Кредит електронними грошима


Ще статті по темі

Простим банківським кредитом або позикою в мікрофінансової організації сьогодні вже нікого не здивуєш. Виявляється, в кредит можна взяти і електронні гроші, такі як WebMoney і Яндекс.Деньги. Як і на яких умовах - читайте в цій статті.

WebMoney в кредит

Перший і, на мій погляд, найбільш надійний сервіс - це біржа позик, організована безпосередньо самою системою WebMoney.Debt.

Тут збираються заявки і пропозиції щодо надання / залучення позик серед зареєстрованих учасників системи WebMoney тільки в WMZ (еквівалент доларів США). Тобто з одного боку є пропозиції надати електронні гроші в борг, а з іншого - можна залишити заявку на кредит. Умови угоди (суму, термін, ставку) кожен учасник задає сам. Так що єдиного тарифу немає. Ставки, наприклад, коливаються від 0,1% до 30% в день. Угода відбувається двома клацаннями «мишки» по вподобаному пропозицією. Електронні гроші переводяться на ваш рахунок миттєво.

Що стосується гарантії повернення коштів (на випадок, якщо ви самі вирішите стати кредитором), то система відразу попереджає, що не несе ніяких зобов'язань за повернення коштів.

Отримати кредит можуть тільки тих, хто має формальним атестатом WebMoney. Це цифрове свідоцтво, видатне будь-якому зареєстрованому учаснику за умови надання своїх персональних даних (відсканованого паспорта і свідоцтва ІПН). Самі розумієте, якість такої ідентифікації вкрай низька (порівняйте з перевіркою в банку).

Додатково, правда, пропонується скорингова оцінка і рекомендація про рівень довіри учаснику. Недобросовісні користувачі системи вносяться в «чорний список» за фактом.

альтернативні майданчики

Крім майданчики WebMoney.Debt в Інтернеті існує безліч сайтів, на яких можна взяти кредит на цілком формалізованих умовах. Серед них:

SairosCredit - пропонує кредит на термін до 60 днів в сумі до 1 000 WMZ (майже 30 000 рублів) за ставками від 0,15% до 0,30% на добу, тобто 54,75-109,5 відсотків річних.

SuperLand надає кілька кредитних пакетів. Ліміт може бути до 5 000 WMZ, а термін - до 100 днів. Але, ось, ставки ще більше «кусючі»: 0,14-0,80 відсотків в день, тобто 51-292 відсотків річних.

WM Casher дає можливість не тільки взяти кредит, але і відразу перевести кошти на карту, причому перелік банків вражає: Альфа-Банк, Сбербанк, Русский Стандарт, ВТБ24 і так далі (досить багато великих федеральних банків). Без кредитної історії в системі можна взяти суму до 2 000 WMZ на строк до 70 днів за ставкою від 0,24% в день (87,6% річних). Потім можна буде збільшити ліміт до 10 000 WMZ.

Кредити від Яндекс.Деньги

На відміну від WebMoney, Яндекс.Деньги на своїй платформі не пропонує ні кредитів, ні майданчиків (бірж) для взаємного кредитування. Ці послуги пропонують незалежні сервіси. Якщо порівнювати з кредитами в WebMoney, то на просторах Інтернету таких майданчиків, на жаль, вкрай мало, просто так, пошуком «взяти Яндекс.Деньги в кредит» не відразу і знайдеш.

Я пов'язують це з тим, що ідентифікація (тобто підтвердження особи та її справжності) в системі Яндекс.Деньги не така надійна, як в WebMoney (там хоча б просять електронну копію документів). Завести гаманець на Яндекс.Деньги можна без надання навіть сканів документів.

Можна виділити сайт gogolem.ru, який надає кредити в різних валютах: WebMoney, Яндекс.Деньги, QIWI і навіть PayPal.

Якщо говорити про кредит власне в Яндекс.Деньгах, то можна взяти до 350 рублів на термін до 15 днів за ставкою від 1,5% до 2% в день (це 547-730 відсотків річних). При цьому для оформлення позики доведеться в електронному вигляді заповнити анкету, вказавши повністю прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані, другий документ, місце роботи (навчання) і місце проживання. Причому зазначені документи треба ще й докласти у відсканованому вигляді. Неквола, треба сказати, проверочка при таких-то ставках.

На мій погляд, простіше і дешевше взяти кредит в WebMoney і, вже, якщо є така необхідність, конвертувати отримані кошти в Яндекс.Деньги. Хоча важко уявити ситуацію, при якій не можна розплатитися WebMoney, а тільки за допомогою Яндекс.Деньги.

Кредити QIWI-грошима

Кредити в цій щодо нової і, я б сказав, екзотичною валюті ще менш поширені.

Уже згаданий раніше сервіс gogolem.ru пропонує взяти в борг QIWI-гроші на тих же умовах, що і Яндекс.Деньги.

Другий сервіс - CashRussia пропонує моментально оформити позику на гаманець QIWI на суму до 15 000 рублів на термін до 30 днів за ставкою від 0,3% в день (остаточна ставка розраховується індивідуально).

Кредит надається громадянам РФ у віці від 18 років, провідним «активний спосіб життя» у ВКонтакте або Одноклассниках. По всій видимості, оцінка потенційної платоспроможності робиться на підставі інформації з соціальних мереж. Оригінально, треба помітити. Як варіант, кредит може бути наданий власникам атестата WebMoney.Никанор Бабурін , Спеціально для Занімаем.ру. 24 Июня 2017