Бізнес-план розведення раків. Домашня ферма, або Як розвести раків в домашніх умовах

 1. Особливості
 2. Вступна частина
 3. Яких раків вибирати?
 4. Як організувати водойму?
 5. Навіщо потрібно три ємності?
 6. Зміст і догляд
 7. збуваємо товар
 8. фінансова сторона
 9. Заключна частина

Існує маса ідей для бізнесу Існує маса ідей для бізнесу. Одним з найбільш вигідних і рентабельних є розведення раків. Товар завжди користується колосальною популярністю і величезним попитом. Тому проблем з його збутом виникнути не повинно. Тут головне - знайти канали реалізації, зареєструватися індивідуальним підприємцем, організувати процес вирощування, ну і, звичайно, мати початковий капітал. Давайте більш детально розберемо бізнес-план розведення раків.

Особливості

В якості основних напрямків даного бізнесу можна визначити такі:

 • вирощування членистоногих в орендованих басейнах або водоймах з подальшою їх реалізацією;
 • організація власної ферми (створити штучну водойму);
 • розведення у себе вдома в акваріумних ємностях.

Безсумнівно, самий витратний проект - благоустрій власного водойми. Це під силу матеріально забезпеченим людям. А всім іншим пропонуємо розведення раків в домашніх умовах з мінімальними витратами.

Вступна частина

Вступна частина

Отже, ви всерйоз і надовго вирішили вирощувати цей ніжний делікатес і отримувати гарний прибуток. Перш ніж починати втілювати ідею в реальність, слід відкрити ТОВ або ІП, при цьому вибравши код КВЕД 01.21 (по вирощуванню домашніх вихованців).

Якщо ви плануєте займатися роздрібною торгівлею (збувати оптовим перекупникам), то необхідно вибрати 52.23.

Далі чітко прописати бізнес-план розведення раків, в який слід включити кожну дрібницю і розрахувати кошторис. Вирощування членистоногих тварин в домашніх умовах здійснюють за допомогою великого акваріума. Також буде потрібно компресор і помпа для очищення води. Обов'язково придбайте камені і пісок, оскільки раки люблять обладнати норки.

Подбайте про те, щоб акваріум був у добре опалювальному приміщенні. Подумайте і про корм для вихованців. Харчуються різноманітною кашею, хробаками і рибкою, про це пізніше. Перед тим як розвести раків в домашніх умовах, рекомендуємо прочитати інформацію про ці мешканців. Зверніть увагу на те, що членистоногі періодично скидають свій панцир і здаються «мертвими», відмовляються від їжі. Турбуватися не варто про це. І нарешті, подумайте про збут свого товару.

Яких раків вибирати?

У неволі вирощують річкового і озерного раку. Відразу зробимо оговорочка, що членистоногі річкового виду люблять теплий клімат - це слід враховувати. Якщо ваш регіонів - не Сочі, то радимо розводити озерного «вихованця». Його ще називають «блакитним», він швидко досягає товарного розміру і відрізняється хорошими смаковими якостями.

При їх вирощуванні потрібно заготовити самок на ніжках з живою ікрою. Наприклад, щоб розвести тонну раків, буде потрібно не менше 500 самок, яких виловлюють у звичайних водоймах. Самці живуть в окремих контейнерах і тільки восени їх підсаджують до самочкам (на 2 самки припадає 1 самець). У підсумку можна отримати до 100-150 личинок з однієї самки.

Як організувати водойму?

Складаючи бізнес-план розведення раків, обов'язково включите в нього умови утримання, що імітують природні водойми. Для цього не обов'язково рити глибокі ями і заливати їх водою, вирощувати можна і в великих ємностях. Якщо у вас є ділянка землі, то ви цілком можете на ньому організувати водойму, тільки з дахом і обігрівом, щоб в холодну пору раки не загинули. Звичайно, це дуже складно, тому зупинимося на акваріумі.

Купуємо диво- «ферми» з розведення раків - три об'ємні ємності. Цілком придатні для цих цілей нешкідливі ємності з пластмаси або оргскла. І чим більший об'єм ваших штучних водойм, тим краще. Так, в 250-літровий акваріум можна одноразово висадити 50 штук раків.

Відразу скажемо, що встановлювати їх на десятиліття не вдасться, оскільки вони псуються раз в чотири роки. На перший погляд здаватиметься, що ніяких проблем не виникне, але це лише оманливе враження. Будьте готові до всього. Хоча б перші кілька років постарайтеся встановлювати водойму стаціонарно.

Навіщо потрібно три ємності?

Дорослі особини швидко адаптуються до нових умов, на відміну від новонароджених, саме тому потрібно їх відкидають. Відразу після появи нової партії членистоногих здійснюйте пересадку дорослої особини від молодняка. Протягом двох днів не слід міняти воду, так як в штучній водоймі існують сприятливі умови для розвитку і зростання. Ферма раків у себе вдома може приносити більший прибуток, причому при мінімальних витратах.

