Валюта Великобританії. Англійська Фунт Стерлінгів. Блог про Британію. VCG

20.12.2016

Ця стаття присвячується всім тим, хто збирається відвідати Сполучене Королівство незабаром. Або кому цікаво дізнатися більше про одну з найстабільніших валют світу - британський фунт стерлінга або як його називають місцеві - quid.

В даний час курс англійського фунта стерлінгів - величина не постійна. Особливо це проявилося після виходу UK з Євросоюзу. Курс місцевої валюти сильно впав по відношенню до долара, що призвело до сильного збільшення цін на продукти харчування і паливо. Ну, не будемо про сумне.

Припустимо, ви вже прилетіли до Великобританії і вам дуже хочеться випити кави) Але у вас немає місцевої валюти. Не біда. Ви можете обміняти гроші прямо в аеропорту (з особистого досвіду раджу вам завжди мати при собі американські долари, їх ви зможете обміняти на фунти всюди). Або розплатитися карткою віза. У Великобританії все частіше можна зустріти термінали для безконтактної оплати рахунку, при цьому платіжну карту в термінал вставляти не потрібно - досить її просто піднести до дисплея POC-терміналу, і оплата виробиться автоматично. Ви не повірите, але я жодного разу не тримала в руках фунт стерлінгів до того, поки не приїхала до Великобританії. Та й то, мені дали спочатку монету, таку велику, важку, золоту. А ось що з нею робити і що на неї можна купити я зовсім не знала. Трохи пізніше я розібралася що один фунт стерлінгів складається з 100 пенсів. Мінімальна за номіналом монета - 1 пенні, є монети номіналом 5, 10, 20 і 50 пенсів. У зверненні тут знаходяться також більші монети в 1, 2 і 5 фунта (за них ви зможете випити кави або купити квиток на автобус). Часто зустрічаються банкноти номіналом в 5, 10, 20 фунтів. Цікавим є і те, що банкноти номіналом 50 фунтів майже не використовуються в зверненні. Думаю, це пов'язано з тим, що англійці рідко носять при собі велику суму готівкою, адже набагато безпечніше розплачуватися пластиковою карткою.

Отже, як же виглядають банкноти однією з найстабільніших валют світу. На одній зі сторін є традиційною зображена всіма улюблена королева Англії Єлизавета II, а на зворотному боці видатні особистості, якими пишається країна. Саме тому цієї осені в побут увійшли нові 5 фунтові банкноти з портретом екс-прем'єр-міністра Великобританії Уїнстона Черчилля. Ця банкнота унікальна тим, що повністю виготовлена ​​з полімерного пластику. Він набагато міцніша за папір, а значить, банкнота буде служити набагато довше звичайного. Так само купюра вважається водостійкою, що вкрай зручно, коли ти забув дістати її з кишень одягу перед пранням. І вона не боїться теплового впливу. Хоча це міф, так як власники магазинів все частіше скаржаться, що люди намагаються розплатитися скукоженний від теплового впливу купюрами. Тому що деякі британці почали відчувати полімерні банкноти на міцність. Як результат нова купюра часто виглядає набагато гірше, ніж її паперова попередниця.

Як результат нова купюра часто виглядає набагато гірше, ніж її паперова попередниця

Загалом мені нова купюра дуже сподобалася, але вада у неї все-таки є. Будьте обережні, коли ви розраховуєтесь нею в магазині, з огляду на те, що нова купюра має властивість злипатися, ви ризикуєте переплатити, віддавши десять або п'ятнадцять фунтів стерлінгів замість п'яти.

В недалекому майбутньому Банк Англії збирається вилучити з обороту старі 5 фунтів стерлінгів. Після весни 2017 року всі власники старих купюр зможуть обміняти їх на купюри нового зразка тільки в Банку Англії.

Цікаво, що нові купюри з самого початку серії користуються великим попитом у колекціонерів. Так п'яти фунтовую купюру у якій номерний знак починається з букв АА можна продати на ринку приблизно за 600 фунтів. І повірте, охочих її купити буде дуже багато.

У зв'язку з тим, що на сьогоднішній день Шотландія і Північна Ірландія входять до складу Великобританії в магазинах Англії вам можуть дати здачу банкнотами Шотландії або Північній Ірландії. Це ті ж фунти, але виглядають вони інакше. Саме в англійських магазинах вельми неохоче беруть такі банкноти, тому якщо їх все ж відмовилися у вас прийняти, ви можете обміняти їх на англійські фунти стерлінгів в будь-якому відділенні Банку Англії.

Шотландські фунти друкуються трьома основними банками: Bank of Scotland, Clydesdale Bank і The Royal Bank of Scotland. У зв'язку з тим, що у кожного банку свої власні купюри додаю посилання цих банків:

http://www.acbi.org.uk/bank_of_scotland.php

http://www.acbi.org.uk/clydesdale_bank.php

http://www.acbi.org.uk/rbs.php

Фунти Північної Ірландії випускаються чотирма банками: Bank of Ireland, Danske Bank, First Trust Bank і Ulster Bank. Банкноти у цих банків також дуже сильно відрізняються, подивіться самі:

http://www.acbi.org.uk/bank_of_ireland.php

http://www.acbi.org.uk/danske_bank.php

http://www.acbi.org.uk/first_trust_bank.php

http://www.acbi.org.uk/ulster_bank.php

Якщо під час відпустки в Сполученому Королівстві вам зустрілися шотландські фунти або фунти Північної Ірландії - раджу вам позбавитися від них до того, як ви покинете Великобританію, так як обміняти їх на батьківщині вам буде дуже складно.

У зв'язку з тим, що монети по всьому Сполученому Королівству та Північної Ірландії однакові (правом їх карбування володіє тільки Банк Англії), в побуті перебуває понад 40 мільйонів фальшивих одне фунтових монет, вже цієї весни Банк Англії випустить нову 12-гранную монету номіналом один фунт . До того ж влітку 2017 року випустять нові пластикові 10 фунтові банкноти із зображенням знаменитої письменниці Джейн Остін, а до 2020 року - 20 фунтові банківські банкноти з портретом живописця Вільяма Тернера.

До того ж влітку 2017 року випустять нові пластикові 10 фунтові банкноти із зображенням знаменитої письменниці Джейн Остін, а до 2020 року - 20 фунтові банківські банкноти з портретом живописця Вільяма Тернера

Перевірити справжність купюр ви зможете на офіційному сайті Банку Англії:

http://www.bankofengland.co.uk/banknotes/Pages/current/default.aspx

http://www.bankofengland.co.uk/banknotes/Documents/kyb_lo_res.pdf

Вдалих вам покупок і незабутнього відпочинку!

Алла П.