СОГАЗ-Мед: які медичні послуги можна отримати безкоштовно

  1. Матеріали по темі

- Поліс ОМС - це документ, що підтверджує право застрахованої особи на безоплатне надання медичної допомоги на всій території країни

- Поліс ОМС - це документ, що підтверджує право застрахованої особи на безоплатне надання медичної допомоги на всій території країни - Поліс ОМС - це документ, що підтверджує право застрахованої особи на безоплатне надання медичної допомоги на всій території країни. Обсяг цієї допомоги встановлено базовою програмою обов'язкового медичного страхування, з якою можна ознайомитися на офіційному сайті СОГАЗ-Мед sogaz-med. ru , - розповідає Олена Леонідівна. - Застраховані громадяни мають право на вибір медичної організації (поліклініки, стаціонару для госпіталізації), лікаря (лікаря-терапевта, лікаря-терапевта дільничного, лікаря-педіатра, лікаря-педіатра дільничного, лікаря загальної практики або фельдшера). У разі виникнення конфліктної ситуації пацієнтові досить набрати номер телефону страхової медичної організації, вказаний на полісі ОМС, і повідомити про проблему страховому представнику. Якщо пацієнту, наприклад, відмовили в наданні послуги, що входить в програму ОМС, несвоєчасно і неякісно її надали, спробували нав'язати послугу платно, необхідно відразу звернутися до страхового представнику. Фахівці дадуть грамотну консультацію, допоможуть оформити скаргу, проведуть експертизу якості надання медичної допомоги. Якщо факт порушення прав застрахованого підтвердиться, до лікувального закладу будуть застосовані заходи впливу. А потерпілий зможе розраховувати на відшкодування збитку, заподіяного в результаті неякісного лікування.

Питання відповідь

►Грігорій Стефанович М., пенсіонер, с. Іванівка:

- У мене претензії до якості наданої мені медичної допомоги в обласній лікарні. Є сумніви щодо діагнозу, лікування не допомогло. Хочу, щоб мені зробили додаткове обстеження. Як мені діяти далі?

- Ви маєте право звернутися в свою страхову медичну компанію, яка видала вам поліс ОМС. Для оцінки якості лікування буде запрошена медична документація для проведення експертизи. Рекомендуємо вам оформити письмову скаргу в страхову компанію. За результатами її розгляду будуть зроблені висновки про якість наданої вам медичної допомоги.

►Ольга Дмитрівна, Благовєщенськ:

- Я хочу змінити поліклініку, в якій обслуговуюся в даний час, але так, щоб моя медична карта збереглася хоча б в копії. При прикріпленні до нової поліклініці мені повинні віддати карту або будуть заводити нову?

- Медична організація, в якій громадянин перебуває на медичному обслуговуванні на момент подачі заяви про зміну поліклініки, знімає його з обслуговування та надсилає копію медичної документації в поліклініку, яка прийняла від громадянина заяву на прикріплення для подальшого обслуговування. Хоча амбулаторна карта є документом медорганізаціі, ви маєте право отримати виписку з амбулаторної картки або її копію. Для цього треба скласти письмову заяву на ім'я головного лікаря із зазначенням причини, по якій вам необхідний документ.

►Людміла М., Благовєщенськ:

- Мою медичну карту забрала на перевірку страхова організація, а мені вона потрібна. Що робити?

- Експертиза медичної документації експертами страхової компанії проводиться безпосередньо в перевіреній поліклініці. При необхідності амбулаторна карта може бути витребувана із переліку документів, що перевіряються з подальшим її поверненням на перевірку. Для цього вам слід звернутися в адміністрацію поліклініки.

►Константін Б., Благовєщенськ:

- Чи можна замовити пластиковий поліс?

- На території Амурської області поліси ОМС у вигляді пластикової картки не видаються.


Матеріали по темі

Онкологію виявлять на ранній стадії: амурчане старше 40 років можуть проходити диспансеризацію щорічно 15.07.2019, 7:00 Як повернути гроші, витрачені на лікування: поради від СОГАЗ-Мед 29.06.2019, 9:15 Поліс «Дальмедстраха»: міняти чи не міняти 21.06.2019, 7:00 Поліс для самих маленьких: фахівці «СОГАЗ-Мед» розповіли, як оформити документ 31.05.2019, 5:15 «СОГАЗ-Мед»: від кору вбереже щеплення 27.05.2019, 7:00 Краще попередити, ніж лікувати: фахівці СОГАЗ-Мед розповіли, навіщо потрібна диспансеризація 30.04.2019, 5:15 День відкритих дверей в «СОГАЗ-Мед» 01.04.2019, 9:25 Привід сказати «спасибі»: за що амурчане дякують фахівців страхової компанії «СОГАЗ-Мед» 27.03.2019, 5:15 Запитайте «Катю»: незвичайний страховий представник «СОГАЗ-Мед» відповідає на питання амурчан 20.03.2019, 10:10 Диспансеризація: два кроки на шляху до здоров'я 27.02.2019, 5:00 ЗСЖ - задумайся про життя: СОГАЗ-Мед пропонує слідувати корисною моді і проходити диспансеризацію 25.02.2019, 7:00

показати ще

Як мені діяти далі?
При прикріпленні до нової поліклініці мені повинні віддати карту або будуть заводити нову?
Що робити?