Зміст і догляд

Даний бізнес спочатку зажадає від вас неабиякого терпіння. Вам власноруч доведеться створювати для них оптимальні умови для росту: чистити, годувати і стежити за температурою води. Як було вище сказано, раки невибагливі до умов, швидко розмножуються і харчуються всім підряд. Знайте, що ваші вихованці повинні бути завжди ситі, краще їх перегодувати, ніж недогодувати.

Уважно стежте за чистотою водоймища, в цьому допоможуть спеціальні фільтри. Не забудьте закупити пристосування для їх вилову. Тепер поговоримо про те, чим годувати раку в домашніх умовах. Для своїх «дорогих» вихованців можна купувати мотиля, дощових черв'яків, креветок, гребінці, яловиче серце, хліб і водорості (замінити можна на салат-латук і шпинат). При цьому їжа може бути в сушеному, свіжому і замороженому вигляді. Давати корм слід три рази на день.

збуваємо товар

збуваємо товар

Бізнес-план розведення раків в домашніх умовах не так складний, як здається. Всі ми прекрасно розуміємо, щоб товар приносив реальний дохід, його необхідно реалізовувати.

Але як це зробити без знайомств? Для початку порекомендуйте делікатес друзям, родичам і знайомим, а вони розкажуть своїм приятелям. Так вам вдасться знайти перших клієнтів. Дайте оголошення про продаж раків в газету, на інтернет-портали.

Пройдіться по магазинах, кафе, ресторанах разом з товаром. Стратегія тут проста - пропонуйте ціни нижче ринкових. Щоб ваші замовники залишилися з вами надовго, стежте за якістю реалізованого делікатесу. Навчіться тонкощам продажу - більше хваліть, йдіть на компроміси і надавайте знижки. До речі, можна здійснювати доставку по регіону. Це буде величезним кроком вперед!

фінансова сторона

Тепер визначимося з фінансовою стороною. Скільки в підсумку вам принесе розведення раків? У кожен з трьох штучно створених водойми ми запустимо по 100 особин (всього 300 членистоногих). За це ми заплатимо близько 15 000 рублів. Окремо порахуємо витрати на благоустрій акваріумів - це ще 20 000 рублів. Загальні витрати - 35 000 рублів.

Порахуємо, що ми отримаємо на виході. Сьогоднішня закупівельна вартість за кілограм раків коливається в межах 200 рублів. Одна особина важить близько трьохсот грам. При повному продажу ваш дохід буде не менше 100 000 рублів на місяць. Фінансові викладки показують - це реальний і прибутковий бізнес при мінімальних капіталовкладеннях.

Заключна частина

Перспективи вирощування раків виглядають вельми райдужно, оскільки розлучається живність швидко і не вимагає спеціального догляду і величезних вкладень. Єдина заковика - пошук клієнтури, але при великому бажанні і мінімальної конкуренції труднощі навряд чи виникнуть. Можна досить швидко розширитися і обзавестися справжнім водоймою. Найголовніше - збільшити попит і знайти постійних замовників, тоді і прибутку стане більше, і стимул не вичерпається.

Складно привести точні універсальні розрахунки перших інвестицій для створення ракового господарства, адже багато залежить від часу початку вирощування, способі, умов, кількості членистоногих, вартості на реалізований товар і багато чого іншого. Але судячи з відгуків підприємців, які вже давно знаходяться в цьому бізнесі, можна чітко заявити, що окупність при максимальних зусиллях не змусить довго чекати. При дотриманні всіх вимог і правил в рік можна отримати понад 200% чистого доходу.

При дотриманні всіх вимог і правил в рік можна отримати понад 200% чистого доходу

У даній технології важливо враховувати момент линьки і сплячки раків. Природно, в цей період суттєво сповільнюється набір ваги і їх зростання, а при частій линьки, навпаки, прискорюється.

У домашньому виробництві легко можна збільшити кількість линьок до трьох разів на рік, а це дуже хороший показник. Постачати в продаж раків можна живими, варено-морожених і вареними.

Але для їх приготування необхідно обладнання, адже при великих партіях звичайними холодильниками і газовими плитами не обійтися.

Також буде потрібно автомобіль для перевезення - радимо укласти договір з якоюсь компанією-вантажоперевізником. Обтяжливі труднощі виникнуть з сертифікацією, маркуванням, упаковкою і ветеринарним свідоцтвом.

Але всі ці моменти можна вирішити, якщо спостерігається позитивна динаміка, і проглядаються грандіозні перспективи. Пам'ятайте - складності бувають у всіх, особливо на перших порах. Насправді, будь-яка діяльність вимагає максимум зусиль і терпіння, і результат безпосередньо залежить від вас. Якщо ви прагнете, стати господарем власного рентабельного бізнесу, то тоді не розслабляйтеся і будьте впевнені в своїх силах.

Як організувати водойму?
Навіщо потрібно три ємності?
Яких раків вибирати?
Як організувати водойму?
Навіщо потрібно три ємності?
Але як це зробити без знайомств?
Скільки в підсумку вам принесе розведення раків?