Тетяна Нікіфорова: "Мені багато дається легко. Я не борюся ні з чим."

КУЛЬТУРА

Привіт, дорогі друзі, сьогодні у нас в гостях дивовижна людина - вінничанка Тетяна Нікіфорова. Для тих, хто не знає, Тетяна Нікіфорова - провідний сертифікований бізнес-тренер і засновник Центру розвитку персоналу «Геліос», автор першої в Вінниці спеціалізованої школи для менеджерів по персоналу «Hr- технології». Організатор і модератор «Hr- клубу». Професійно займається проведенням тренінгів з 2003р. Маючи психологічну освіту, спеціалізується на проведенні тренінгів з управління людьми, комунікацій, якісного сервісу та продажу.

- Доброго дня, Тетяно. Дякую за Ваш візит до нас.

Дякую за Ваш візит до нас

Хочеться поговорити трохи про Вас, про Вашу сім'ю. Ви відчуваєте підтримку найближчих людей? У Вас вистачає часу приділяти достатньо часу своїй родині?

Звичайно! Без них я б не впоралася, з багатьох причин. Часу завжди достатньо. Вся справа в пріоритетах, що є Важливим і цінним, а що другорядним.

У Вас є син. Чим він займається. Ким він хоче стати? Він хоче брати участь у Вашій справі і надалі його продовжити і розвивати?

Він хоче брати участь у Вашій справі і надалі його продовжити і розвивати

Щороку у нього щось нове. Він уже мріяв бути рятувальником, діджеєм, кухарем, думки про психологію інколи його відвідують, але особливого інтересу немає. Йому 11, а стійкі мотиви з'являються у дітей до 13-14 років. Хоча вдома він часто готує.

Ви успішна людина і Ваша професія -Допомагає іншим домогтися успіху. Чи був у Вашому житті такий наставник, тренер?

Їх було багато. Це люди, які оточують. Хтось показував приклад, в досягненні мети і наполегливості, хтось в чіткому визначенні власних бажань і цілей. Були приклади відваги і рішучості. Любою я людей потужних! Фільми, книги, історія - це теж наставники. Головний урок, який я винесла - вся справа в розумінні своїх бажань і вольовому зусиллі.

У Вашому житті було багато перешкод на шляху до досягнення цілей? Що було найскладнішим?

Та ні мабуть!!! Мені багато дається легко. Я не борюся ні з чим. Це головний для мене секрет. Я роблю тільки те, що подобається, а це не складно. Коли відчуваю дискомфорт або застій в чому щось не переймаюсь. Жити легко.

У своїй професійній діяльності Ви використовуєте сучасні технології, в тому числі консультації по скайпу. Ефективність роботи та ж? Або все ж важко налагодити зв'язок з клієнтом без особистого контакту?

Використовую, хоча і не часто. Є складно сказати, не замислювалася. Прямий контакт приємніше і цікавіше, але справа не в технологіях. Налагодити контакт складно зі складними людьми, це справа часу.

У Вашій професійній діяльності були клієнти, після роботи з якими у Вас залишилося відчуття, що Вас більшого навчили, ніж Ви?

Були! Складно сказати чи більше, але завжди ти вчишся у клієнтів. Людина - це ж книга, як б не банально це звучало. Ціла історія життя, контексту, переконань і головне щасливою або нещасною життя. І читаючи її розумієш, що ми робимо не так, що заважає, а що допомагає

У психологів, коучів, в загальному людей Вашої професії велике емоційне навантаження. Як Ви з нею справляєтеся?

Раніше були навіть перевантаження. Зараз я більше відпочиваю. Але ні це головне. Я отримую задоволення від людей. І працюю з тими з ким хочу працювати. Як би цинічно це не звучало. Справа в максимальній ефективності.

У Вас велика колекція авторських тренерських програм особистісного і професійного зростання. Яка частина з них Ваш власний, переоцінений досвід, а що - теоретичні знання, отримані Вами під час навчання і професійного самовдосконалення?

Яка частина з них Ваш власний, переоцінений досвід, а що - теоретичні знання, отримані Вами під час навчання і професійного самовдосконалення

Все що є теорією я закинула. Категорична в цьому рішенні. Нісенітниця транслювати щось, якщо сама на практиці не пройшла або шишок НЕ набила. Люди задають конкретні питання і якщо ти не в темі це відразу видно. Пишаюся своїми програмами з вивчення особистості, емоційного інтелекту і самооцінки. Точно знаю як це працює. Може бути я поміняю свою думку, але зараз я абсолютно впевнена в тому, що роблю. І дуже щаслива.

У повсякденному житті в силу професійних обов'язків Ви зустрічаєтеся з безліччю, напевно цікавих, людей, дізнаєтеся якісь життєві історії, Ви ведете якісь записи своїх спостережень, наприклад, професійний щоденник?

Веду. Хоча і хаотично. Люди неймовірно цікаві створення, це вам не муха. На кілька томів накопичилося. Хоча я не письменник, а оповідач.

Професія психолога зараз, можна сказати, знаходиться на піку популярності. Скажіть. Багато менш досвідчених або початківців колег звертаються до Вас за порадою? Чи легко Вам ділиться досвідом?

Звертаються дуже рідко. Я теж такою була. Думала що все знаю. Тільки зараз почала цікавитися досвідом колег. А ділитися дуже люблю. У цей сенс професії.

На якому етапі свого життя Ви зрозуміли, що хочете розвивати власний бізнес?

