цех повністю. Вентиляція також зроблена на вищому рівні. Загалом, я був вражений тим, як все налагоджено працює.

Відділ інформаційних технологій в LEGO Group

Для того, щоб вся інфраструктура корпорації працювала як годинник, потрібно узгодити роботу проектування, розробки, виробництва, логістики, аналітики, фінансів, потрібна дуже сильна комп'ютерна система і, звичайно ж, її підтримка і модифікації, які здійснює великий штат айтішників. І тут угорцям-компьютерщикам дуже пощастило. На заводі в Ньїредьхазі знаходиться, можна сказати, штаб-квартира ІТ-департаменту LEGO. Вони обслуговують інформаційні системи по всьому світу, тут більше 60 висококласних фахівців. І плюс інша команда фахівців ІТ, яка працює безпосередньо з системами на заводі в Угорщині. Бачили б ви, які у них кабінети круті :). Це опенспейс, всередині якого, крім столів і комп'ютерів, всюди зібрані конструктори.

На заводі працює 2400 осіб. Хоча за 2 години екскурсії і не скажеш цього. Людей майже не видно.

тестування Lego

Відділ або, правильніше, цех тестування знаходиться в ізольованому приміщенні. Тут співробітники перевіряють якість деталей. Переглядають і прокручують в руках і складають у спеціальні ємності. Екскурсовод розповів нам цікавий факт. Є тест «Голова». Навантаження для зняття голови з міні-фігурки не повинна перевищувати 50 кг.

Упаковка «Лего»

Практично всі процеси на заводі автоматизовані, крім одного, упаковка пакетиків в картонні коробки. Як нам пояснили, автоматизувати даний процес не вийшло, так як часто змінюються самі коробки, тому простіше і дешевше це робити вручну. Але, скажу я вам, що 5-6 чоловік, які знаходяться за одним столом, працюючи на конвеєрі, цілком справляються зі своїми завданнями без проблем і, судячи з усього, не відчувають дискомфорту. Один бере розібрану коробку, вирівнює її, передає далі, другий бере пакетики, в яких вже знаходяться елементи конструктора, вкладає в коробку, третій ще додає пакетики і, мабуть, інструкції, четвертий склеює і пускає далі. Потім по 5-10 конструкторів наступний працівник збирає в одну коробку і передає далі.

Упаковку можуть робити брендованої для великих ставків, наприклад, при нас пакували конструктори для Tesco перед Різдвом.

склади Lego

Вся продукція «Лего» зберігається в двох високих складах, в яких міститься понад 80000 палетів. Склад просто величезних розмірів, і незабаром місця для зберігання коробок з «Лего» буде в два рази більше. З цих складів і розвозять конструктори по всій Європі фурами, які стоять на території заводу.

Їдальня на заводі Lego

Війна війною, а обід за розкладом. Після цікавої екскурсії ми порядком зголодніли, і нам запропонували відвідати їдальню прямо на території заводу, де харчуються співробітники. Звичайна їдальня, чимось схоже на нашу «Пузату Хату», але трохи простіше за асортиментом. Незважаючи на велику кількість людей в черзі, ми швидко дочекалися свою їжу. В середньому пообідати на 1 людину - 2-3 євро. Цілком демократично.

Зі спостережень можна сказати, що не всі співробітники заводу харчуються в цій їдальні. По-перше, більше 2000 чоловік складно розмістити під час обіду в цьому приміщенні, а з іншого боку, нам показували кімнати, відокремлені від цеху скляною стіною, де співробітники можуть перекусити або відпочити.

Далі у нас було трохи вільного часу, щоб пофотографуватися в холі і на вулиці біля заводу.

На ресепшені На ресепшені. До речі, в Біллунді логотип у фойє складається з мініфігурок «Лего»;)

На вулиці є чудові пам'ятники, зібрані з лего-цеглинок.

Такого чоловіка можна зустріти в багатьох містах світу, де продається «Лего». У Польщі бачили такого ж;)

А як вам такий гуцул?

А як вам такий гуцул

Повністю зібраний з «Лего».

Повністю зібраний з «Лего»

І, звичайно ж, угорська порода сірих корів, яких розводять і в Закарпатті.

І, звичайно ж, угорська порода сірих корів, яких розводять і в Закарпатті

Це була незабутня екскурсія на завод «Лего», яка запам'ятається надовго.

LEGO Group до 80 річчя випустила мультфільм - історію про компанії. Подивіться його зі своїми дітьми!

Ця поїздка здійснена з метою розвитку транскордонного туристичного маршруту Закарпатті (Україна) і Саболч-Сатмар-Березької області (Угорщина), завдяки сприянню консула Генерального консульства Угорщини в Ужгороді пана Ласло Віда. Також окрема подяка порталу « Турінформ Закарпаття »В особі Олександра Коваля за організацію туру.

Рекомендую почитати цікаву статтю екскурсії на заводи в Україні .

Если стаття сподобалась, Розкажіть друзям :)

А знаєте після чого з'явився цей слоган?
Бачите за склом жовтий кубик, знаєте що всередині?