Україна скасувала заборону на в'їзд ВІЛ-позитивним іноземцям

ВІЛ-позитивним гарантується можливість іммігрувати в Україну / lovelymaryam.wordpress.com

Про це УНІАН повідомили в прес-службі уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Читайте також СБУ заборонила Депардьє в'їзд в Україну на 5 років

Як зазначається, заборона на імміграцію в Україну людям, що живуть з ВІЛ, було встановлено Переліком інфекційних хвороб, захворювання на які є підставою для відмови в наданні дозволу на імміграцію в Україну, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.10.2001 №415.

За даними прес-служби, 22 липня 2015 року уповноважений з прав людини направила лист на адресу міністра охорони здоров'я з проханням вжити заходів щодо внесення змін до Переліку з метою усунення дискримінаційних положень і приведення його у відповідність з міжнародними та європейськими стандартами в галузі захисту прав людини.

У відповідь Міністерство охорони здоров'я повідомило, що наказом від 11.06.2015 №329 ВІЛ-інфекція як підставу для відмови в наданні дозволу на імміграцію в Україну з Переліку виключено. Зміни до Переліку вступили в чинності 10 липня 2015 року, підкреслили в прес-службі омбудсмена.

«Таким чином, сьогодні іноземцям та особам без громадянства з ВІЛ-позитивним статусом гарантується можливість безперешкодно іммігрувати в Україну, шукати без надмірних і невиправданих перешкод офіційне працевлаштування тощо», - йдеться в повідомленні.

На думку уповноваженого з прав людини, скасування відповідної заборони для ВІЛ-позитивних іноземців та осіб без громадянства є значним кроком вперед в сфері захисту прав людини і протидії дискримінації людей, що живуть з ВІЛ. Крім того, прийнявши таке рішення, Україна приєдналася до майже 140 прогресивним державам які також скасували подібні заборони як необгрунтовані, додали в прес-службі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter