Кожен другий росіянин виявився генетичним мутантом

У медико-генетичному центрі Genotek в рамках тесту «Планування дітей» провели дослідження ДНК 2500 чоловіків і жінок у віці від 20 до 45 років і з'ясували, що майже кожен другий житель Росії (44%) - носій як мінімум однієї генетичної мутації

У медико-генетичному центрі Genotek в рамках тесту «Планування дітей» провели дослідження ДНК 2500 чоловіків і жінок у віці від 20 до 45 років і з'ясували, що майже кожен другий житель Росії (44%) - носій як мінімум однієї генетичної мутації.

Наявність мутацій в генах батьків, на щастя, не гарантує народження у них хворої дитини. Якщо це не однакові мутації: в цьому випадку можливість виявлення вроджених захворювань становить 25%, передає RT .


«А можливість того, що дитина народиться здоровою, але стане носієм генетичного захворювання, як і його батьки, становить 50%. В останньому випадку дитина ризикує передати мутацію своїм дітям », - заявив глава компанії Валерій Ільїнський.


У трійці найбільш часто зустрічаються захворювань вчені назвали гемохроматоз (4,2% обстежених), міотонію, або хвороба Томсена (3,1%), і гомоцистинурія (2,7%).

Про те, що людство навчилося редагувати геном, стало відомо в березні 2017 року. Китайські вчені, використовуючи метод редагування генома CRISPR, вперше змогли скорегувати генетичні мутації, по крайней мере в деяких клітинах життєздатних або нормальних людських ембріонів.