Як відкрити бізнес з розведення бройлерів + план з розрахунками

 1. Концепція бізнесу і чи дійсно це вигідно
 2. Відео: великомасштабне вирощування бройлерів
 3. Оформлення документів
 4. Виведення добових курчат
 5. Таблиця: деякі моделі інкубаторів
 6. Способи вирощування бройлерів і необхідне обладнання
 7. Підлогове утримання на глибокій підстилці
 8. На сітчастих підлогах
 9. У клітинах
 10. Таблиця: комплект обладнання для організації вирощування бройлерів підлоговим способом
 11. Вибір приміщення і персонал
 12. Зміст птахів і годування
 13. Таблиця: температурний режим і вологість при вирощуванні бройлерів
 14. Таблиця: склад і швидкість руху повітря
 15. Таблиця: вага курчат-бройлерів по декадах (крос № 47)
 16. Таблиця: раціон бройлерів в% (крос № 47)
 17. Таблиця: раціон бройлерів готовим комбікормовим складом в% (крос № 47)
 18. Забій и підготовка до продажу
 19. Збут і реклама
 20. Розрахунки: витрати, собівартість
 21. Таблиця: витрати на приміщення та обладнання
 22. Таблиця: розрахунок собівартості і прибутку
 23. Відео: результати вирощування бройлерів підприємцем

Птахівництво - це вигідний і перспективний бізнес, особливо в сільській місцевості. Прибутковим напрямом в цьому плані вважається вирощування бройлерів на м'ясо. Адже ефект від цієї роботи при правильному підході виходить істотний. Потрібні тільки праця і терпіння. Про всі нюанси ведення цього бізнесу ви дізнаєтеся, прочитавши нашу статтю.

Концепція бізнесу і чи дійсно це вигідно

Бройлери - це гібридні курчата, які ще називаються кросами, Виходять вони схрещуванням курей різних м'ясних і м'ясо-яєчних порід. М'ясо бройлерів є дієтичним і має високі поживні властивості. Досвід показав економічність птахівництва в порівнянні з вирощуванням великої рогатої худоби і навіть свиней. Повний цикл вирощування бройлерів триває 56 днів плюс двотижневий санітарний період. А для вирощування і відгодівлі бичка на м'ясо потрібно до півтора років.

А для вирощування і відгодівлі бичка на м'ясо потрібно до півтора років

Одним з переваг бізнесу з вирощування бройлерів вважається короткий термін вирощування - 56 днів

Якщо розглядати вирощування бройлерів як бізнес, то це цілий напрям промисловості, до якого відносяться:

 • Селекційно-племінні роботи по виведенню нових високопродуктивних гібридних порід (кросів) м'ясних курей.
 • Масове виробництво яєць для інкубації.
 • Виведення добових курчат з інкубаційних яєць.
 • Повний цикл робіт від вирощування товарних бройлерів і до реалізації готової (тушки, супові набори, окремі частини, субпродукти) та побічної (яйця, добові курчата, пух і перо) продукції.
 • Проводить необхідні комбікормів.
 • Виробництво технологічного та експлуатаційного обладнання для вирощування птиці.

Якщо у вас немає в наявності декількох десятків мільйонів для одноразового інвестування в масове виробництво товарних бройлерів і пов'язані з цим напрямки, то почніть з малого, як це робить більшість підприємців.

У цьому випадку найбільш прийнятним варіантом для початку власного бізнесу може стати вирощування бройлерів з інкубаційних яєць або з добових курчат. Тут інвестувати доведеться не так і багато, все буде залежати від обсягів виробництва. Ще менших вкладень фінансових коштів буде потрібно в тому випадку, якщо зайнятися тільки виведенням добових курчат на продаж. Кожен вибирає для себе прийнятний варіант.

Відео: великомасштабне вирощування бройлерів

ризики

Незважаючи на всю привабливість організації бізнесу по вирощуванню бройлерів, слід враховувати існуючі ризики. Адже може так статися, що в певний момент почнеться падіж (загибель у великих кількостях) птиці і ви нічого з цим не зможете вдіяти. А статися це може з-за інфікованого яйця (хворий виводок), неякісного корму, недотримання технології вирощування. Можуть з'явитися вірусні захворювання та бактеріальні інфекції.

Інкубаційні яйця для виробництва добових курчат найкраще купувати на племінних птахівничих фермах. Але навіть в цьому випадку необхідно укладати договори з чітко обумовлених умовами поставки, де передбачається взаємна відповідальність за невиконання взятих зобов'язань.

