У Британії визнали моральним генетичну модифікацію дітей

цею материал Доступний по-русски

У деяких колах почали говорити про перехід в еру необмеженої генної інженерії.

У деяких колах почали говорити про перехід в еру необмеженої генної інженерії

У Британії вважають, що нічого аморального в генетичної модифікації людей немає / pixabay.com

Створення дітей, чиє ДНК змінено за бажанням батьків, отримало обережний зелене світло головного органу Великобританії з питань етики. Власне, Нуффілдскій рада біоетики ухвалив, що зміна генетичного коду людських ембріонів може бути «морально допустимим», якщо це в інтересах майбутньої дитини і не посилює нерівність, яке вже розділяє суспільство.

як пише The Guardian , Висновок органу не закликає змінити британське законодавство з метою дозволити генетичну модифікацію дітей. Замість цього в документі наголошується на необхідності проведення досліджень, які б перевірили ефективність і безпеку такого підходу і його соціальний вплив. Крім того, потрібні громадські дебати на цю тему.

Читайте також Вчені знайшли гени, що відповідають за риси обличчя

«З нашої точки зору, редагування генома само собою не є чимось неприйнятним. Немає причин відкидати його в принципі », - сказала голова Нуффілдского ради і професор правознавства, етики та інформатики Бірмінгемського університету Карен Йунг.

Однак, висновки експертів відразу ж викликали критику з боку певних кіл, які звинуватили авторів у тому, що вони відкривають двері до необмеженого використання спадкової генної інженерії і переходу в еру генетичних забаганок.

Читайте також Вчені вперше видалили з ДНК людського ембріона ген, який відповідає за захворювання

Видання нагадує, що останні успіхи генетичних технологій дали вченим інструменти, за допомогою яких можна переписувати ДНК в живих клітинах. За допомогою нових процедур можна принципово змінити генетичний код в статевих клітинах чоловіків і жінок або код ембріонів, фундаментальним чином змінюючи майбутній розвиток дитини. Законодавство Великобританії та інших країн забороняє генетичну модифікацію дітей. Однак, багато експериментів в світі довели, що зміна ДНК може бути використано для того, щоб ще до народження вилікувати нащадків від спадкових хвороб батьків.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter