Світлодіодні лампи з цоколем Е27 - яка потужність буде аналогом 100 Вт?

 1. маркування
 2. Характеристики
 3. потужність
 4. кольорова температура
 5. радіатор
 6. практичні поради

Світлодіодні лампи забезпечують хороше освітлення площ приблизно в 15 м². Виходить, що для будь-якої з кімнат у помешканні типового планування лампочки на 100 Вт цілком достатньо. Розберемося, що собою представляє її LED-аналог.

маркування

 • Літера «E» - клас цоколя, тобто цей зразок встановлюється шляхом вкручування в патрон.
 • «27» - характеристика різьблення (діаметр, крок). В даному випадку мається на увазі, що така лампа - під традиційний патрон, який використовується в більшості освітлювальних приладів (люстри, настінні і вуличні світильники і ряд інших).

В даному випадку мається на увазі, що така лампа - під традиційний патрон, який використовується в більшості освітлювальних приладів (люстри, настінні і вуличні світильники і ряд інших)

Характеристики

Зупинимося лише на основних, які цікаві (і зрозумілі) пересічному покупцеві.

потужність

В даному випадку нам потрібно саме 100 Вт. Позначення світлодіодних виробів вказуються за євростандартом. Не заглиблюючись у подробиці, варто відзначити, що «переклад» нескладно зробити, якщо застосувати коефіцієнт 6 (це усереднене значення).

Отже, на упаковці нашої світлодіодної лампи з цоколем Е 27, аналога звичайного «сотки», має бути приблизно 16 - 18 W. В люменах посилання - 1 300, так як зараз багато хто став більше орієнтуватися на світловий потік.

Точного перекладу бути не може. Чому?

По-перше, практика показує, що не всі LED- прилади за фактом світять з такою яскравістю, яка повинна бути, виходячи із заявленої виробником потужності По-перше, практика показує, що не всі LED- прилади за фактом світять з такою яскравістю, яка повинна бути, виходячи із заявленої виробником потужності. Причому цим характеризуються в основному китайські вироби. Наприклад, купується лампа на 16W, а світить на рівні 75 Вт.

По-друге, частково, в залежності від виконання, світловий потік «з'їдається» балоном (його матовим покриттям).

По-третє, з якого розрахунку вказана ця величина на упаковці, з урахуванням колби або без неї?

кольорова температура

Даний параметр відображається цифрами, за якими стоїть літера «K». По суті, це відтінок, який надає певну специфіку освітленості кімнати.

 • Якщо потрібно вибрати найбільш точний аналог звичних ламп розжарювання (жовтувате світло), то варто орієнтуватися на показник 2 700 К.
 • Любителям «теплого» білого світла варто купувати зразки на 2 800 - 3 200.
 • До 5 000 К - звичайний денний.
 • Понад 5 000 - білий, але «холодний». Для житлових приміщень не рекомендується, так як постійна присутність в такій кімнаті у деяких людей викликає внутрішній дискомфорт.

при виборі світлодіодної лампи слід враховувати, в якій кімнаті він буде встановлений. Багато оздоблювальних матеріалів (наприклад, кахель) добре відбивають світло. Якщо плитка кольорова, то невідомо, який ефект буде досягнутий за допомогою LED-вироби. Нейтральними вважаються лампи білого світіння.

радіатор

Він буває керамічним або пластиковим Він буває керамічним або пластиковим. Але в будь-якому випадку, десь повинен бути видимим метал. Тільки він забезпечує якісне відведення тепла від балона. Без цього лампа довго не прослужить, особливо якщо встановлюється в житловому приміщенні - перегрів (і вихід з ладу) забезпечений.

практичні поради

 • Купувати LED-прилад потрібно тільки в магазині, а не з лотка на ринку. Причому відразу ж перевіряти не тільки на справність, а й на інтенсивність світіння.
 • Часто зустрічається інформація, що аналогом «сотки» є лампи світлодіодні на 10W (800 лм). Це занадто велика «натяжка», так як з урахуванням неминучих втрат вона не зможе повністю замінити традиційну на 100 Вт.
 • Не слід сліпо довіряти рекомендаціям продавця. По-перше, мало хто з них є дійсно професіоналом. Такі люди заробляють великі гроші іншим способом. По-друге, особиста зацікавленість в обсягах продажів примушує лукавити навіть самих сором'язливих.

Чому?
По-третє, з якого розрахунку вказана ця величина на упаковці, з урахуванням колби або без неї?