Місячних курчат найкраще купувати на спеціалізованих інкубаторно-птахівничих станціях, які мають хорошу репутацію. Можна, звичайно, звернутися і до індивідуальних підприємців, що зарекомендували себе з позитивного боку.

До вибору постачальників корму слід поставитися з особливою увагою, адже від якості годівлі багато в чому залежить швидкий набір ваги бройлерів, що важливо.

Також можуть спостерігатися скачки цін на м'ясо птиці, а в результаті можна втратити на кінцевого прибутку.

Якщо говорити про ризик в процесі реалізації, то основний - це скачки ціни бройлера. Цей факт я планую перекрити за рахунок здешевлення кормів, т. Е. Закупівля дешевого зерна пшениці, кукурудзи, соняшнику, так як вони є основними складовими раціону. Також планується переробка пшениці і кукурудзи в дерть своїми силами. Для цього багато витрат не буде потрібно.

Підприємець

http://bibliofond.ru/view.aspx?id=463253

Оформлення документів

Спочатку ви повинні офіційно стати підприємцем. Для цього необхідно звернутися до відповідного органу податкової служби та отримати свідоцтво про держреєстрацію, попередньо надавши наступні документи:

 • Заява встановленої форми (затверджується урядом Російської Федерації), яке заповнюється і підписується громадянином особисто.
 • Копія документа, що посвідчує особу.
 • Для іноземців та осіб без громадянства копія документа, що дозволяє постійне проживання в Росії.
 • Документ, що підтверджує місце проживання громадянина.
 • Для неповнолітніх необхідна нотаріально завірена згода батьків.
 • Документ, що підтверджує сплату держмита.

Реєструватися можна як індивідуальний підприємець.

Далі йде реєстрація в позабюджетних фондах. Після цього відкриваєте банківський рахунок.

Додатково до початку робіт необхідно буде отримати відповідні дозволи від Росспоживнагляду і пожежної інспекції.

Враховуйте, що для максимальної реалізації бройлерів як товарної продукції вам обов'язково знадобиться надавати покупцеві ветеринарні супровідні документи. Це ветеринарні довідки при перевезеннях в межах населеного пункту або району або ветеринарні свідоцтва при перевезеннях по всій території РФ. У разі якщо ви збираєтеся експортувати бройлерів за кордон, знадобиться ветеринарний сертифікат. Всі ці документи оформляються і видаються за заявкою підприємця органами Держветслужби РФ.

Виведення добових курчат

Це може бути як окремий вид бізнесу, так і частина робочого процесу по вирощуванню бройлерів на м'ясо. Для виведення добових курчат використовуються побутові та промислові інкубатори.

Для виведення добових курчат використовуються побутові та промислові інкубатори

Побутові інкубатори розраховані на невелику кількість яєць - до 100

Побутові моделі бувають як ручними, так і автоматичними і розраховані на невелику кількість яєць (від 3 до 100). Середня вартість коливається в межах 2-5 тис. Р. Промислові інкубатори бувають тільки автоматичними і розраховані на обсяг до 100 тис. Яєць.

Таблиця: деякі моделі інкубаторів

модельЗакладка
Яєць (шт.)Ціна
(тис. руб.)

Kurczak 0.2 200 19,8 Kurczak 0.4 400 25,5 Kurczak 0.6 600 31,2 Kurczak 1.0 1000 36,8 Kurczak 1.3 1300 48,2 Kurczak 2.0 2000 53,8 Kurczak 3.0 3000 62,3 Kurczak 5.0 5000 93,5 Kurczak Prom 12 12000 200,0 Kurczak Prom 25 25000 415,0 Kurczak Prom 50 50000 830,0 NEST-100 110 27,5 NEST -200 220 30,3 NEST-500 600 41,1 NEST-1000 1200 49,6 NEST-2000 2100 72,3 NEST-3000 3200 84,5 Тандем-1200 1200 51,0 R-COM maru CT-1000 1000 211,4

Інкубатор на 1 тис. Яєць займає приблизно 1 м². площі. Яйця можна придбати на племінних птахівничих фермах за середньою ціною 10 р. за шт. Інкубаційні яйця повинні відповідати певним вимогам по товщині шкаралупи (0,35 мм), чистоті, щільності (1,075-1,095 г / см3), заплідненні (від 90%), співвідношенню жовтка і білка (1: 2) і ін.

Загальний термін зберігання яйця до приміщення в інкубатор не повинен перевищувати 7 днів при температурі 12-15˚С і вологості 75-80%.

В інкубатор послідовно закладаються великі, середні і потім дрібні яйця. Курчата виводяться через 20 днів. Після сортування кондиційний молодняк направляється на вирощування або на продаж.

Великі ферми з вирощування бройлерів зазвичай обладнуються двома інкубаційними залами, складом для зберігання яєць, кімнатою для сортування добових курчат і видачі молодняка. Повинні бути також приміщення для тари, мийні та дезінфекційна камери, лабораторія біохімічного контролю. Всі приміщення ізолюються одна від одної для дотримання ветеринарної безпеки.

Для підприємця при організації інкубаторію досить невеликого приміщення не більше 10 квадратних метрів.

Способи вирощування бройлерів і необхідне обладнання

Міститися курчата-бройлери під час вирощування можуть трьома способами.

Підлогове утримання на глибокій підстилці

Використовується чистий і сухий підстилковий матеріал з високою вологостійкістю. Він повинен бути легким і не містити цвілі. Для виготовлення підстилки використовуються тирса, солома, стружка, полова, торф, соняшникова і гречана лузга, ячмінна плівка та ін. Цей спосіб передбачає посадкову щільність 12-14 бройлерів на 1 м². статі. Експериментально підтверджена можливість розміщення від 18 до 24 бройлерів на 1 м². за рахунок монтажу додаткових сідало. При цьому способі створюються оптимальні умови для росту птиці. Зручність обслуговування також важливо. Крім того, цей спосіб вимагає невеликих витрат. До недоліків можна віднести неповне використання всього простору робочого приміщення.

До недоліків можна віднести неповне використання всього простору робочого приміщення

Вирощування бройлерів підлоговим способом

На сітчастих підлогах

Бетонна підлога під сіткою робиться з невеликим ухилом (не більше 2%) до торця. Значно спрощується догляд за бройлерів. Легко робити санацію і очищення приміщення після здачі птиці на забій. Можливо здійснити механізацію більшості виробничих процесів. Щільність посадки збільшується до 30 бройлерів на 1 м². Однак є й недоліки. Від сітки у курчат-бройлерів утворюються Намін, в результаті чого якість готової продукції нижче, ніж при використанні глибокої підстилки.

Від сітки у курчат-бройлерів утворюються Намін, в результаті чого якість готової продукції нижче, ніж при використанні глибокої підстилки

Спосіб на сітчастих підлогах

У клітинах

Використовуються такі моделі клітинних батарей, як типу КБМ-2, КБУ-3, R-15, БКН-ЗБ, що забезпечують посадкову щільність 25-40 бройлерів на 1 м². Цей спосіб дозволяє збільшити виробництво птиці більш ніж в два рази. Курчата-бройлери набагато швидше набирають вагу за рахунок меншої рухливості. При цьому скорочується не тільки витрата корму, а й всі експлуатаційні витрати. Як недолік можна відзначити низьку механізацію праці при вирощуванні бройлерів цим способом. Через малу рухливість зменшується опірність організму птиці хвороб, а сітка сприяє появі наминов. Збереження і якість продукції при цьому способі найнижчі.

Збереження і якість продукції при цьому способі найнижчі

Використання клітин дозволяє вирощувати більшу кількість птахів, але стійкість до хвороб при цьому знижується

Таблиця: комплект обладнання для організації вирощування бройлерів підлоговим способом

НайменуванняОд.Ціна (руб.)

Ніпель дорослий птах 180 MK3-FT (12 гол / НІП), пр-во, Van de Glind, Бельгія шт 26, 00 Ніпель від курчати до дорослої птиці 360 (12 гол / НІП) MK3-FT- Flex , в-во Van de Glind, Бельгія шт 29, 00 Каплеулавліватель шт 20,00 Труба 22х22 (3 м довжиною) м 40, 00 Заглушка шт 14,00 Бачок для регулювання тиску в системі напування шт 770 Муфта з'єднання (квадрат-коло) шт 20,00 Муфта з'єднання (квадрат-квадрат) шт 20,00 Годівниця на 6 л для 40 голів шт 200,00 Поїлка баночна на 5-6 л для 40 голів шт 114,00 Шланг молочний 20 мм м 100,00 З'єднувач труби годування оцинкований шт 128,00 Бункер на 100 кг сухого корму шт 5400 Годівниця для автоматичного годування шт 740 Кінцева годівниця з мотор-редуктором 0,75 Вт і мікровимикачем для автоматичного завантаження корму к-т 17100 Спіраль годування м / п 310 Труба годування м / п 214 Регулятор тиску для системи напування 950 грн шт 2700 Клітка для утримання курей-бройлерів ИНКИ 90К-Б трьохярусна 2,0✕0,7✕1,8 шт 17700 Лампа для обігріву з товстим склом 100 Вт шт 385 Тепловентилятор шт 23000 Теплоізлучатель шт 1400 Рамний вентилятор шт 22000 Пластиковий гратчасту підлогу для птиці 1,139✕0,574 шт 870 із дроту гратчасту підлогу для птиці м² 50 Перос'емная махай а для бройлерів шт 20500

Це основний перелік необхідного обладнання для різних способів вирощування бройлерів. Слід враховувати, що при підлоговому утриманні на одну годівницю припадає 73 бройлера, а на поїлку не більше 12. При вирощуванні птиці на сітчастому підлозі загальна вартість необхідного обладнання збільшується за рахунок пластикової або дротяної решітки, але відпадає необхідність в підстилці. При використанні клітинних батарей початкові витрати зростають в порівнянні з підлоговим утриманням в п'ять разів. Багато що залежить і від кліматичної зони, в якій вирощуються бройлери.

На великих фермах застосовуються готові лінії підлогового вирощування бройлерів: «ЦБК-10В», «ЦБК-20В», «ПАС-10» і «ПАС-15», «Бройлер-10», «Бройлер-20», «Зміна-10 »відповідно на 10, 15 і 20 тис. посадочних місць. Для вентиляції і підтримки мікроклімату використовується установка «Клімат-47».

З огляду на всі обставини, можна назвати лише орієнтовні витрати на придбання всього комплексу обладнання для здійснення повного циклу вирощування бройлерів:

 • підлогове утримання - 1 тис. р. / м²;
 • сітчастий підлогу - 1,2 тис. р. / м²;
 • клітинні батареї - 5 тис. р. / м².

Вибір приміщення і персонал

Все буде залежати від того, яка кількість бройлерів збирається вирощувати підприємець і який спосіб використовувати. Як оптимальний варіант можна запропонувати вирощування до тисячі голів за цикл будь-яким із способів. В цьому випадку при підлоговому вирощуванні курчат-бройлерів досить буде приміщення в 100 квадратних метрів, а сітчасті батареї вимагають не більше 50 квадратних метрів. При цьому утримувати птицю підприємець зможе самостійно, без залучення найманої праці.

Можна на цьому і зупинитися. Але якщо підприємець хоче розвиватися, то наступним кроком може стати будівництво або оренда пташника на 10 тис. Посадочних місць. Це найбільш прийнятне кількість, що дозволяє в повній мірі автоматизувати процес вирощування бройлерів. Типові пташники мають ширину 12 і 18 м, а довжину 72, 84, 96 м.

Для вирощування бройлерів в цьому випадку необхідно буде залучати найману працю. Це дві птахівниці, два слюсаря, електрик, різноробочий і нічний сторож. Адже необхідно буде постійно перевіряти роботу механізмів і контролювати мікроклімат, встановлювати режими роботи автоматики, відбирати слабких курчат, перевіряти наявність кормів, проводити профілактичний ремонт і мити обладнання і т. Д.

Перед зміною циклів вирощування курчат-бройлерів в двотижневий санітарний період обов'язково слід обробити стіни і стелю пташника 20% розчином свіжогашеного вапна для противобактериального знезараження.

Зміст птахів і годування

Тільки що вилупилися курчата-бройлери особливо реагують на температурний режим і вологість повітря.

Таблиця: температурний режим і вологість при вирощуванні бройлерів

Вік бройлерів (дн.)Температура повітря (° C)Відносна вологість повітря (%)У приміщенніВ клітці або під брудером

1-7 26-24 35-33 70-65 8-14 24-22 32-29 70-65 15 -21 22-21 28-25 70-65 22-30 21-20 25-21 70-65 31-56 20-18 65-60

Пташник повинен бути забезпечений хорошою вентиляцією.

Таблиця: склад і швидкість руху повітря

ПоказникЗначення

Вуглекислий газ 0,1% Аміак 0,005 мг / л Сірководень 0,005 мг / л Швидкість руху повітря 0,3-0,5 м / с

Бройлери ростуть швидше при цілодобовому освітленні низькою (4-5 люкс) інтенсивності. Тільки в перші два тижні вирощування курчат необхідна підвищена освітленість (24 люкс) для адаптації до середовища проживання.