Коли пішла працювати найманим співробітником в компанію «Як можна ставитися до персоналу». До цього у мене був прекрасний досвід роботи в компанії «Конекс». Краща Школа в моєму житті. Було з чим порівнювати. І тут я вирішила: я знаю як краще і буду це робити. Хоча і помилялася. Але мій бізнес не зовсім бізнес. Це психологічна практика.

Які основні труднощі у Вашій роботі і виявлялися Ви в положенні «шевця без чобіт»?

Найбільша трудність це не вміння людей тримати слово. Необов'язковість! Для мене це важливо. Працюю над цим сама, це складно. Але! З досвідом я зрозуміла одне, працюючи з людьми ти зобов'язаний бути психічно цілісним. Ось це досягнення!

У багатьох Ваших статтях можна не те що прочесть- відчути ключову фразу: «У щасливої людини відсутня залежність від схвалення». Ось коротко про це, чому тоді так важливо отримати схвалення. Як стати незалежним у цьому плані? І чи завжди Ви були незалежною?

Я була дуже залежна. Це губить людей. У дитинстві нас порівнювали з іншими дітьми, причому не в нашу користь, не схвалювали, не підтримували, якщо і хвалили, то за заслуги, а не за замовчуванням. Ось і виросли ми потребуючи схвалення, похвалу, підтримку. Депо. Що робити? Сам себе. Схвалюй, хвали, підтримуй. Повір, що ти чудовий. Це правда. У кожного всередині живе геній. Просто ми не в курсі.

У своїй професійній роботі Вам зустрічалися сильні люди, але які «зламалися»? Завжди можна допомогти таким людям? І як довго зазвичай триває процес відновлення?

Бували. Досить часто. Найчастіше це помилкові пріоритети. Як кажуть: збився зі шляху. Допомогти можна, але складно. Зазвичай це люди, експерти самозахисту, виправдань. Основна проблема - неприйняття проблеми. Все в твоєму свідомості, а не в оточенні, силі обставин або або ... від цього і складно в роботі з ними.

Що для Вас емоційний інтелект? Чи всі ним володіють, як його розвивати?

Ну як розвивати це розмова не одного дня. Емоційний інтелект для мене це щастя. Ти не тільки усвідомлюєш і контролюєш багато в своїй свідомості, а й можеш його поміняти. Достатньо швидко.

Напевно, одна з найбільших проблем сучасної людини - невміння висловити свої почуття, бажання, претензії. Це призводить до дуже сумних наслідків, до певних руйнувань в житті людини. Ви згодні з цим? Якщо так, то які ефективні механізми Ви можете порадити людині, щоб змінитися в цьому плані?

Ви абсолютно праві. Ми багато терпимо, умовчуємо, ковтаємо, а потім сердимося. Правило просте «не подобається щось, відразу озвучуй, ввічливо і спокійно» Говори, що не влаштовує, від себе і про себе. І ніколи не з'ясовуй відносини.

Одна з багатьох тем, що піднімаються в Вашій професійній діяльності - це компроміси. За що Ви їх не любите? Але коли до них все ж варто вдаватися?

Компроміси припускаю на роботі і то рідко, і з мало знайомими людьми. Адже компроміс - це поступки, обопільна жертва. Кожен чимось жертвує. Навіщо? Завжди можна домовитися і співпрацювати. Я за партнерські відносини.

Яка Ваша улюблена професійна книга, скажімо так, з розряду «настільних» і чим вона Вам допомогла в кар'єрі і професійному житті?

Ерхарт Толле «сила моменту зараз» і Міхай Чінтсенміхай «потік». Це не класика психології, але промиває мізки краще психоаналізу. Книги про життя, його сенс, щастя і умінні насолоджуватися нею. З ними я стала більш спокійною і трохи відстороненою.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Мрія і реальність збіглися?

Ким я тільки не мріяла стати! Тільки хтось сподобався - відразу хотіла бути такою. Співачка, актриса, доктор, вчитель, танцівниця. Напевно все зараз поєдную. А ось психологією захопилася в 15 років і засмоктало. Мрії збуваються.

Як ви відпочиваєте? Ваші хобі, захоплення. Загалом, що Вас надихає і змушує відчувати себе щасливою?

Я експерт у відпочинку. Різноманітно, часто і на короткий час, щоб не стало нудно. Рухи, музика, фільми, книги, подорожі, друзі. Моє хобі це професійний відпочинок (дивно звучить) хм .. Щастя - це емоційний стан. Я взагалі дуже щаслива людина. Я обожнюю свою роботу, тому щаслива. І люблю близьких! Вони доставляють стільки радості і задоволення. А ще я не роблю того, що мені не подобається).

На цьому прощаємося. Дякую за цікаву і змістовну бесіду.

Джерело: САЙТ VIN TOP http://vinnitsa.top

Ви відчуваєте підтримку найближчих людей?
У Вас вистачає часу приділяти достатньо часу своїй родині?
Ким він хоче стати?
Він хоче брати участь у Вашій справі і надалі його продовжити і розвивати?
Чи був у Вашому житті такий наставник, тренер?
У Вашому житті було багато перешкод на шляху до досягнення цілей?
Що було найскладнішим?
Ефективність роботи та ж?
Або все ж важко налагодити зв'язок з клієнтом без особистого контакту?
У Вашій професійній діяльності були клієнти, після роботи з якими у Вас залишилося відчуття, що Вас більшого навчили, ніж Ви?