За касовим чеком не можна прийняти до відрахування ПДВ при придбанні товару за готівковий розрахунок

На підставі касових чеків не можна прийняти до відрахування ПДВ по товарах, придбаним співробітниками організації за готівковий розрахунок без наявності рахунку-фактури, навіть якщо в чеку сума   податку   вказана окремим рядком (лист Департаменту податкової та митної політики Мінфіну Росії від 13 серпня   2018   м № 03-07-11 / 57127)

На підставі касових чеків не можна прийняти до відрахування ПДВ по товарах, придбаним співробітниками організації за готівковий розрахунок без наявності рахунку-фактури, навіть якщо в чеку сума податку вказана окремим рядком (лист Департаменту податкової та митної політики Мінфіну Росії від 13 серпня 2018 м № 03-07-11 / 57127). Фінансисти відзначили, що Податковий кодекс не передбачає особливості вирахування сум ПДВ щодо товарів, придбаних за готівковий розрахунок працівниками. При цьому суму ПДВ не можна врахувати у витратах при обчисленні податку на прибуток організації, так як ст. 170 НК РФ не передбачає включення сум ПДВ до витрат у разі відсутності права на податкові відрахування.

Відомство зазначило, що відрахування сум ПДВ можуть здійснюватися на підставі рахунків-фактур, виставлених продавцями при реалізації товарів (виконання робіт, надання послуг), майнових прав. А в разі ввезення товарів на територію РФ - при наявності документів, що підтверджують сплату сум ПДВ, утриманого податковими агентами. Або на підставі інших документів в деяких випадках (3, 6-8 ст. 171 НК РФ). Наприклад, до відрахування можна заявити ПДВ за отриманими авансовими рахунках-фактурах, а також на підставі БСО по представницьким і витрат на відрядження на проїзд і наймання житла. При цьому сума ПДВ повинна бути виділена в БСО окремим рядком.

Нагадаємо, що порядок віднесення сум ПДВ на витрати з виробництва та реалізації регулюється ст. 170 НК РФ. Чи можна заявити до відрахування ПДВ по спецодязі, придбаної за рахунок коштів ФСС Росії читайте в нашій новині.

джерело: garant.ru