Необхідно своєчасно прибирати послід. Для напування використовуються різні види поїлок: желобкові, Мікрочашечние, ніпельні. У міру того як курчата будуть рости, поїлки необхідно періодично піднімати і стежити за тим, щоб вода була чистою і не застоювалася. Постійного контролю вимагає стан бройлерів. При жарі вони розкривають дзьоб і розпускають крила, а в холодну погоду скупчуються. Набір ваги бройлерів повинен йти рівномірно.

Таблиця: вага курчат-бройлерів по декадах (крос № 47)

Період (декади)Вага курчат (м) 1 76,6 2 172,5 3 320 4

528 5 779,8 6 965 7 1171,2 Вага курчат при забої (56 дн.) 1400

Залежно від гібридної породи (кросу) вага бройлера при забої може досягати 2,5 і більше кг.

Одним з основних моментів у вирощуванні бройлерів є їх збалансоване харчування.

Часто допускається помилка при вирощуванні бройлерів - це невідповідність складу корму віком курчат. Важливо використовувати для кожного віку свій комбікорм. Краще використовувати спеціалізовані сухі корми, які застосовуються в залежності від вікового періоду.

Євген Богданов

http://idei-biz.com/idei-biznesa/brojlery-kak-biznes.html

Таблиця: раціон бройлерів в% (крос № 47)

КомпонентВік птиці

До 4 тижнів Старше 4 тижнів Петушки Курочки Петушки Курочки Кукурудза 45 45 45 45 Пшениця 8 10 9 11 Ячмінь 5 8 5 9 Шрот соняшників 18 16,3 18 15 Дріжджі гідролізні 6,8 5 6 5 Рибне борошно 7 7 4 4 М'ясо-кісткове борошно - - 3 3 Сухий обрат 3 3 - - Трав'яне борошно 3 3 3 3 Мел 1,1 1,2 1,3 1,3 Сіль 0,1 0,1 0,1 0,2 Жир кормової 3 1,4 5,7 3,5 Норма згодовування, г / гол / добу. 54 113 Склад комбікорму (100 г) Енергія (кДж) 1307 1270 1366 1311 Сирий протеїн (г) 22,3 21,3 20,4 19,3 Сирий жир (г) 6,1 4,5 9 6,8 Сира клітковина (г) 5 5 5,1 4,9 Кальцій (г) 1,19 18 1,14 1,15 Фосфор (г) 0,88 0,87 0,79 0,77 Натрій (г) 0,44 0, 43 0,4 0,41 Лізин (г) 112 тисячі шістьдесят дві 920 876 Метіонін (мг) 795 766 690 657

Найчастіше використовуються готові комбікормові склади залежно від віку курчат:

 • Передстартовий комбікорм - 1-4 дня.
 • Стартовий комбікорм - від 5 до 30 дня.
 • Фінішний комбікорм - від 31 до 56 днів.

Таблиця: раціон бройлерів готовим комбікормовим складом в% (крос № 47)

КомпонентПередстартовий комбікормСтартовий комбікормФінішний комбікорм

Кукурудза 50 48 45 Пшениця 16 13 13 Ячмінь 8 8 Макуха 17 Шрот соєвий 14 19 Обрат сухий 12 3 Кормові дріжджі 5 5 Борошно рибна 7 4 Борошно трав'яне 3 1 Борошно м'ясо-кісткове 3 Жир кормовий 1 3 Мел 1 + 1

Для визначення необхідної кількості того чи іншого продукту в гр. досить помножити норму згодовування на процентний склад корму в раціоні.

Для курчат та патенти купити Спеціальний комбікорм. Він потрібен у перший місяць життя пташенят, в раціон варто додавати подрібнене листя кульбаби і кропиви, терту моркву і козячий сир. З другого місяця можна переходити на зерно і висівки, добавки з картоплі і буряка, моркви і гарбуза, свіжу зелень. Обов'язково давайте курям вітамінні добавки, яєчну шкаралупу, дрібні черепашки.

Христина Верникова

http://businessmens.ru/article/idea/ideya-biznesa-kak-otkryt-biznes-po-razvedeniyu-kur-broylerov-i-nesushek

Великі фермерські господарства заготовляють комбікорми самотужки. Є також багато агротехнічних підприємств, що спеціалізуються на виробництві комбікормів. До них відносяться такі компанії, як Shencon з Німеччини, Розовський комбікормовий завод з Росії, «Профікорм» з України та ін. Вони реалізують комбікорми на основі пшениці за ціною від 6 до 30 р. / Кг, а кукурудзяні від 8 до 35 р. / кг.

