Вуличний художник намалював графіті для глухонімих на кіоску "Росдруку" в Піонерському селищі

Коли кіоск закривається, на ньому з'являється слово "закрито" жестовою мовою.

Вуличний художник Олександр Галешніков - учасник фестивалю "Стенограффія" - розмалював два кіоски "Росдруку" в Піонерському селищі. Один з них стоїть біля будинку на Уральської, 65. На малюнку зображено слово "закрито" жестовою мовою, який використовують для спілкування глухонімі люди. Побачити його можна тільки в той час, коли кіоск закритий.

Другий кіоск з малюнком стоїть навпроти будинку за адресою мастильником, 7. Замість тегів на ньому з'явився силует міста.

Практично всі вуличні павільйони в Єкатеринбурзі приваблюють любителів помалювати фарбою з балончика. Не у всіх граффитистов є відповідні навички для цього. В результаті кіоски виявляються повністю розмальованими хаотичними тегами - не найприємніше видовище.

"Ми придумали спосіб, як перетворити цей негативний вплив графіті на міське середовище в перевага, - пишуть організатори фестивалю" Стенограффія "в соцмережах. - Тепер, коли місто зануриться в сон, кіоски" Росдруку "будуть перетворюватися в унікальні арт-об'єкти, створюючи в міському середовищі галерею вуличного мистецтва, відкриту для всіх ".

У планах перетворити це в традицію і розмалювати подібним чином взагалі всі кіоски з газетами в місті.

- Ми хочемо зробити так, щоб, коли все "Росдруку" закриваються, на них з'являлися такі твори вуличного мистецтва замість всяких тегів. Там будуть різні історії, - пояснила E1.RU прес-секретар фестивалю Дар'я Мельникова.

RU прес-секретар фестивалю Дар'я Мельникова

Нагадаємо, Олександр Галешніков брав участь в ще однією гучною роботі "Стенограффіі". Тоді художники розмалювали давно занедбані у дворах машину і гараж в стилі ефекту прозорості з Photoshop . Таким чином вони "відняли" їх з міського середовища. Фестиваль "Стенограффія" проходить в Єкатеринбурзі вже в 8-й раз. Цього року вуличні художники планують розмалювати близько 15-20 стін . Про перші дні роботи фестивалю ми вже розповідали докладно .

Це вже не перший раз, коли кіоски "Росдруку" перетворюють на витвори мистецтва. Напевно багато городян бачили гігантські сторінки газет , Що вийшли в День Перемоги, на кіосках на проспекті Леніна. Вони з'явилися в квітні 2015 року.

Текст: Олена ХАЗІНУРОВА
Фото: Дмитро ЧАБАНОВ