Посилення «санкцій»: кому необхідно заборонити в'їзд в Україну?

  1. прецеденти
  2. Що далі?
  3. Складнощі нової ініціативи

9:00

Юлія Самойлова, Лоліта Мілявська, Катерина Варнава - це далеко не повний список тих, хто в найближчі роки не зможе відвідати нашу країну.

прецеденти

За останні місяці ми не один раз чули новини про те, що комусь заборонили в'їзд в Україну через порушення законодавства країни. Так, в березні Служба безпеки заборонила в'їзд на 3 роки Юлії Самойлової - російській співачці, яка планувала брати участь в Євробаченні-2017, що проходить в Києві. Причина санкцій криється в незаконному відвідуванні виконавицею Криму.

У квітні в Україну не пустили співачку Лоліту Мілявську, неодноразово відвідував, як відзначають прикордонники, Крим через закриті пункти пропуску. Її не тільки зняли з поїзда в пункті пропуску «Конотоп», а й заборонили в'їзд в країну на 3 роки.

А телеведучої і представниці «Comedy Woman» Катерині Варнава повідомили про заборону відвідування України на 5 років. Її дії, відзначають в СБУ, суперечать інтересам безпеки країни. Журналісти додають: в мережі є відео, на якому учасниці «Comedy Woman» співали пісню про президента Росії Володимира Путіна під час концерту в Криму в 2016 році.

Однак ці історії - далеко не повний перелік людей, яким зараз заборонено в'їзд в Україну. Так, днями прикордонники не пропустили через кордон і заборонили в'їзд в Україну на три роки двом журналістам російського видання, раніше відвідують Крим через тимчасово закриті пункти пропуску.

Що далі?

Коментуючи цей випадок, політики заговорили про необхідність розширити список персон нон грата. Наприклад, перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко пише в соціальних мережах, що заборони на в'їзд в Україну повинні бути введені і проти «пропагандистів, які незаконно, через неконтрольовані ділянки україно-російського кордону заїжджали на окупований Донбас».

Цю ініціативу підтримує ряд експертів. Наприклад, політичний аналітик Ярослав Макітра зазначає: «Дивною є ситуація, коли відвідування Криму має наслідки, а Донбасу - ні. Зрозуміло, що тут інший правовий режим, але, тим не менш, є поняття легального перетину кордону. Дійсно пропускні пункти між Росією і частиною Донецька і Луганська за українським законодавством закриті. Звичайно, їх перетин може вважатися незаконним ».

Він додає: «Всі громадяни іноземних держав, які незаконно перетинають кордон з Україною, підлягають забороні в'їзду в Україну, тут не потрібно навіть дискутувати. (Потрібно, - FaceNews) навіть депортувати громадян, якщо виявлено, що вони якимось чином незаконно перетинали кордон ».

Складнощі нової ініціативи

Однак, запевняє політичний аналітик, є складнощі. «Є проблема, як фіксувати цих людей. Крім того, ще одна проблема - величезна кількість громадян України заїжджає через Росію на територію ОРДЛО і повертаються назад в Україну. І їх перетин цієї лінії розмежування ніяким чином не фіксується. Чому туди люди їздять? Хтось до родичів, друзів, знайомих, за потребами. А хтось, напевно, в інших цілях. Тому логічним було б обмеження якогось руху взагалі з Росією, тим більше, на прилеглі до РФ регіони, щоб збільшити контроль за перетином таких меж не тільки іноземцями. (Також, - FaceNews) потрібно питати, очевидно, і українців, які перетинають кордон таким чином, що вони там роблять », - зазначає Макітра.

«Якщо в Крим через легальний проїзд - це одна історія, якщо через Росію - (інша, - FaceNews). Так само в ОРДЛО. Одна справа - через перевірку, дозволений перехід, інше - через Росію. Думаю, потрібно вирішувати це в комплексі », - резюмує політичний аналітик.

Що далі?
Чому туди люди їздять?