Забій и підготовка до продажу

Перед забоєм бройлери витримуються від 8 до 12 годин без годування. При цьому вільний доступ до води птиці не обмежується. За цей час максимально очищається шлунково-кишковий тракт бройлерів, що сприяє легшому патранню після забою.

Відловлювати птицю потрібно обережно, без травмування. Робиться це при мінімальному освітленні.

При забої бройлерів послідовність дій наступна:

 • електроглушіння і забій;
 • знекровлення і зняття оперення;
 • обпалення і промивка;
 • патрання;
 • розфасовка тушок, печінки, легенів, голови і ніг;
 • заморожування або охолодження;
 • сортування, маркування і упаковка.

Збут і реклама

Питання збуту є важливим, адже курчат-бройлерів потрібно не тільки виростити, але ще й реалізувати. А інакше ви просто не отримаєте прибутку і розоритесь. При великій кількості бройлерів (5 тис. І вище) необхідний оптовий ринок збуту, який напрацьовується не один день. Налагоджувати прямі відносини з мережевими супермаркетами, наймайте реалізаторів, рекламуйте свою продукцію в місцевій пресі, створіть індивідуальну сторінку в інтернеті. Замовте рекламні буклети і розповсюдьте серед потенційних покупців.

Використовуйте всі можливі варіанти для реалізації продукції, давайте знижки і бонуси. При належної наполегливості ви обов'язково досягнете позитивного результату.

Розрахунки: витрати, собівартість

Розрахунок прибутковості зроблений для індивідуального підприємця на базі міні-пташника на 1 тис. Посадочних місць (крос № 47) вагою 1,4 кг у віці забою 56 днів при підлоговому вирощуванні.

Таблиця: витрати на приміщення та обладнання

Стаття витратЗначення

Модульне швидке за будівлю 4 тис. Р. / М² площею 100 м² 400 тис. Руб. Необхідна площа для вирощування курчат з розрахунку 20 голів на 1 м² з урахуванням проходів 70 м² Вартість обладнання для підлогового утримання бройлерів з розрахунку 1 тис. Р. / М2 50 тис. Руб. Інкубатор NEST-1000 с доставкой 55 тис. Руб. Монтажні і підготовчі роботи з урахуванням матеріалів 20 тис. Руб. Разом витрат на приміщення та обладнання 525 тис. Руб.

Таблиця: розрахунок собівартості і прибутку

ПоказникЗначення

Витрати на інкубаційні яйця при схоронності курчат 96% і виводимості 90%
(1000/96%) / 90% = 1157 за цикл при ціні 10 р. / Шт. 11,57 тис. Руб. Комбікорм з добавками 4,558 кг за цикл на голову по середній ціні 8 грн. / Кг 36,46 тис. Руб. Загальні експлуатаційні витрати (вода, електроенергія) за цикл 10 тис. Руб. Різні витрати (підстилка, перевезення та ін.) 10% 5,80 тис. Руб. Собівартість (63830/1000) / 1,4 45,59 руб. / Кг Націнка 120% 54,71 руб. / Кг Оптова ціна 100,30 руб. / Кг Прибуток за рік 54,71X1000X5X1,4 382,97 тис. Руб .

Відео: результати вирощування бройлерів підприємцем

Рентабельність проекту і терміни окупності

З розрахунку видно, що бізнес по вирощуванню бройлерів вигідний, але є свої нюанси. Якщо виходити з рентабельності проекту (R), то вона становить R = (54,71 / 45,59) X100 = 120%, що є дуже вигідним показником. У цьому випадку підприємець зможе за три роки повернути вкладені кошти (525/3 = 175 тис. Р. / Г.). Якщо це кредитні гроші, то все буде залежати від ставки банку. Що залишається у індивідуального підприємця до оподаткування прибуток при цьому складе 207,97 тис. Р. / Г. Збільшення виробництва курчат-бройлерів дозволить істотно знизити націнку і, відповідно, відпускну оптову ціну. Значить, буде рости реалізація птиці та дохід підприємця.

Сучасна технологія розведення бройлерів - це досить точна наука. Опора робиться на експериментально встановлені і економічно і біологічно обґрунтовані методи і параметри роботи. Бізнес в цьому напрямку розвивається, але ще недостатньо інтенсивно. Заохочення з боку держави відкриття приватних фермерських господарств з виробництва курчат-бройлерів дозволить не тільки знизити ціни на птахівничу продукцію, але і вирішити багато проблем із забезпеченням населення м'ясом.

Aspx?